Wpis z mikrobloga

Nowy Wykop!
Jesteśmy bardzo podekscytowani przekazując Wam nową wersję Wykopu. Przebudowaliśmy serwis od podstaw - stworzyliśmy nową architekturę, funkcjonalności oraz nowy layout. Jeden tylko element pozostał ten sam - idea Wykopu.

Najważniejsze zmiany i nowości:

1. Grupy
W starym Wykopie, używając metafory, każde znalezisko trafiało do jednej rzeki, w której na wierzch wypływały tylko te, które podobały się większości użytkowników. Niejednokrotnie zdarzało się, że bardzo niszowe znaleziska, nawet jeśli były prawdziwymi perełkami, gubiły się wśród setek innych, dodawanych codziennie do Wykopaliska. Od dziś, każdy z Was może stworzyć własny Wykop, tj. grupę tematyczną na naszej platformie, w której będzie mógł dzielić się z innymi informacjami nawet z niszowych tematów. To Wy decydujecie jaką tematykę porusza Wasza grupa, kto jest w niej moderatorem i co najważniejsze - ile głosów potrzeba by link z wykopaliska trafił na stronę główną grupy.


2. Dodawanie własnych treści
Do niedawna dodawać można było tylko znaleziska będące linkami do treści znajdujących się w innych serwisach. W nowym Wykopie oprócz kilku ciekawych optymalizacji w procesie dodawania znaleziska, stworzyliśmy możliwość łatwego dodania własnych treści.


3. Komunikacja między użytkownikami
Czytaj dalej...
  • 178
  • Odpowiedz
Z jednej strony dobrze, z drugiej źle, ale myślę, że z czasem będzie lepiej - przyzwyczaimy się, poznamy nowe opcje itd.

BTW z tego co wiem wszyscy moi znajomi potracili swoje bordowe kolorki :)
  • Odpowiedz
Nie odnajduję się w nim.

Nawet nie wiem jak to ująć. Klikam w link i przenosi mnie na jakieś dziwne strony.

np. po prawej jest box z jakimiś komentarzami i logiczne jest, że jak tam kliknę to przeniesie mnie na stronę z wykopem pod którym jest ten komentarz. Ale jestem w błędzie! mam 3 linki do kliknięcia, 2 do profili rozmówców i jeden do pustej nstrony z jednym komentarzem bez kontekstu etc.

Ma-Sa-Kra!
  • Odpowiedz
Już tak jest, że ludzie nie lubią zmian i pierwsze słowa to negatywny odbiór. Ale by się rozwijać trzeba się zmieniać! A wygląd teraz zaj#@$#@$y!! :D Strona wygląda dużo ciekawiej. Poprawić błędy, które wyskakują i będzie cool. Pytanie tylko czy ten wykop będzie powiązany z igoogle? Bo póki co nie współdziała.
  • Odpowiedz
Póki co bardzo dziko jest. Ale jeżeli po tygodniu czy dwóch większość użytkowników będzie zadowolona - to cel osiągnęliście.
  • Odpowiedz
Troche wielkość strony jest skopana... Zawsze jest stała więc przy rozdzielczości 2048x1152 wykop zajmuje 1/3 ekranu... I te malutnie okienka,przyciski, wszystko :s
  • Odpowiedz
dlaczego - do licha! - nie spytaliście najpierw użytkownikow, co myślą o nowym wyglądzie - byłoby to zgodne z ideą wykopu - nieprawdaż?

Design frontu bardzo ucierpiał - jest mniej czytelny, brakuje mi dużego guzika z liczbą wykopów obok tytułu - to było fajne!!! Szkoda, że z ciepłego koloru pomarańczy zamieniliście na zimny niebieski... Teraz wykop jest lodowaty :/

Słabo to wygląda - na froncie jest chyba 6 styli czcionek - paćkowate toto.

Szkoda,
  • Odpowiedz
Przydałoby się zrobienie działu polityka i żeby można było sobie ustawić niewyświetlanie linków z tego działu. Tak samo z Islamem. Kiedyś wykop miał specyficzny charakter, teraz jest za dużo polityki i straszenia Islamem.
  • Odpowiedz
za mała przejrzystość tytułów wykopów, wszystko się zlewa (to chyba przez to ze maja kolor podobny do tła). Za małe ikonki z ilością wykopów
  • Odpowiedz
Zauważyłem, ze linki które wykopałem już nie są jaśniejszy i muszę patrzeć gdzie jest opcja cofnij. Wcześniej było łatwiej bo patrzyłem tylko gdzie jest jaśniejszy button wykopów. Na razie ogarniam jeszcze wszystko. Na pewno nie jest źle. Wiele osób może narzekać ale zwykle nie mają niczego konkretnego do zarzucenia oprócz zwykłego narzekania.
  • Odpowiedz