Wpis z mikrobloga

Jezu, jak się zdenerwowałam, muszę gdzieś to wylać, bo zaraz mnie rozniesie z nerwów, aż mi się łapy trzęsą.

Robię terraria na zamówienie. Na aukcji wielkimi czerwonymi literami jest napisane, że"termin jest ustalany indywidualnie przed złożeniem zamówenia" . Babka wczoraj kupiła terrarum dla jezyka (nie wiem czemu, ale ludzie, którzy kupują terrarium dla jeża są pieprznięci, zachowują się jak pępki świata i w ogóle. Taka luźna uwaga....) i pyta się mnie, kiedy do niej przyjdzie, bo to prezent na urodziny. To mówię, jej, że na ten moment jest to 10 dni roboczych na wykonanie i że 10 kwietnia będzie wysyłka (piątek). A ta mi z płaczem, że ona nie wiedziała, że tak długo i w ogóle co ja sobie wyobrażam. To tłumaczę, że na aukcji jest napisane, że USTALANE INDYWIDUALNIE itp itp. To ta mi, że powinno być napisane, że dwa tygodnie. (nie ważne, że czasem to trwa tydzień, czasem trzy...). W końcu powiedziałam, że zwrócę jej pieniądze za terrarium i niech zamawia gdzieś indziej, no hurt feelings, ale allegro i tak pociągnie jej prowizję za to, że kupiła i wycofała się z aukcji, to wielki krzyk, że jakto i co to. To jednak chce terrarium, ale jak najszybciej. To tłumaczę, że mogę pójść na rękę i wyślę w czwartek, żeby było przed weekendem, że przesunę jaiegoś innego klienta w razie potrzeby, to obrażona powiedziała, że to i tak późno, ale niech będzie i jebs słuchawką. Nosz....
Jeszcze w międzyczasie chciała dostawę w sobotę, ale nie chciała dopłacać 50% za wysyłkę (tyle kurier za wysyłki sobotnie bierze), no i jeszcze oczywiście bunt, że wysyłam tym kurierem, a nie innym, bo ten do jej miejscowości dojeżdża, ale o której godzinie chce!

Czy ktoś mi powie, czy zrobiłam coś źle? Jeśli serio babka ma powód do czepiania się, to zadzwonię, przeproszę ją itp, ale uważam, że wszystko jest odpowiednio opisane na aukcji... ZABIJCIE MNIE

#juzmilepiej #gorzkiezale #firstworldproblems #pracbaza #gadzibastion #diy
  • 66
@GraveDigger: @DawajMario: ale ja nie mam nic przeciwko rzeczom robionym na zamowienie! Tylko pytanie, czy od tego jest Allegro, zwlaszcza w takiej formie jak przedstawiona aukcja - gdzie masz podane wszystko, lacznie z kolorem i materialem.
Rownie dobrze idac za przykladem mebli - widzisz fajna kanape w sklepie. Jest cena, wszystko. Placisz, a potem mowia, ze przywioza za miesiac albo za dwa, bo Twoj obowiazek byl zapytac kiedy bedzie. No
@GraveDigger: ee tam, pare razy kupowalem i prosto z magazynu mozna bylo brac. Zalezy pewnie od sklepu i tego co maja na magazynie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale wiekszosc fakt, na zamowienie, no ale mozna bylo zwykle chociazby kolor sobie wybrac
@edgar_k: Zgadzam się z tym żeby jak najczęściej i najgrubszą czcionką sygnalizować sposób realizacji aukcji. Myślę, że taka informacja rzeczywiście albo w tytule albo na samej górze opisu aukcji pomogłaby uniknąć dyskusji z osobami czytającymi aukcje wyrywkowo. Tu masz rację, natomiast nie można wymagać od zleceniobiorcy by miał wszystkie możliwe konfiguracje na stanie bo to jest jego indywidualna decyzja często nie związana z widzimisie ale choćby z powierzchnią jaka dysponuje.
A
@edgar_k: ej ej ej! u mnie też bez problemu można wybrać kolor, na każdej aukcji. Ale regulamin allegro nakazuje sprzedawać KONKRETNE przedmioty, kolor i rozmiar musi być podany, stąd info o kolorze. Jak napiszesz, że chcesz inną płytę - bardzo Cię proszę.
@Khaleesi: Weź napisz na aukcji, że oprócz tego że termin jest ustalany indywidualnie, to maksymalnie się czeka na terrarium trzy tygodnie, czy ile tam, i żeby się na to przygotowali - może być krócej ale tylko może - jeśli nie masz tego napisane. Będzie git
@Khaleesi: Następnym razem dopisuj przybliżony czas realizacji zamówienia w informacjach o aukcji (ten który wyświetla się pod opcjami wysyłki). Ustaw coś w stylu od 7 do 21 dni, wtedy nikt nie będzie mógł mieć pretensji. Tak robią sklepy, które sprzedają np meble.
czy zrobiłam coś źle?


@Khaleesi: zrobiłaś wszystko źle.
1. nie #!$%@?łaś durnej baby
2. poszłaś na ugodę
3. OBIECAŁAŚ !

Zamiast oddać kasę i pozbyć się toksyny.
Zamiast powiedzieć że baba jest głupia jak but i nie potrafi czytać drukowanych liter, teraz się będziesz obrzucać curvami.

Ludzie wystawiający aukcje nie potrafią odpowiedzieć na proste pytanie, a co dopiero zrozumieć słowo pisane.
Czego się spodziewasz ? Że ktoś weźmie winę na siebie
@desygnat: teraz ochłonęłam i przechodzę wielki dylemat - czy zwrócić babce pieniądze i dać sobie siana, czy wykonać terra i jej wysłać - dalej będąc najgorszą firmą pod łońcem, bo w końcu z nią dyskutowałam i trwało tokilka dniz a dlugo...;<
@Khaleesi: jest jeszcze coś gorszego od tego co zrobiłaś. Powiesz swojemu klientowi, który już z pewnością zapłacił, z którym ustaliłaś wszystko, żeby się pałował dłużej, bo przez durną cipę każesz mu czekać.
W imię czego robisz na złość pozyskanemu klientowi, który nie robi kwasu ?

Dzwoń do baby i oddawaj jej kasę, bo żaden z klientów nie zgodził się na obsuwę i nie stać cię na oddawanie im pieniędzy więc oddasz