Wpis z mikrobloga

@brokenik:
Póki co Vectra ostatnio lubi tego internetu po prostu nie dostarczać. Telewizja też działa jak chce.
@tobbi: Wziąłbym lokalne Intelly, ale przez to że przez tyle lat vectra miała monopol u mnie, to nawet po jego zakończeniu wciąż jest jedynym dostawcą kablowym. Wychodzi na to że jedyny wybór to albo ona albo cokolwiek po ADSL
  • Odpowiedz
@JACHIN: dlaczego nikt nie rozważą neostrady? Kurczę mam ją od 10 lat i od jakichś 6 lat dosłownie ZERO problemów. Czytam w tagu o problemach netii multimedii a neo jakoś bez problemu ostatnio.
  • Odpowiedz
@JACHIN: To spróbuj jakiegoś dropsa, możesz umowę wypowiedzieć w z miesięcznym wyprzedzeniem.
To jest jakoś do 20Mbps więc od razu przetestujesz ile poleci na tym łączu, a nie będziesz się wiązać jakimiś umowami.

Jak jesteś zdecydowany na Netię, to wytargaj okres testowy.
  • Odpowiedz
@Pytoo: Ja tam samo, u siebie w domu rodzinnym mam neostradę 40 mega i lata przez cały czas. W Olsztynie mam Multimedię i czuję się jakbym korzystał z modemu w latach 90.
  • Odpowiedz
@frak: Racja. Sam nie mogę skorzystać z oferty Orange, a szkoda (mieszkam 6 km za miastem) i właśnie korzystam z oferty Playa, tylko że w wersji z ich modemem. Ogólnie sobie chwalę, chociaż sporadycznie, jak to z internetem komórkowym, zdarzają się chwilowe zerwania połączenia. Nie jest to częste, ale jeżeli istniałaby możliwość posiadania internetu po kablu, to jednak na taki bym się zdecydował.
  • Odpowiedz
@frak: @really_not_ok: Kable telefoniczne są. Gniazdko zamurowane nieużywane już od lat, ale wiem w którym miejscu jest dokładnie. Play na Kartę ma możliwy lejek po 100GB. Ja na łączu 8 Mb/s wyrabiam 300GB miesięcznie (pomimo w sumie to małego korzystania z torrentów, ale za to steam robi swoje).
  • Odpowiedz
@JACHIN: Używam Playa od początku roku. W pierwszym miesiącu rozliczeniowym pobrałem ok. 130GB danych, zapis w umowie daje możliwość wprowadzenia lejka po 100GB, ale w rzeczywistości z reguły uruchamiają go po 200GB. Cały czas miałem pełną prędkość łącza. Ale jeżeli masz możliwość, to bierz po kablu z Orange.
  • Odpowiedz
@really_not_ok: @Pytoo: @FELIX90: @frak: Byłem w Orange. Drogo w cholerę. Niby w "Geopromocji" jest odstępstwo od opłaty za utrzymanie linii ale dotyczy ona tylko prędkości 10Mb. (super inwestycja tak w ogóle 10Mb za 50 zł.. Nie wspominając o urządzeniach i opłacie aktywacyjnej). Oczywiście opłaty nie ma przy wyborze telefonu, ale po co mi to coś jeśli wszyscy domownicy mają albo nielimitowane albo wysokie pakiety
  • Odpowiedz