Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki, dzisiaj odebrałem Audi A6 allroad quattro za prawie pół bańki ( ͜͡ʖ ͡€)
Jak zawsze piszę niedługo po odbiorze, więc na razie sam nie jestem w stanie powiedzieć o aucie za wiele.

Pod maską pracuje 3-litrowy turbodiesel generujący 320 KM i 650 Nm. Silnik współpracuje z przekładnią Tiptronic. Komplecik z quattro rozpędza go do 100 km/h w 5,5 s (według katalogu).

Na pokładzie jak zawsze w samochodach prasowych nie brakuje mnóstwa dodatkowych gratów. Jest między innymi wyświetlacz przezierny, odtwarzacz DVD ze zmieniarką, klima 4-strefowa, dach panoramiczny, reflektory LED-owe, system kamer o zakresie 360 stopni, pilot do otwierania bramy (Homelink) i cała masa innych rzeczy.

Bazowo ta A6 allroad kosztuje 302 700 zł. Egzemplarz, który widzicie na zdjęciach to 475 370 zł.

Tyle ile mogę powiedzieć od siebie: brzmi genialnie. Na niskich obrotach głęboko bulgocze, jak duży benzyniak. Jest bardzo szybka, a przekładnia pracuje zaskakująco sprawnie jak na automat współpracujący z dieslem. Ostatni raz tak przyjemnie jeździło mi się w dieslu z automatem w BMW 335d z 8-biegową skrzynią. Może to kwestia tego, że ten Tiptronic to w rzeczywistości ta sama konstrukcja co w BMW ( ͡º ͜ʖ͡º) I tu i tu jest skrzynia ZF. Z tego co mówili w Audi na pierwszych jazdach poliftową A6, to te przekładnie różnią się głównie oprogramowaniem. Tak na szybko nie wygrzebałem dokładnych informacji, więc sprawa zostaje otwarta.

A już jutro będę nadawał z prezentacji nowego Hyundaia i20. Stay tuned :)

#samochody #motoryzacja #audi
___________
Więcej o samochodach, pracy dziennikarza motoryzacyjnego od zaplecza oraz o fotografii samochodowej dowiecie się dodając do obserwowanych mój tag #mzcars lub po prostu mnie.
Dziekan5 - Hej Mireczki, dzisiaj odebrałem Audi A6 allroad quattro za prawie pół bańk...

źródło: comment_OhbIaqfww5V4InkOU6Afd8H7oMJLKfGQ.jpg

Pobierz
  • 80
@Dziekan5: Dokładnie tak. Już pisałem tu na wykopie o tym kiedyś, miałem A3, później nową A3, a finalnie S3. Tylko z tej pierwszej byłem super w 100% zadowolony... druga była koszmarem, finalnie pękł jakiś światłowód/magistrala gdy byłem w niemczech służbowo... laweta ciągnęła mnie do serwisu w kraju bo zagranico czekałbym 2 tygodnie na naprawę :/ O S3 się nie wypowiadam... nabyłem ją nową z salonu i już po 6 miesiącach jak
@Dziekan5: mój landlord taką ma, o dziwo są bardzo popularne w UK bo ciągle je widzę dookoła. Najlepsze, że tym autem wozi łózka, szafki, wiertartki i inne bzdety więc auto nie jest w genialnym stanie ^^
302 tys.

475 tys.

To jest trochę zabawne, bo różnica w cenie jest ogromna i w zasadzie można powiedzieć, że to są kompletnie różne samochody. Opieranie się na wiedzy z takich testów może być dość kiepskie w skutkach. Coś jak kupowanie domku letniskowego w miodowych latach jeśli ktoś kojarzy.
@nadmuchane_jaja: To przykra sprawa. Widzisz, w takich sytuacjach wychodzi to, czego nie sprawdzisz w trakcie tygodniowego testu prasowego.

@biczplis: hm?

@przemek6085: Po prostu trzeba o tym pamiętać w trakcie pisania testu. Tutaj to są głównie jakieś elektroniczne gadżety, ale kiedy np. dostajemy samochód, który w standardzie ma plastik biedę i kołpaki, a egzemplarz testowy ma aluminium, to już odbiór samochodu jest inny. Mam tu na myśli pojazdy segmentu A,
@Dziekan5: Szkoda że nie w bieli. Czasami widuję takiego z 3 litrowym TFSI to za każdym razem szczenę z podłogi zbieram. Pękna maszynka, po prostu piękna! Podejrzewam, że nawet te pół miliona to jeszcze nie jest konfiguracja z najwyższej półki. Zapewne dodatkowe 100k dałoby się w niego upchać bez problemu
@maciekawski: i jest zajebiście wyciszone jak na swój segment i ma bardzo kulturalne silniki jak na swój segment. Dla mnie bomba.

@anas_lex: Tak zawsze jest u producentów premium. Tylko pytanie czy warto. To porównanie trochę z dupy wyjęte, bo to kompletnie inne samochody, ale sam nie zastanawiałbym się nawet minuty. Auto ze zdjęcia poniżej ma wysokoprężne V8, genialne skóry w środku i chociaż jest wielką bulwarówą, to dobrze poradzi sobie
Dziekan5 - @maciekawski: i jest zajebiście wyciszone jak na swój segment i ma bardzo ...

źródło: comment_boOY9NuQXl5zOyrrOvTsLMzcgnZx0qFb.jpg

Pobierz