Wpis z mikrobloga

#rails. #ruby #webdev. Migracja porojektu z rails 3 i ruby 1.9.3 na rails 4 i ruby 2 cos, jest skomplikowana i dużo z tym #!$%@?? Oczywiście projekt jakiś super duży nie jest moim zdaniem. Ale praktycznie od strony backendu jest skończony. Pozostało pare pomniejszych kwestii tak uważam. Wiec moje pytanie jest. Cieżko było by przeprowadzić migracje? Oczywiście baza danych raczej jest pusta. Raczej wypełniona przykładowymi danymi i niczym więcej.

I jak dużo czasu mogłaby zając taka migracja teoretycznie?
  • 8
@lucku: hmm. Rozejrze sie za tym. Chociaż nie jestem pewien czy sa jakieś. Jestem nowy w tym projekcie. Bo był zamrożony. A projekt z 2013. Po prostu dotykamy go z nowa ekipa i dostałem polecenie czy możliwa będzie migracja na rails 4 w krótkim czasie czy nie. Ogarne te unit testy czy cos maja. Dzięki za info i przyjrzę sie sprawie :)
@porque: wszystko zależy od tego jak chcecie migrować. Pierwsze co się pewno będzie sypać to strong parameters. Anyway: 1) Unit testy -> 2) Sprawdźcie czy wszystkie gemy są zgodne z railsami 4 -> 3) Dopiero zacznijcie modyfikację. Bo jak gemy nie będą banglać to najpierw trzeba poszukać zamienników.

I jak macie to przepisywać to od razu na Railsy 4.2.1 i Rubiego 2.2.1. Będzie mniej zabawy w późniejsze utrzymywanie projektu.
@Dyzajash: dzięki. Przyjrzę sie temu. Problem jest taki ze juz z 2 lata nie bawię sie railsami. A gdy to robiłem to akurat wersja 4 dopiero wychodziła i wiadomo jak to było z gemami i jeszcze w fazie beta były. A ostatnio zajmowałem sie innymi projektami nie w rubym. Dlatego wielkie dzięki za porady. Zapewne bede musiał zrobic unit testy bo nic takiego tam raczej nie widziałem. Projekt od dzisiaj dopiero
@porque:
Zależy od gemów jakich używasz, tak jak pisze @Dyzajash . Ale raczej nie powinno być starsznie źle. U nas spory projekt bez większego bólu przeszedł. Mielśmy tylko dwa gemy do #!$%@? i dobrze wyszło, bo się nie nadały i tak.
@brissenden: dzięki. Jednak projekt zostanie dokończony na wersji 3.2.x. Bo niestety nie ma czasu. A nie wszystkie gemy sa wpierane w wersji 4.2 :/ a w maju juz ma zostać oddana pierwsza wersja :/. Ale przyda sie na przyszłość, Wielkie dzięki :)