Wpis z mikrobloga

Nowy Wykop!
Jesteśmy bardzo podekscytowani przekazując Wam nową wersję Wykopu. Przebudowaliśmy serwis od podstaw - stworzyliśmy nową architekturę, funkcjonalności oraz nowy layout. Jeden tylko element pozostał ten sam - idea Wykopu.

Najważniejsze zmiany i nowości:

1. Grupy
W starym Wykopie, używając metafory, każde znalezisko trafiało do jednej rzeki, w której na wierzch wypływały tylko te, które podobały się większości użytkowników. Niejednokrotnie zdarzało się, że bardzo niszowe znaleziska, nawet jeśli były prawdziwymi perełkami, gubiły się wśród setek innych, dodawanych codziennie do Wykopaliska. Od dziś, każdy z Was może stworzyć własny Wykop, tj. grupę tematyczną na naszej platformie, w której będzie mógł dzielić się z innymi informacjami nawet z niszowych tematów. To Wy decydujecie jaką tematykę porusza Wasza grupa, kto jest w niej moderatorem i co najważniejsze - ile głosów potrzeba by link z wykopaliska trafił na stronę główną grupy.


2. Dodawanie własnych treści
Do niedawna dodawać można było tylko znaleziska będące linkami do treści znajdujących się w innych serwisach. W nowym Wykopie oprócz kilku ciekawych optymalizacji w procesie dodawania znaleziska, stworzyliśmy możliwość łatwego dodania własnych treści.


3. Komunikacja między użytkownikami
Czytaj dalej...
  • 178
Co chwilę 503 i wylogowywanie :-(

A funkcja edytuj coś szwankuje, jak wchodzę w edytuj to jest edytowane, a na stronie po odświeżeniu ciągle stary komentarz. Może się jeszcze zaktualizuje ale trzeba poczekać.
Podoba mi się. Bardzo fajne pomysły, trzeba się będzie jakiś czas przyzwyczajać ale ogólnie zmiany na dobra. No i Layout też mi się bardziej podoba.
Czuję się trochę zagubiony :P Tak na serio przejrzysty design, trochę inaczej rozmieszczone panele (na plus oczywiście), a najbardziej mi się podobają przyciski + - w komentarzach :P. Co do kolorystyki, łagodna dla oka, ktoś złośliwy pewnie powie, że wykop zamienił się w serwis dla smerfów... jedyne co mi się osobiście nie podoba to pustawy top strony... reszta wyjdzie w praniu. A i dodawana ramka w otwieranych stronach już nie straszy :P
Jeszcze parę "ficzerów" by się przydało, ale widać że serwis idzie w dobrą stronę. Tylko chwilę może mi zająć, zanim się dostosuję psychicznie do nowego laya. Ale grunt, że jest ładny.

Trzymajcie się, jesteśmy z wami!
- W wykopalisku brakuje normalnego sortowania wg ilości wykopów.

- Dlaczego mwykop.pl i iwykop.pl nie działa?

- Nie zawsze chce się odznaczyć wyświetlana grupa, żeby przejść do wyświetlania wszystkich wykopów (jak jestem niezalogowany).

- Chciałem się zalogować to wyskoczyło "Ups... Wygląda na to, że nie ma takiej strony.". Chyba z którejś podstrony, bo z głównej udało się zalogować.

- Szkoda, że strona nie jest rozciągnięta na całą szerokość przeglądarki.
No no całkiem całkiem, chociaż szkoda że widziałem wcześniej tą wersję na wykopie i nie jestem aż tak zaskoczony nową wersją.
Pierwsze uwagi:

- w rankingu użytkowników awatary nie są wyskalowane, tylko dziwnie rozmazane

- kolor podświetlenia nowych komentarzy w obserwowanym temacie ma troszkę dziwną barwę, kojarzącą mi się z wymiocinami, ale to tylko moja subiektywna ocena