Wpis z mikrobloga

@Tremade: Lepiej się tego napisać nie dało.
Dodatkowo trochę śmieszy mnie używany niekiedy argument, że kara śmierci byłaby stosowana wyłącznie "w przypadku, kiedy nie ma wątpliwości co do winy sprawcy". Czyli insynuuje się, że obecnie jak nie wiadomo do końca, czy ktoś jest winny to sędzia orzeka wyrok "dobra, nie wiemy na 100% czy to ty, więc damy ci tak z 14 lat w pierdu zamiast szubienicy"? :D
  • Odpowiedz
@fiskkr: Oczywiście, że to sprawiedliwość. Tych islamskich dzikusów powinno się tylko i wyłącznie trwale usuwać ze społeczeństwa. Tylko ich utylizacja jest gwarancją, że "bracia" tego oszołoma nie będą chcieli jego uwolnienia, nie będą mogli szantażować itd... Ci zwyrodniali rozumieją tylko język siły i przemocy. I dlatego zachód z nimi przegrywa, przegrywa przez swoją pseudo tolerancję.

@Aerials: Kara śmierci tylko dla tych, w których przypadku nie ma żadnej wątpliwości
  • Odpowiedz
@StayAlive: zgadzam się z Aerials w zupełności... ludziom z tego multi kulti i ogólnie źle rozumianych praw człowieka się pieprzy w głowach, kiedyś czytałem o przypadku gdy jakiś nastoletni debil torturował zwierzeta, bił innych, kradł, wydziobywał ptakom oczy itp. a w ramach kary trafił do dopu pomocy gdzie mu się super żyło, i gdy kiedyś ktoś chciał mu dać w mordę, to sam dostał karę, bo panie pracowniczki tego ośrodka,
  • Odpowiedz
skoro chcesz kary śmierci dla oprawcy to znaczy, że jesteś taki sam jak on, a nawet gorszy


@Aerials: Czyli dla nich morderstwo niewinnej osoby jest tym samym co zabicie mordercy. (a nawet gorszym!) #fucklogic
  • Odpowiedz
@Aerials: Uważam, że śmierć jest dobrą karą i sposobem na wyeliminowanie niepotrzebnego członka społeczeństwa, który nie potrafił w nim poprawnie funkcjonować.
Mowa tu oczywiście o wyjątkowo brutalnych i ciężkich przestępstwach, gdzie nie ma cienia wątpliwości co do winy sprawcy.
Absurdem jest utrzymywanie takich zwyrodnialców przez Państwo.
  • Odpowiedz
@Aerials: Bo względem uznanych norm nikt nie powinien życzyć drugiej osoby śmierci, a co gorsza skazywać go na śmierć, bo raczej w XXI wieku nie jest popularna opinia, że śmierć za śmierć, dla mnie to chore.
  • Odpowiedz
@Aerials: Czemu to się nazywa kara?
Kra jest po to żeby dać nauczkę, szansę na poprawę i wyciągnięcie wniosków.

Po drugie jeśli się chce kogoś mocno ukarać, to można go skazać na samotność.
Zamknać w celi bez widywania ludzi z zewnątrz i możliwości rozmowy, a także spacerów.
Jedzenie podawać tylko przez specjalne podajniki.
Nie wiem jaki człowiek wytrzymałby długo w takich warunkach.
  • Odpowiedz
@StayAlive: a moim zdaniem przy karze śmierci powinny być dozwolone WSZELKIE możliwe środki przesłuchiwania, na życzenie oskarżonego oczywiście, włącznie z:
- podaniem oskarżonemu, pod kontrolą losowo wybranych obserwatorów, losowo wybranych lekarzy etc. odpowiednich środków, sprzyjających składaniu prawdziwych zeznań
- wyciąganiem zeznań w stanie hipnozy
- badania wykrywaczem kłamstw w paru różnych wariantach.

W przypadku pojawienia się jakichkolwiek sensownych wątpliwości, kara śmierci nie mogłaby być orzekana.
  • Odpowiedz