Wpis z mikrobloga

Nowy Wykop!
Jesteśmy bardzo podekscytowani przekazując Wam nową wersję Wykopu. Przebudowaliśmy serwis od podstaw - stworzyliśmy nową architekturę, funkcjonalności oraz nowy layout. Jeden tylko element pozostał ten sam - idea Wykopu.

Najważniejsze zmiany i nowości:

1. Grupy
W starym Wykopie, używając metafory, każde znalezisko trafiało do jednej rzeki, w której na wierzch wypływały tylko te, które podobały się większości użytkowników. Niejednokrotnie zdarzało się, że bardzo niszowe znaleziska, nawet jeśli były prawdziwymi perełkami, gubiły się wśród setek innych, dodawanych codziennie do Wykopaliska. Od dziś, każdy z Was może stworzyć własny Wykop, tj. grupę tematyczną na naszej platformie, w której będzie mógł dzielić się z innymi informacjami nawet z niszowych tematów. To Wy decydujecie jaką tematykę porusza Wasza grupa, kto jest w niej moderatorem i co najważniejsze - ile głosów potrzeba by link z wykopaliska trafił na stronę główną grupy.


2. Dodawanie własnych treści
Do niedawna dodawać można było tylko znaleziska będące linkami do treści znajdujących się w innych serwisach. W nowym Wykopie oprócz kilku ciekawych optymalizacji w procesie dodawania znaleziska, stworzyliśmy możliwość łatwego dodania własnych treści.


3. Komunikacja między użytkownikami
Czytaj dalej...
  • 178
Zauważone błędy i nieścisłości (co do zmian layoutu się nie wypowiadam - o gustach się nie dyskutuje, a i tak administracja zrobi co chce... Poza tym jest Greasemonkey i Stylish...)

1. Lista "propozycji" nie jest wyrównana -> obrazek z zaznaczonymi liniami: http://slaw.publicenemy.pl/wykop/propozycje.jpg

2. "300 znaków pozostało" (BTW: Fajne nawiązanie do filmu 300 :D ) dziwnie wyrównane -> http://slaw.publicenemy.pl/wykop/mnie.jpg

3. W rozdzielczości 1024x768 obcina wyskakujący tip "Grupy:" -> http://slaw.publicenemy.pl/wykop/cut.jpg

4. Numeracja stron: granatowe
Acha: czy istniałaby możliwość w ustawieniach profilu dodania "otwieraj wykopy w nowym oknie/zakładce"? Nie używam ramki, do tej pory tę powyższą funkcjonalność zapewnia mi własnoręcznie napisany skrypt greasemonkey - ale skoro już zmieniamy serwis - to może można wprowadzić tę opcję?
Wszytko pięknie fajnie :) naprawdę podoba mi się, chociaż jest kilka małych szczegółów które mnie drażnią, mianowicie:

większość użytkowników jak zakładam otwiera kolejne wykopy w nowych kartach, nie podoba mi się, że po wykopaniu danego znaleziska dana karta wraca do strony głównej serwisu... często wykopywałem np jakiś filmik w trakcie oglądania teraz niestety nie ma takiej możliwości ponieważ ładuje się strona główna serwisu... Taki mały bajer ale od razu rzucił mi się
W nowym Wykopie oprócz kilku ciekawych optymalizacji w procesie dodawania znaleziska, stworzyliśmy możliwość łatwego dodania własnych treści.

O,czyli nie udało się przejąć pokazywarki... :P
Ogólnie nie jest, źle, ale też jestem za tym żeby zwiększyć kontrast oraz powiększyć niektóre rzeczy - np. avatary i czcionka mogłyby być większe. Przywróćcie opcję szybkiego zakopu - moglibyście ją też dać na stronie głównej, nie tylko w Wykopalisku. Licznik wykopów powinien być większy - najlepiej taki jak w poprzedniej wersji i gdy się wykopie powinien szarzeć - teraz nie wiem na pierwszy rzut oka które znaleziska wykopałem. I gdzie się
I jeszcze jedno. Nie wiem czemu nowy wykop nie dostosowuje się/nie jest dostosowany do rozdzielczości większych niż 1024x768. Ja mam rozdzielczość 1440x900 i denerwuje mnie takie niewykorzystane miejsce po bokach. Wyobrażam sobie jak to wygląda na większych monitorach.

Wszystkie te rzeczy obowiązkowo do poprawki.

Nie rozumiem dlaczego nie uruchomiliście wcześniej równolegle ze starą wersją nowej. Wykopowicze dawali by wam sugestie jak co powinno wyglądać, a tak to są skazani na niedopracowaną i
Nowa wersja Wykopu jest kompletnie NIEUŻYWALNA ze względu na czas ładowania sie stron, który siega w tej chwili kilku minut!!! Autorzy serwisu zdecydowanie przedobrzyli z Javascriptem i jego ilośc na stronie całkowicie "zamula" przegladarkę. Weźcie pod uwagę, ze nie każdy ma komputer "rakietę". Poprzedni Wykop mogłem przegladac zupełnie komfortowo, w tej chwili żeby wpisac ten komentarz czekałem na załadowanie się strony 5 minut!!! I jest to czas renderowania strony przez przegladarkę, a
No i gdzie u licha w nowym layoucie jest opcja "wyloguj"???

Szukam jej od dobrych 10 minut bez skutku...

Mam sobie ręcznie wykasować ciastka w przegladarce żeby sie wylogować, czy jak?
CO RAZI NA WYKOPIE I TRZEBA KONIECZNIE POPRAWIĆ

- znikła opcja „pokarz/ukryj komentarze” na poszczególnych wykopach

- znikła bardzo przydatna opcja „ukryj przeczytane”

- awatarki się zmniejszyły (widać bardziej zmniejszyć się nie dało) a niektóre osoby właśnie po nich się poznawało. Teraz nie będzie sensu szukać sobie awatara w „100x100”

- strona stała się nieczytelna a przynajmniej słabo czytelna, jest jaśniejsza od poprzedniej co po jakimś czasie użytkowania objawia się bólem oczu
Apeluję o ciemniejsze czcionki (i te szare i te niebieskie) bo już po 5-10 minutach nie idzie patrzeć na wykop, oczy bolą!!
Przydatna była też opcja pokazywania dokładnego czasu napisania komentarza. Po najechaniu kursorem na szary tekst np. (2 godz. temu) po pewnym czasie pojawiała się chmurka z dokładnym czasem zamieszczenia komentarza.

Edit. po przejściu z tego wykopu na stronę główną dalej mam ramkę dotyczącą właśnie tego wykopu
Panie Michale i Panie Tomku, ile jeszcze osób musi się wypowiedzieć aby zmienić wygląd wykopu? Wiem, że zawsze jest grupa, którym się nie dogodzi ale to nie jest sytuacja gdzie obmawiany jest "dolny pasek i zmiana jego koloru z pomarańczowy na niebieski". Nowa szata graficzna jest męcząca dla oczu, wszystko się zlewa. Wiadomo, że 2.0 to pełno zaokrągleń, półprzeźroczystość i pastelowe barwy ale są pewne granice! Szerokość serwisu pozostawiam bez komentarza.

Jakby
Gdzie są moje ulubione?

Chciałem przejść do wykopu z ulubionych, ale nie mogę go znaleźć, a nie pamiętam jak się nazywał.

Wolę wchodzić przez ulubione niż wpisywać skojarzenia z tymże artykułem w Google, bo czasem trzeba poszukać.

Oczy bolą, a siedzę dopiero pół godziny. Musicie coś z tym zrobić.

Po wykopaniu "przez ramkę" strona ze znaleziskiem się odświeża, to niewygodne.

Nie ma opcji "pokaż/ukryj wszystkie/przeczytane".

Więc:

wnoszę o zmianę wyglądu z powrotem,
Hej,

Zmiany w wykop.pl poszły w dobrą stronę (grupy).

Na minus trzeba oznaczyć mało kontrastowy i męczący design.

Proszę o wprowadzenie jednej jedynej funkcjonalności, która już była :-)

Wyświetlanie linków (adresu URL) pod tytułem wykopu.

Zawsze przed kliknięciem na wykop, wolę sprawdzić do jakiej strony mnie skieruje. Nie interesuje mnie wykop ramka.

Pozdrawiam,

PWS
Kiedy będzie dodawanie komentarzy bez odświeżania strony ? Bo jak odpowiem na jakiś komentarz, to tracę resztę "żółtych".

Jak wyskakuje link z powiązanych nad komentarze to niech dalej będzie na pisane kto go dodał.

I nowe powiązane niech też będą na "żółto".

I coś tu szwankuje w tym blogu dodawanie komentarzy, czasem można wpisać tylko jeden znak.