Wpis z mikrobloga

Dlaczego wykopowe Janusze myślą, że wszyscy ludzie na #emigracja mają ciulową pracę za stawkę minimalną? Za każdym razem jak ktoś powie, że jest w UK albo w Niemczech (gdziekolwiek poza Polską) to znajdzie się co najmniej 3 Januszy, co skomentują:
heheh no dalej składaj pudełka za 5 euro na godzinę / fajnie się jeździ na szmacie? / ręce ci się nie wymoczyły od zmywaka? Może mi ktoś wyjaśnić to zjawisko?
#emigracja #bekazpodludzi #polakicebulaki
  • 81
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CiociaDobraRada: jakby ci dobrze szło zagranico to byś miała głęboko w dupie takich januszy i ich opinię. taka jest prawda. coś jednak musi być na rzeczy skoro cię to drażni.
mirko jest przykładem, że nie każdy zagranico robi na magazynie (chociaż w tej pracy też nie widzę niczego złego...)
  • Odpowiedz
  • 5
@aloalo83: co za bzdura ;) większość pracuje juz za conajmniej 7.5 w callcentre, fundacjach, biurach, część w lepszych magazynach.

Bzdurą jest, że wyjeżdżają ludzie niewyksztalceni i szukający gownoroboty - fakt, na początku każdy tak zaczyna, głównie po to by coś odłożyć - ale mamy tutaj ludzi pracujących na cnc, kierowców, inżynierów, którzy szukają bądź już pracują w zawodzie.

Ludzie, którzy tu przyjeżdżają, to osoby, które po prostu wybrały łatwiejszy start
  • Odpowiedz
@sorek: chcesz mi powiedzieć że pracując w gównorobocie, wynajmę mieszkanie (coś większego niż studio), opłacę przedszkole / szkołę dla dziecka (albo dwójki) i odłożę £500 miesięcznie?
  • Odpowiedz
@sorek: otóż to. ja nie bronię ludziom jechać, po co mają tracić życie czekając aż się w Polsce zmieni na lepsze? Szkoda życia.

A teraz wracając do meritum, czyli stereotypów. "Każdy tak zaczyna", a ci którzy wrócili po roku czy dwóch, zazwyczaj na tym kończą. I w odpowiedzi na pytanie "co robilli w UK?" odpowiadają że pracowali na magazynie "ale takim lepszym". Z tego się właśnie taka opinia robi. Ja
  • Odpowiedz
@pizza_z_pieczarkami: no i kolejny :) ": jakby ci dobrze szło zagranico to byś miała głęboko w dupie takich januszy i ich opinię. taka jest prawda. coś jednak musi być na rzeczy skoro cię to drażni"
( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie znasz mnie i nie wiesz co mnie drażni a co nie, co bym miała w dupie a czego bym nie miała i w jakich okolicznościach. Każdy
  • Odpowiedz
@CiociaDobraRada: To są ludzie, którzy nie wierzą, że można inaczej, a sami chcieliby wyjechać, ale nawet nie umieją się nauczyć głupiego języka, choćby najłatwiejszego, angielskiego. Można wszystko, trzeba chcieć. Mieszkam w Norwegii od blisko 4 lat. Spotkałem tu polskich lekarzy, farmaceutów, inżynierów, specjalistów. Naprawdę nie wszyscy jeżdżą na szmacie, a nawet jeśli jakaś część z nich to robi, to co? Co gorszymi ludźmi?
  • Odpowiedz
@Snap: Norwegii, emigracje planowałem odkąd skończyłem liceum, uczyłem się od tamtego czasu norweskiego. Mam już podpisaną umowę o wynajem i przeprowadzam się za miesiąc szukać pracy.
  • Odpowiedz
@zadig6: Nie dorabiajcie jakichś wielkich ideologii o zawiści. To, że specjaliści różnego sortu wyjechali na emigrację jest wiadome wszystkim. Wciąż, jest ich mniej od mas, które zaczynały w stosunkowo nisko płatnej pracy i awansowały do nieco lepszej lub dalej siedzą, jak to mówicie, "na szmacie".
  • Odpowiedz
@CiociaDobraRada: coś w tym jest .. od przyszłego tygodnia emigracja na dłużej do UK. Jestem inżynierem i naprawdę fajna praca się trafiła w 100% w zawodzie . Ale jak ktoś pyta co u mnie i wspominam, że wyjeżdżam na wyspy to "ooooo to chyba coś w tym krakowie ci nie wyszło ;/;/ (zostałem w nim po studiach)"" :D I co najlepsze nawet nie próbuję nikogo z tego błędu wyprowadzać ;)
  • Odpowiedz