Wpis z mikrobloga

@jankes83: mogą, ale używają argumentu, że konsola jest LEPSZA od pc ponieważ nie każda gra z konsoli pójdzie na PC, podczas gdy #!$%@? gier z pc nigdy nie będzie na konsolę, wiec ten argument jest pozbawiony logiki
odwieczna beka z pecetowców, którzy myślą, że konsolowcy mają tylko konsole i nie mogą grać w gry z pc xD

@jankes83: 2x wydawanie lasy :/ gdzie tu logika?
@jankes83: pomyśl sobie jakiego kompa byś miał jak byś teraz sprzedał ps/xbox i włożył 1000-2000zl które wydałaś na konsolę i gry (chyba że masz 3 gry to już wogole całkiem bez sens). Ja mam PC z padami ps3 i podłączenie do TV przez hdmi. Do tego bezprzewodowa klawiatura z touchpad Lem i głośniki 5.1 na optyku. Na PC masz emulacje androida (bluestack) i masz miliard innych gier + YouTube które działa
źródło: comment_tMyx4roAYz6aMQHh2XrDV6PWMeo5ji5m.jpg
@NaxZST: nie patrzę na to w kategoriach wydanych pieniędzy tylko wygody. Nie wyobrażam sobie trzymania wielkiego głośnego PCta w salonie gdzie mam telewizor. Nie wyobrażam sobie też jego przenoszenia kiedy zechce mi się w coś zagrać na dużym ekranie siedząc na kanapie. Chcę w coś zagrać - wkładam płytę i gram. Po co mi na konsoli przeglądarka czy YouTube? Do przeglądania internetu używam PCta albo laptopa. Tak samo do oglądania YouTube
@NaxZST: mam podobnie pc pod 40 cali podpięty plus 5.1 logitecha, nawet tę samą klawiaturę mam która jest prawdziwym kotem drugi rok leci a mam 15 miesięczną córkę która robiła testy wytrzymałości z nią, 2 zalania kawa, deptanie, rzucanie a śmiga jak nówka.
Uważam że komp pod tv jest królem kącika interaktywnego jak lew...... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mogą, ale używają argumentu, że konsola jest LEPSZA od pc ponieważ nie każda gra z konsoli pójdzie na PC, podczas gdy #!$%@? gier z pc nigdy nie będzie na konsolę, wiec ten argument jest pozbawiony logiki


@cadcadcad: Ja zazwyczaj widzę właśnie ten argument ze strony #pcmasterrace a nie #consolepeasants... Konsolowcy najczęściej argumentują, że na konsoli się po prostu wygodniej gra. Podłączasz kabel, uruchamiasz sprzęt, czekasz aż zainstalują się aktualizacje, instalujesz
włożył 1000-2000zl które wydałaś na konsolę i gry (chyba że masz 3 gry to już wogole całkiem bez sens)


@NaxZST: A na PC to gry za darmo? Na xboxa mam jakieś 30-40 gier, a tylko dwie kupiłem za więcej niż 120 zł, bo brałem zaraz po premierze. W pozostałe gram z lekkim opóźnieniem, albo pobieram z games with gold. (na OC mam 200 pozycji na steamie, więc nie umniejszam "chwały" pecetom,
Nie trzeba #!$%@?ć się ze sterownikami i problemami, które mogą wystąpić w międzyczasie.


@tytanowy-janusz: To co piszesz miało sens jeszcze kilka lat temu. W tej chwili każdy sterownik instaluje się sam, a jeśli nie masz zasyfionego kompa to żadne nieprzewidziane problemy nie powinny się pojawić. Pod względem prostoty pecety zrównały się z konsolami.
@NaxZST: Na xboxa dostaję dwie gry miesięcznie za ok. 12 zł, czyli 6 zł sztuka. Teraz nawet taniej, bo doszly na zbox one, więc gry po 4 zl. Kupisz gdzieś Tomb Raidera albo Bioshoca za 4 zl? Praktycznie wydając 140 zł rocznie nie muszę przejmować się kupowaniem gier w tej chwili.
@only:

nie będziesz miał żadnych problemów z grami.

xD Powiedz to tym, co mają AMD a chcą grać w gry "optymalizowane" przez Nvidie i jeżeli poważnie bierzesz swoje słowa to oddaj mi 20 złotych za red faction guerrilla które ostatnio sobie na PC kupiłem i musiałem grać na DX9 bo na DX11 słońce świeciło przez tekstury i nie dało się grać.
Nikt nigdy nie słyszał o czymś takim jak bezproblemowa gra
@only: Red Faction to pierwszy lepszy przykład na bezproblemowość PC-ta. Kupuję grę w którą chciałem zagrać, odpalam i nie działa. Muszę przekopać się przez fora różnej maści by wydobyć informację czemu to gówno jest niegrywalne i dowiaduje się, że mimo patchów i implementacji wsparcia dla DX11 gra na nowszych kartach nie działa prawidłowo z efektami które są dodawane dzięki DX10 i żeby grać muszę cofnąć się do starego DX9.
Nie muszę
Na PC masz emulacje androida (bluestack)


@NaxZST: nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie bluestack strasznie mulił. Szukałem czegoś innego i dokopałem się do Andy. IMO zdecydowanie sprawniej działa :-)
@NaxZST: pamiętam że granie w Angry Birds Epic na Bluestack było niemożliwe. Po paru minutach wywalało z gry. Jak jest teraz to nie wiem, ale inne gry działają płynniej na Andy.
@only: @Tasde: zauwaz ze ten dx11 i pare innych bajerow byl wprowadzony w patchu 4 lata po premierze, jak ta gra przechodzila z gfwl na steam. od tego czasu jeszcze trzy nastepne updaty wyszły, ostatni z nich wyszedl 4 dni temu.
http://steamcommunity.com/games/RedFactionGuerrilla/announcements/

jaka gra na konsole jest wspierana 5 lat po premierze? na konsolach to 1-2 lat pozniej wypuszcza sie remaster na nowa generacje, ktory i tak jest gorszy niz
@SmugglerFan: Co mnie to ma obchodzić i jakie ma to mieć dla mnie znaczenie? Fakt jest prosty: nie działa mi gra w innym trybie niż DX9, DX11 wprowadzili 4 lata po premierze? To super, że wprowadzili i nie działa, DX10 też nie działa.

I o których remasterach mówisz, że są gorszę niż na PC? Trudno mi jest wskazać tytuły z kręgu interesujących mnie, które na PC są lepsze od wersji konsolowej.
@Tasde: Tomb Raider, Sleeping Dogs, Devil May Cry, Saints Row IV: Re-Elected, Dark Souls II, Resident Evil HD Remaster (nie dosc ze 30 fps w takiej starej grze to jeszcze scinki na ps4). Metro Redux i GTA V były dobre ale i tak gorsze niz na pc. The Last of Us graficznie dodał tylko lepsze tekstury, 1080p i (prawie) 60 fps. konsolowcy kupuja te gry drugi raz lol. Halo: Master Chief
@SmugglerFan: Tomb Raider lepiej wygląda na PS4 niż na PC, nie ma tylko kilku efektów graficznych, których większość graczy na PC i tak nie może włączyć a na konsolach to tylko pochłaniacz mocy niewidoczny z odległości jaka dzieli gracza od telewizora.
W Sleeping Dogs jakoś specjalnie nie widzę różnicy jakościowej miedzy platformami o reszcie nie powiem, bo mnie nie interesowała.
W Metro też nie za bardzo widzę co jest lepszego na