Wpis z mikrobloga

Nowy Wykop!
Jesteśmy bardzo podekscytowani przekazując Wam nową wersję Wykopu. Przebudowaliśmy serwis od podstaw - stworzyliśmy nową architekturę, funkcjonalności oraz nowy layout. Jeden tylko element pozostał ten sam - idea Wykopu.

Najważniejsze zmiany i nowości:

1. Grupy
W starym Wykopie, używając metafory, każde znalezisko trafiało do jednej rzeki, w której na wierzch wypływały tylko te, które podobały się większości użytkowników. Niejednokrotnie zdarzało się, że bardzo niszowe znaleziska, nawet jeśli były prawdziwymi perełkami, gubiły się wśród setek innych, dodawanych codziennie do Wykopaliska. Od dziś, każdy z Was może stworzyć własny Wykop, tj. grupę tematyczną na naszej platformie, w której będzie mógł dzielić się z innymi informacjami nawet z niszowych tematów. To Wy decydujecie jaką tematykę porusza Wasza grupa, kto jest w niej moderatorem i co najważniejsze - ile głosów potrzeba by link z wykopaliska trafił na stronę główną grupy.


2. Dodawanie własnych treści
Do niedawna dodawać można było tylko znaleziska będące linkami do treści znajdujących się w innych serwisach. W nowym Wykopie oprócz kilku ciekawych optymalizacji w procesie dodawania znaleziska, stworzyliśmy możliwość łatwego dodania własnych treści.


3. Komunikacja między użytkownikami
Czytaj dalej...
  • 178
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1. Gdzie sie podzialy kategorie?

2. Ze strony glownej nie da sie przejsc do stron danych wykopow tylko bezposrednio do sedna danego wykopu lub ew. poprzez komentarze

3. Da sie cos zakopac a potem wykopac...

4.
  • Odpowiedz
1. Grupy i tak były wcześniej tylko cała zabawa polegała na ich wytropieniu.

2. 10 min i bolą oczy. Wszystko jakieś przezroczyste.

3. Ikonki z ilością wykopów zróbcie większe i przed tytułem znaleziska.

4.
  • Odpowiedz
W końcu jakieś zmiany dobre. Szkoda tylko, że nie wprowadzono propozycji użytkowników odnośnie pokazywania ile było + a ile -.
  • Odpowiedz
Zauważone błędy i nieścisłości (co do zmian layoutu się nie wypowiadam - o gustach się nie dyskutuje, a i tak administracja zrobi co chce... Poza tym jest Greasemonkey i Stylish...)

1. Lista "propozycji" nie jest wyrównana -> obrazek z zaznaczonymi liniami: http://slaw.publicenemy.pl/wykop/propozycje.jpg

2. "300 znaków pozostało" (BTW: Fajne nawiązanie do filmu 300 :D ) dziwnie wyrównane -> http://slaw.publicenemy.pl/wykop/mnie.jpg

3.
  • Odpowiedz
Acha: czy istniałaby możliwość w ustawieniach profilu dodania "otwieraj wykopy w nowym oknie/zakładce"? Nie używam ramki, do tej pory tę powyższą funkcjonalność zapewnia mi własnoręcznie napisany skrypt greasemonkey - ale skoro już zmieniamy serwis - to może można wprowadzić tę opcję?
  • Odpowiedz
Zauważyłem też, że nie ma już możliwości zobaczyć dokładnego czasu dodania komentarza. Wcześniej wystarczyło najechać na (1 godz. temu) i pojawiał się dokładny czas.
  • Odpowiedz
Wszytko pięknie fajnie :) naprawdę podoba mi się, chociaż jest kilka małych szczegółów które mnie drażnią, mianowicie:

większość użytkowników jak zakładam otwiera kolejne wykopy w nowych kartach, nie podoba mi się, że po wykopaniu danego znaleziska dana karta wraca do strony głównej serwisu... często wykopywałem np jakiś filmik w trakcie oglądania teraz niestety nie ma takiej możliwości ponieważ ładuje się strona główna serwisu... Taki mały bajer ale od razu rzucił mi się w oczy...

Kolejna sprawa, zdecydowanie za małe okienko z liczbą wykopów, chyba głównie w tym celu ten serwis istnieje, dlatego uważam, że powinno być to wyraźne i powinno rzucać się w oczy...

Wykopy
  • Odpowiedz
W nowym Wykopie oprócz kilku ciekawych optymalizacji w procesie dodawania znaleziska, stworzyliśmy możliwość łatwego dodania własnych treści.

O,czyli nie udało się przejąć pokazywarki... :P
  • Odpowiedz
Ogólnie nie jest, źle, ale też jestem za tym żeby zwiększyć kontrast oraz powiększyć niektóre rzeczy - np. avatary i czcionka mogłyby być większe. Przywróćcie opcję szybkiego zakopu - moglibyście ją też dać na stronie głównej, nie tylko w Wykopalisku. Licznik wykopów powinien być większy - najlepiej taki jak w poprzedniej wersji i gdy się wykopie powinien szarzeć - teraz nie wiem na pierwszy rzut oka które znaleziska wykopałem. I gdzie się
  • Odpowiedz