Wpis z mikrobloga

Dlaczego wykopowe Janusze myślą, że wszyscy ludzie na #emigracja mają ciulową pracę za stawkę minimalną? Za każdym razem jak ktoś powie, że jest w UK albo w Niemczech (gdziekolwiek poza Polską) to znajdzie się co najmniej 3 Januszy, co skomentują:
heheh no dalej składaj pudełka za 5 euro na godzinę / fajnie się jeździ na szmacie? / ręce ci się nie wymoczyły od zmywaka? Może mi ktoś wyjaśnić to zjawisko?
#emigracja #bekazpodludzi #polakicebulaki
  • 81
@CiociaDobraRada: niestety, gro z pierwszej fali emigracji po otwarciu rynków pracy to byli właśnie ludzie którzy nie mieli pracy w Polsce, więc jadąc tam imali się jakiejkolwiek pracy. Emigracja specjalistów istnieje, ale nie jest tak spektakularna (liczbowo), więc w społeczeństwie pokutuje mit Polaka na emigracji dzielnie dzierżącego szmatę w dłoni. Przykre.
@CiociaDobraRada: chyba z zawisci, kto wie. Jak ktos sie obraca w biednym towarzystwie to tez widzi pelno Sebow ktorzy wyjechali na zmywak i w Polsce zachowuja sie jak krole, to tez utrwala obraz emigranta.

#truestory przy okazji - raz przyjechalem po roku nieobecnosci do swojej wioski w PL nowym vw touranem - obok mojego mieszkania jest spozywczak w ktorym od lat pracuja te same panie, zawsze dzien dobry powiedza, o wszystko
@Klaus_Kinski: - no chyba ty
@Kovacs: Tak. I często jest tak, że popracujesz 2 lata na gównianym stanowisku i dostajesz superaśny awansik.
@aloalo83: Pierwsza fala emigracji ma już dawno własne firmy i od ciula hajsu. Teraz gównianej pracy nie ma (albo jest mało) i Polacy już dawno jej nie wykonują. Bardzo to przykre, że naród jest doinformowany 10 lat wstecz.
@PrawicowiecKNP: 1. to już powoli nieprawda
@CiociaDobraRada: a ja powiem z drugiej strony, wczoraj w barze znajomy proponowal mi wyjazd na wakacje zeby porobic na budowie za 7gbp/h. No to mowie mu ze raczej dzieki bo dopoki mi sie sufit na glowe nie wali to moge sobie pozwolic na to zeby dorabiac po 30-50/h w PL i spokojnie szukac gdzies za granica pracy w zawodzie. Jakis janusz przysluchiwal sie rozmowie i dowiedzialem sie ze gowno wiem o
Bardzo to przykre, że naród jest doinformowany 10 lat wstecz.


@CiociaDobraRada: a kto miał ich doioformować skoro tamta fala emigracji nie wróciła? Wracają ci, którzy mają dość robienia na szmacie (uciułali już swoje, mogą "dumnie" wrócić). Potem na pytania o pracę, mówiąc prawdę, przyczyniają się do pogłębienia stereotypów. inna rzecz że @sorek też nie pomaga w ich zwalczaniu ;)