Wpis z mikrobloga

Nowy Wykop!
Jesteśmy bardzo podekscytowani przekazując Wam nową wersję Wykopu. Przebudowaliśmy serwis od podstaw - stworzyliśmy nową architekturę, funkcjonalności oraz nowy layout. Jeden tylko element pozostał ten sam - idea Wykopu.

Najważniejsze zmiany i nowości:

1. Grupy
W starym Wykopie, używając metafory, każde znalezisko trafiało do jednej rzeki, w której na wierzch wypływały tylko te, które podobały się większości użytkowników. Niejednokrotnie zdarzało się, że bardzo niszowe znaleziska, nawet jeśli były prawdziwymi perełkami, gubiły się wśród setek innych, dodawanych codziennie do Wykopaliska. Od dziś, każdy z Was może stworzyć własny Wykop, tj. grupę tematyczną na naszej platformie, w której będzie mógł dzielić się z innymi informacjami nawet z niszowych tematów. To Wy decydujecie jaką tematykę porusza Wasza grupa, kto jest w niej moderatorem i co najważniejsze - ile głosów potrzeba by link z wykopaliska trafił na stronę główną grupy.


2. Dodawanie własnych treści
Do niedawna dodawać można było tylko znaleziska będące linkami do treści znajdujących się w innych serwisach. W nowym Wykopie oprócz kilku ciekawych optymalizacji w procesie dodawania znaleziska, stworzyliśmy możliwość łatwego dodania własnych treści.


3. Komunikacja między użytkownikami
Czytaj dalej...
  • 178
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

I jeszcze jedno. Nie wiem czemu nowy wykop nie dostosowuje się/nie jest dostosowany do rozdzielczości większych niż 1024x768. Ja mam rozdzielczość 1440x900 i denerwuje mnie takie niewykorzystane miejsce po bokach. Wyobrażam sobie jak to wygląda na większych monitorach.

Wszystkie te rzeczy obowiązkowo do poprawki.

Nie rozumiem dlaczego nie uruchomiliście wcześniej równolegle ze starą wersją nowej. Wykopowicze dawali by wam sugestie jak co powinno wyglądać, a tak to są skazani na niedopracowaną i
  • Odpowiedz
Nowa wersja Wykopu jest kompletnie NIEUŻYWALNA ze względu na czas ładowania sie stron, który siega w tej chwili kilku minut!!! Autorzy serwisu zdecydowanie przedobrzyli z Javascriptem i jego ilośc na stronie całkowicie "zamula" przegladarkę. Weźcie pod uwagę, ze nie każdy ma komputer "rakietę". Poprzedni Wykop mogłem przegladac zupełnie komfortowo, w tej chwili żeby wpisac ten komentarz czekałem na załadowanie się strony 5 minut!!! I jest to czas renderowania strony przez przegladarkę, a
  • Odpowiedz
No i gdzie u licha w nowym layoucie jest opcja "wyloguj"???

Szukam jej od dobrych 10 minut bez skutku...

Mam sobie ręcznie wykasować ciastka w przegladarce żeby sie wylogować, czy jak?
  • Odpowiedz
CO RAZI NA WYKOPIE I TRZEBA KONIECZNIE POPRAWIĆ

- znikła opcja „pokarz/ukryj komentarze” na poszczególnych wykopach

- znikła bardzo przydatna opcja „ukryj przeczytane”

-
  • Odpowiedz
Apeluję o ciemniejsze czcionki (i te szare i te niebieskie) bo już po 5-10 minutach nie idzie patrzeć na wykop, oczy bolą!!
  • Odpowiedz
Przydatna była też opcja pokazywania dokładnego czasu napisania komentarza. Po najechaniu kursorem na szary tekst np. (2 godz. temu) po pewnym czasie pojawiała się chmurka z dokładnym czasem zamieszczenia komentarza.

Edit. po przejściu z tego wykopu na stronę główną dalej mam ramkę dotyczącą właśnie tego wykopu
  • Odpowiedz
Panie Michale i Panie Tomku, ile jeszcze osób musi się wypowiedzieć aby zmienić wygląd wykopu? Wiem, że zawsze jest grupa, którym się nie dogodzi ale to nie jest sytuacja gdzie obmawiany jest "dolny pasek i zmiana jego koloru z pomarańczowy na niebieski". Nowa szata graficzna jest męcząca dla oczu, wszystko się zlewa. Wiadomo, że 2.0 to pełno zaokrągleń, półprzeźroczystość i pastelowe barwy ale są pewne granice! Szerokość serwisu pozostawiam bez komentarza.

Jakby
  • Odpowiedz
Gdzie są moje ulubione?

Chciałem przejść do wykopu z ulubionych, ale nie mogę go znaleźć, a nie pamiętam jak się nazywał.

Wolę wchodzić przez ulubione niż wpisywać skojarzenia z tymże artykułem w Google, bo czasem trzeba poszukać.

Oczy
  • Odpowiedz
Moja propozycja- zmiana koloru tytułów wykopów z błękitnego na pomarańczowy. Sprawdzałem bawiąc się chwilę w gimpie i różnica jest naprawdę spora.
  • Odpowiedz
Hej,

Zmiany w wykop.pl poszły w dobrą stronę (grupy).

Na minus trzeba oznaczyć mało kontrastowy i męczący design.

Proszę
  • Odpowiedz
Kiedy będzie dodawanie komentarzy bez odświeżania strony ? Bo jak odpowiem na jakiś komentarz, to tracę resztę "żółtych".

Jak wyskakuje link z powiązanych nad komentarze to niech dalej będzie na pisane kto go dodał.

I nowe powiązane niech też będą na "żółto".

I coś tu szwankuje w tym blogu dodawanie komentarzy, czasem można wpisać tylko jeden znak.
  • Odpowiedz