Wpis z mikrobloga

Praca dla ogarniających język niemiecki i wiedzących co to komputer. Więcej szczegółów z IT można się nauczyć, grunt to szprechać. Korpo z systemem zmianowym, pensją między 2k-3k (do negocjacji) i różnymi dodatkami. Znajoma twierdzi, że jest spoko. Obiecała dać mi kawałek tortu jak znajdę chętnych, więc ogłaszam jak wyżej i niżej, a w sprawie szczegółów - link niżej, natomiast kontaktu - pisz na PW. Poniżej opis stanowiska, dla cwańszych są jeszcze dwa levele bardziej zaawansowane - to też przez PW gdyby kogoś interesowało.

http://wklej.org/hash/3f96d33706e/
#poznan #praca
  • 28
Jak mają mnie robić w rogi albo zakładać że dadzą 4k i mam zazwyczaj siedzieć po 10-12h to dzięki. W aktualnym miejscu nadgodziny są zwracane w postaci wolnego i jest to fajny układ.


@ludzik: jest to typowe zachowanie urzednicze, gdyby zrobili inaczej bylyby problemy, w urzedach nie mozna robic zle pracownikowi tzn. mozna dac bazowo niska pensje ale masz benefity

- chcesz wyjsc bo dziecko chore - wychodzisz
- 13 i
@bazingaxl: Wiesz, oczekuję poważniejszej odpowiedzi niż ten wywód o bólach dolnej części pleców. Praca pierwsza i docelowo do zmiany choć na razie czuję że sam T-SQL (bo na Delphi ani nikt się nie obejrzy ani ja nie chcę w tym robić) może nie starczyć. Zatem albo dorabiam język programowania albo idę głębiej w bazy (OLAP lub data mining).
oczekuję poważniejszej odpowiedzi


w ktorej czesci dokladniej potraktowac ?

na Delphi ani nikt się nie obejrzy ani ja nie chcę w tym robić


aseon dawny user wypoku ktorego pewnie znasz z dobych wpisow o pythonie - sam przytaczal opowiesc o gosciu ktory robi zlecenia w Delphi jezdzi o ue i naprawia stare systemy - pensji nie pamietam ale jedna fucha 1-3dniowa to 15k pln - tak na oko podaje

zobacz sobie teraz
@bazingaxl:
Chodziło mi o część dotyczącą zarobków dla stanowisk podobnych do mojego. Mam poczucie że zarobki są u mnie tym mizerniejsze im dłużej tam jestem. A z drugiej strony nie orientuję się jakie one być powinny.

Natomiast droga z Delphi ma krótkie nogi. Bo te systemy wyginą raz dwa. Już w firmie są zakusy na wdrożenie całościowego ERP zastępującego kilka systemów i przepisanie jednego mojego ponownie w Delphi może mieć żadne
@ludzik: Jestes na panstwowce - nie dadza Ci wiecej chyba ze poprzez nagrody itp.

3k netto to na panstwowym srednio lepsza pensja imho, ale dla typowej biurwy ktora ledwo dodawac umie i po pracy ma wolne a nie dla informatyka

bo ja wiem czy delphi tak znika, nadal sa na tym systemy w eurpie i w ogole skupianie sie na pracy w polsce jest dla mnie dziwne jesli ktos ma takie
@bazingaxl: Akurat źle mi się tu nie żyje i o wyprowadzce nie myślę. No chyba że mi coś odwali ;) Ale na razie mój zamysł polega na rozwoju i stopniowej przesiadce na freelance wykonywany dla klientów z zachodu.

Ogólnie umiem więcej niż rzeczona biurwa ale w porównaniu ze średniej jakości klepaczem to pewnie wyglądam różnie. Co najwyżej, co widać po naszych podwykonawcach, więcej dbam o szczegóły i pilnuję porządku w kodzie
@ludzik: zasadniczo proponuje wyjazd nawet wakacyjny by ogarnac jak inni zyja

no i robienie kontaktow dobrze uskuteczniac na zachodzie

sredni klepacz robi co mu kaza a Ty robisz z wlasnej inicjatywy jak rozumiem system od zera na innej platformie - tego normalny klepacz nie robi, w ogole normalny klepacz bez architekta to nic nie robi chyba ze rownanie kwadratowe na zaliczenie

to ze robisz dokladnie i z dokumentacja - ktos po
zasadniczo proponuje wyjazd nawet wakacyjny by ogarnac jak inni zyja


@bazingaxl: Byłem w #uk jeszcze z CV zawierającym ze 3 praktyki letnie i jeden parumiesięczny projekt ;) Po kilku miesiącach szukania trafiłem na okres próbny, po którym powiedzieli mi "cześć".

to ze robisz dokladnie i z dokumentacja - ktos po tobie bedzie mial dobrze a nie ze ty bedziesz mial dobrze ;)


Też. Porównywałem tu do naszych podwykonawców, po których widać