Wpis z mikrobloga

Siema mirki. Chcę w 4 miesiące zwiększyć swoje kwalifikacje. Szukam kierunku związanego z IT - w grę wchodzą kursy, samodzielna nauka itp. Po prostu na moim kierunku mamy wszystkiego po trochu i nic wystarczającego do poważnej pracy, a myślałem nad wyjazdem za granicę na wakacje i późniejsze ciągnięcie pracy równolegle ze studiami. Wiadomo, że programowanie to hajs, ale szukam dobrze płatnych alternatyw (administracja sieciami, bazy danych czy coś), które pozwolą pracować za te 4 miesiące w zawodzie i dalej się rozwijać.

Wołam
#informatyka #praca #it
  • 11
@xDrope: w 4 miesiace?? Jezeli nie jestes geniuszem(a pewnie nie jestes) to niestety 4 miesiace to za malo aby zarabiac dobry hajs. Masz juz doswiadczenie w IT? jesli nie to zrob comptia cisco ccna i zacznij od podstaw. Moze za 5-6 lat jak sie bedziesz rozwijac to dojdziesz do dobrego hajsu ( ͡ ͜ʖ ͡)
@frytex2: właśnie kusiły mnie certyfikaty cisco (bodajże CCNA się nazywają)
@greener255: Dobry hajs to pojęcie względne ( ͡° ͜ʖ ͡°). Te cisco właśnie bym pocisnął, ale nie mogę znaleźć mirka, który odpowiadał właśnie, że zrobił i odpowiadał na pytania, a miałbym co najmniej kilka.
Te cisco właśnie bym pocisnął, ale nie mogę znaleźć mirka, który odpowiadał właśnie, że zrobił i odpowiadał na pytania, a miałbym co najmniej kilka.


@xDrope: No, ja akurat zrobiłem coś takiego. Możesz pytać.
@greener255: @xDrope: Pamiętaj, że cisco ccna traci ważność po chyba 3 latach :) jeśli nie zamierzasz poważnie myśleć o sieciach, to sobie odpuść...

wszystko w administracji kręci się wokół AD i Exchange.


@frytex2: Z moich doświadczeń wynika, że AD i Exchange dobrze znać, ale Lync też jest całkiem przydatny. Oprócz tego warto pomyśleć o RedHat i VMWare. Wszystko zależy czy bardziej pasuje Ci Linux czy Windows.

@xDrope: Studia
@xDrope: Ja zrobilem cisco, ale niestety dzisiaj juz malo co znacza. Chyba ze masz doswiadczenie i cisco cert to wtedy tak ;). Jesli chodzi o rozwojowe kierunki to proponuje cloud, albo obsluga(czyli platforma linux) albo pisanie programow dla cloud :). Polecam rowniez kierunek storage czyli EMC itp :).
Pamiętaj, że cisco ccna traci ważność po chyba 3 latach :) jeśli nie zamierzasz poważnie myśleć o sieciach, to sobie odpuść...


@RottenKitten: zgadza się, moje papiery już wyekspirowane, ale i tak dobrze je mieć, zwłaszcza, że cały czas pracuję w zawodzie. wszystkie papiery zresztą mają okres przydatności do spożycia. niestety.

Z moich doświadczeń wynika, że AD i Exchange dobrze znać, ale Lync też jest całkiem przydatny.


@RottenKitten: tak, w ofertach
CBT Nuggets


@RottenKitten: ja nie wiem, na jakim poziomie jest @xDrope: , może zamiast Nuggets wystarczyłyby mu kursy typu Networking Doctors, jak ten:

https://www.youtube.com/watch?v=rs39FWDhzDs#t=801

?

@xDrope - umiesz odpowiedzieć na to pytanie?
Załóżmy, że dysponujemy siecią o adresie 192.168.1.0 / 24. Załóżmy, że dostępna pula dresów podzielona została na 8 podsieci umożliwiających na zaadresowanie 25 komputerów w każdej z nich. Przy tych wymaganiach:
a) Maska podsieci pozostanie niezmienna
b) Maska