Wpis z mikrobloga

Nowy Wykop!
Jesteśmy bardzo podekscytowani przekazując Wam nową wersję Wykopu. Przebudowaliśmy serwis od podstaw - stworzyliśmy nową architekturę, funkcjonalności oraz nowy layout. Jeden tylko element pozostał ten sam - idea Wykopu.

Najważniejsze zmiany i nowości:

1. Grupy
W starym Wykopie, używając metafory, każde znalezisko trafiało do jednej rzeki, w której na wierzch wypływały tylko te, które podobały się większości użytkowników. Niejednokrotnie zdarzało się, że bardzo niszowe znaleziska, nawet jeśli były prawdziwymi perełkami, gubiły się wśród setek innych, dodawanych codziennie do Wykopaliska. Od dziś, każdy z Was może stworzyć własny Wykop, tj. grupę tematyczną na naszej platformie, w której będzie mógł dzielić się z innymi informacjami nawet z niszowych tematów. To Wy decydujecie jaką tematykę porusza Wasza grupa, kto jest w niej moderatorem i co najważniejsze - ile głosów potrzeba by link z wykopaliska trafił na stronę główną grupy.


2. Dodawanie własnych treści
Do niedawna dodawać można było tylko znaleziska będące linkami do treści znajdujących się w innych serwisach. W nowym Wykopie oprócz kilku ciekawych optymalizacji w procesie dodawania znaleziska, stworzyliśmy możliwość łatwego dodania własnych treści.


3. Komunikacja między użytkownikami
Czytaj dalej...
  • 178
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bidbid: test2 :D

Fajne są zmiany, ale ja bardzo lubiłem poprzedni layout :((

Wcześniej przeglądajać główną wystarczyło 1 spojrzenie aby dowiedzieć się czegoś o danym
  • Odpowiedz
Można by wprowadzić opcje powrotu do starego layout , ale jeśli chodzi o funkcjonalność to jak najdzielniej na + .
  • Odpowiedz
Gdzieś około 1:30 wędrowałem sobie po Wykopie i nagle wszystkie linki przestały działać, gdzie nie wszedłem to wywalało 404. Myślałem że to znowu tureccy hakerzy, a tu taka niespodzianka. :P
  • Odpowiedz
Un, deux, trois, próba nowego wykopu.

I drobna uwaga: na stronie głównej pole z liczbą wykopów jest jak dla mnie trochę za małe.

Poza tym jak na razie wszystko jest ok :)
  • Odpowiedz
Moim zdaniem te zmiany nie są zbyt dobre.

Kolorystyka jest zbyt zimna - dawny wykop był "wesoły" i pomarańczowy, teraz to badziewny klon facebooka. Grono.net też chciało wyglądać jak fb i im nie wyszło.

Jest zbyt dużo niebieskiego, co powoduje że wszystko jest strasznie chłodne; mam wrażenie że ktoś założył że wszystko ma być delikatnie rozmyte - ale robi to nieprzyjemne wrażenie, półprzezroczystości i w konsekwencji jest nieczytelne. Może to przyzwyczajenie, ale mam wrażenie że tekst jest zdecydowanie za mały - czcionka jest jakaś nieczytelna (1piksel mniejsza??). Nawet guzik z ilością wykopów taki malutki (w pasku wykopu też). Na dodatek wszędzie pełno pustki - wszystko trzeba przewijać (choćby między poszczególnymi komentarzami - "biała przestrzeń"). Jest też wrażenie "dwóch niebieskich pasów" po lewej i prawej stronie. Co w połączeniu z niebieskim paskiem wykopu na górze i niebieskim paskiem na dole wywołuje wrażenie że wszystko jest w rameczce, tylko krzywo wycentrowanej.

Poszczególne
  • Odpowiedz
Za porażkę uważam przeniesienie powiązanych do osobnej zakładki - dawniej można było o wiele łatwiej je zobaczyć. Może powinny być na górze jak dawniej?

Od zawsze były w osobnej zakładce, u góry wyświetlały się tylko te zaplusowane (czyli tak jak teraz).
  • Odpowiedz
@milordi

Nie wiedziałem, zawsze myślałem że gdy jest kilka powiązanych to wyświetlają się automatycznie (tylko powyżej 4 trzeba było klikać, co było strasznie niewygodne, bo zazwyczaj było max 5 powiązanych)

Skoro już się tak rozpisałem to mala prośba:
  • Odpowiedz
Mimo prób zrozumienia dalej nie jestem pewien na jakiej zasadzie działają te grupy, można jakoś jaśniej? Póki co, rozumiem, że to takie tematyczne "miniwykopy" i że zarządzają nimi moderatorzy, ale nie bardzo łapię pewnych niuansów. Kto w którym momencie decyduje, czy dane znalezisko należy do grupy (dodający czy moderator)? Czy wykopy znaleziska liczone są ogólnie czy dla każdej z grup osobno (i dlaczego tak a nie inaczej)?
  • Odpowiedz