Wpis z mikrobloga

czy tylko ja tu widze jak na #emigracja jest zajebiscie? czemu nikt nie pisze jak zajebiscie jest w polsce.

czy wy serio musicie tak przedluzac swojego kutacha i pisac jak to jest zajbiscie mieszkac po 4osoby w pokoju, weekendy spedac z podobnymi ludzmi co przyjechali robic za minimalna krajowa chlejąc na umur?

pozniej sie okaze ze macie 32lata i jedyne co umiecie to przekladac cegły/burgery

ja podziekuje, wole zostac w krakowie za 3k netto i #!$%@? miec na podludzi ktorzy nie mogli zwiazac konca z koncem w polsce.

#patologiazewsi #bekazemigracji
  • 76
@jedzbudynie: czyli 1500 kawalerka z opłatami plus żarcie, czasem wypad do kina i mamy zero na koncie ;P a gdzie ciuchy i inne potrzeby.
Żeby porównywać jedno z drugim wypadałoby najpierw wyścibić nos poza Krk. mieszkałam i w Krk i w Niemczech i w UK. W norach żyją ci co chcą odkładać jak najwięcej by wrócić z pieniędzmi do kraju. Jeśli tutaj ktoś zamierza zostać to zupełnie inaczej planuje wydatki. Jeśli
ale najważniejsze dla mnie jest to że nie próbują mnie na każdym kroku okraść, w urzędach można wszystko spokojnie załatwić, nie patrzą w sklepie jak na złodzieja itp. Dopiero wyjeżdżając i wracając do Polski można zauważyć jak wiele rzeczy jest po prostu nienormalnych i jak bardzo utrudnia się życie obywatelom.


@LordOfTheBananas: no widzisz, ja sie nigdy jeszcze z tym nie spotkalem.
a zakladalem swoja dg, robie codziennie zakupy, nikt sie dziwnie
ja nie mowie ze jestem "KIMSSS", ale na start zaraz po studiach jest to ok kasa


@jedzbudynie: spoko, nie mogłem się powstrzymać ( ͡° ͜ʖ ͡°).
ale weź pod uwagę to że jeżeli ktoś mierzy wyżej np jakieś CERNy, niektóre gałęzie medycyny, banki inwestycyjne itd to w Polsce nie ma czego szukać.
@espectsorka: podobny przelicznik
@lerner: no tak. to oczywiste, ale jest to bardzo dobry kraj dla "sredniakow". nie zarobisz $15k/msc jak w krzemowej dolinie, ale bedziesz sobie dobrze zyl z wystarczającą wiedzą, aby robic to na co akurat jest popyt [w tym przypadku IT]