Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki, dzisiaj odebrałem Audi A6 allroad quattro za prawie pół bańki ( ͜͡ʖ ͡€)
Jak zawsze piszę niedługo po odbiorze, więc na razie sam nie jestem w stanie powiedzieć o aucie za wiele.

Pod maską pracuje 3-litrowy turbodiesel generujący 320 KM i 650 Nm. Silnik współpracuje z przekładnią Tiptronic. Komplecik z quattro rozpędza go do 100 km/h w 5,5 s (według katalogu).

Na pokładzie jak zawsze w samochodach prasowych nie brakuje mnóstwa dodatkowych gratów. Jest między innymi wyświetlacz przezierny, odtwarzacz DVD ze zmieniarką, klima 4-strefowa, dach panoramiczny, reflektory LED-owe, system kamer o zakresie 360 stopni, pilot do otwierania bramy (Homelink) i cała masa innych rzeczy.

Bazowo ta A6 allroad kosztuje 302 700 zł. Egzemplarz, który widzicie na zdjęciach to 475 370 zł.

Tyle ile mogę powiedzieć od siebie: brzmi genialnie. Na niskich obrotach głęboko bulgocze, jak duży benzyniak. Jest bardzo szybka, a przekładnia pracuje zaskakująco sprawnie jak na automat współpracujący z dieslem. Ostatni raz tak przyjemnie jeździło mi się w dieslu z automatem w BMW 335d z 8-biegową skrzynią. Może to kwestia tego, że ten Tiptronic to w rzeczywistości ta sama konstrukcja co w BMW ( ͡º ͜ʖ͡º) I tu i tu jest skrzynia ZF. Z tego co mówili w Audi na pierwszych jazdach poliftową A6, to te przekładnie różnią się głównie oprogramowaniem. Tak na szybko nie wygrzebałem dokładnych informacji, więc sprawa zostaje otwarta.

A już jutro będę nadawał z prezentacji nowego Hyundaia i20. Stay tuned :)

#samochody #motoryzacja #audi
___________
Więcej o samochodach, pracy dziennikarza motoryzacyjnego od zaplecza oraz o fotografii samochodowej dowiecie się dodając do obserwowanych mój tag #mzcars lub po prostu mnie.
Dziekan5 - Hej Mireczki, dzisiaj odebrałem Audi A6 allroad quattro za prawie pół bańk...

źródło: comment_OhbIaqfww5V4InkOU6Afd8H7oMJLKfGQ.jpg

Pobierz
  • 80
  • Odpowiedz
@ksieciuniu: tuning czysto mechaniczny. Ew moglbys sie doczepic do gwintu i ciemnych szyb z tylu. No i jak boli Cie ze masz 10 glosnikow do dyspozycji to tez miej to za tuning. Ale nikt nie kaze Ci glosno sluchac. Tak nawiasem 2000r. Podgrzewane lusterka, siedzenia, kontrola trakcji, quattro, oczywiscie klima, xenony, spryskiwacze lamp, czujnik dezczu,radio sterowane z kierownicy, szyberdach, skorzana tapicerka, elktrycznie regulowane siedzenia i pewnie zapomnialem jesszcze miliona rzeczy.
  • Odpowiedz
  • 1
@Dziekan5: uwielbiam fajne autka (ostatnie TT w quattro), ale zawsze rozwala mnie jedno - za 10k mam motocykl 65nm i 5 do setki, a tu pol banki za takie osiągi :) Dlatego wyszedlem z założenia ze furka 1,8 w komfortowym wyposazeniu ,a moto do szaleństw. Chociaż 650nm powoduje u mnie cięższy oddech nadal, miłego testowania :)!
  • Odpowiedz
@Dziekan5: Przynajmniej umiem parkować i nie muszę szukać atencji i leczenia kompleksów na mirko. W przeciwieństwie do Ciebie, gdybyś nie zrozumiał, zdaję sobie sprawę z ograniczeń większości posiadaczy aut tej marki.
  • Odpowiedz