Wpis z mikrobloga

215 686,58- 42,2 = 215 644,38

Cracovia Maraton 2015

Czas netto: 2:59:39
Średnie tempo: 4:15/km
Miejsce 97/4578
Miejsce w kat. wiekowej: 17

Pół roku przygotowań nie poszło na marne. Wszechobecny wiatr dawał w kość strasznie, tak więc walka była do samego końca. Ostatnie 5km prawie całe pod wiatr że z zakładanych 4:16/km robiło się 4:21/km. Całe szczęście że wziąłem to pod uwagę i wcześniej zrobiłem sobie około 18 sekund zapasu co razem z ostatnim szybszym kilometrem pozwoliło złamać "trójkę". Wystartowałem z pozycji 198 i cały czas wyprzedzając skończyłem na 97.

Krótko mówiąc dostałem solidny w------l, ale zadanie wykonałem. Teraz na kilka lat robię sobie odpoczynek od maratonów i skupiam się na krótszych dystansach. Chciałbym zaatakować 1:19 na jakimś półmaratonie na jesieni. Co z tego wyjdzie ? Zobaczymy, ale wiem że czeka mnie katorżniczy trening.

#sztafeta
#chwalesie
#bieganie
#biegajzwykopem
ProjektGdansk - 215 686,58- 42,2 = 215 644,38

Cracovia Maraton 2015

Czas netto:...

źródło: comment_9hyvce7ql5usFR5klh9ATSgm2C16sSDj.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ProjektGdansk: To jest cyrk na kółkach żeby w najbardziej zanieczyszczonym mieście w Polszy urządzać coś takiego jak maraton. Na zdrowie chłopaku choć szacun. Ja jak wychodze na pole to zastanawiam się nad założeniem maski przeciwpyłowej na japę.
  • Odpowiedz
@mizaj: To jeszcze nie moja bajka, takie przyjemności zostawiam sobie na koniec :)

A biorąc pod uwage mój wynik z pólmaratonu to żaden kalkulator nie przywidywał mi wyniku ponizej 3 godzin, ale jak widać to tylko algorytmy i też się mylą :)
  • Odpowiedz
@Rules: poważnie zabrałem się za bieganie 1,5 roku temu. Wcześniej też coś biegałem ale bardziej rekreacyjnie.


@ProjektGdansk: Nieźle :) Ja biegam od roku a o maratonie nawet nie marzę...
A swoją drogą - piszesz że tu sobie zrobiłeś rezerwę, tam zaplanowałeś inne tempo itd - używasz do tego jakichś aplikacji, zegarków dla biegaczy itp. czy jak? Bo ja zupełnie nie potrafię ocenić realnego tempa - ot mam ustawione
  • Odpowiedz
@enron: Na trasie było wiele nawrotów, tak więc starałem się trzymać zakładane tempo biegnąc pod wiatr i nadrabiać 1-2 sekundy biegnąc z wiatrem w plecy.

Używam zegarka sportowego Garmin Forerunner 310XT, możesz na nim obserwować swoje aktualne tempo, dostajesz informacje o tempie co kilometr i wiele, wiele innych opcji. Ogólnie super sprzęt, mogę śmiało polecić.
  • Odpowiedz