Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki, dzisiaj odebrałem Audi A6 allroad quattro za prawie pół bańki ( ͜͡ʖ ͡€)
Jak zawsze piszę niedługo po odbiorze, więc na razie sam nie jestem w stanie powiedzieć o aucie za wiele.

Pod maską pracuje 3-litrowy turbodiesel generujący 320 KM i 650 Nm. Silnik współpracuje z przekładnią Tiptronic. Komplecik z quattro rozpędza go do 100 km/h w 5,5 s (według katalogu).

Na pokładzie jak zawsze w samochodach prasowych nie brakuje mnóstwa dodatkowych gratów. Jest między innymi wyświetlacz przezierny, odtwarzacz DVD ze zmieniarką, klima 4-strefowa, dach panoramiczny, reflektory LED-owe, system kamer o zakresie 360 stopni, pilot do otwierania bramy (Homelink) i cała masa innych rzeczy.

Bazowo ta A6 allroad kosztuje 302 700 zł. Egzemplarz, który widzicie na zdjęciach to 475 370 zł.

Tyle ile mogę powiedzieć od siebie: brzmi genialnie. Na niskich obrotach głęboko bulgocze, jak duży benzyniak. Jest bardzo szybka, a przekładnia pracuje zaskakująco sprawnie jak na automat współpracujący z dieslem. Ostatni raz tak przyjemnie jeździło mi się w dieslu z automatem w BMW 335d z 8-biegową skrzynią. Może to kwestia tego, że ten Tiptronic to w rzeczywistości ta sama konstrukcja co w BMW ( ͡º ͜ʖ͡º) I tu i tu jest skrzynia ZF. Z tego co mówili w Audi na pierwszych jazdach poliftową A6, to te przekładnie różnią się głównie oprogramowaniem. Tak na szybko nie wygrzebałem dokładnych informacji, więc sprawa zostaje otwarta.

A już jutro będę nadawał z prezentacji nowego Hyundaia i20. Stay tuned :)

#samochody #motoryzacja #audi
___________
Więcej o samochodach, pracy dziennikarza motoryzacyjnego od zaplecza oraz o fotografii samochodowej dowiecie się dodając do obserwowanych mój tag #mzcars lub po prostu mnie.
Pobierz Dziekan5 - Hej Mireczki, dzisiaj odebrałem Audi A6 allroad quattro za prawie pół bańk...
źródło: comment_OhbIaqfww5V4InkOU6Afd8H7oMJLKfGQ.jpg
  • 80
@Dziekan5: Jej, jak ja nie lubię wersji allroad. W ogóle to mega absurd żeby do auta za pół bańki pakować plastikowe nadkola. Rozumiem, że to jest charakterystyka tej serii, ale prawdopodobnie dlatego jej tak nie lubię.

Swoją drogą - dość wysoka cena, czy oni chcą przebić ceną BMW i Mercedesa, którzy bądź co bądź są dużo bardziej prestiżowi? Ja rozumiem gdyby to była wersja S6 lub RS6 ale pół miliona za
@Dziekan5: a testowałeś albo będziesz testował Mercka GLA? Zajebiście mi się podoba a nie trafiłem jeszcze na żadną recenzję/test. Test i20 też mnie bardzo interesuje :).
@gali20: Powodzenia na trasie ( ͡º ͜ʖ͡º)
@InsaneMaiden: Ten jest brązowy, bardzo ładnie mieni się na słońcu.
@m4kb0l: Nie, akurat GLA mnie się nie trafił. Jakoś tak wyszło, że z Meśków miałem same sedany i ani jednego SUV-a, jeśli mnie pamięć nie myli.