Wpis z mikrobloga

@nint: Mam dokładnie to samo. Jednego razu wsiadłem szybko i widziałem na szybie mnóstwo kropli więc włączyłem wycieraczki, bo myślałem, że szron z szyby się roztopił od słońca. Dopiero jak wycieraczki przejechały, to spostrzegłem, że te krople mam w środku auta. I serio - jak jadę i wiem, że za jakieś 5-10 minut skończę podróż to otwieram szyby, wietrzę samochód, a jak skończę jazdę to zamykam. Wilgoć wewnątrz zauważalnie się zmniejszyła.
@nint: a może masz gdzieś dziure pod podłoga i Ci sie woda zbiera? Na szyby warto stosować środki hydrofobowe, zeby wszystko splywalo, a nie zostawało/marzło na szybie. Jak mówisz, ze az taki problem to tych pochłaniaczy kilka bym zainstalował
@nint: @Majku_: ryż w skarpetę, pochłaniacze wilgoci, gazety pod wycieraczki, mimo iż gumowe(tylko uważaj by sie nie ślizgały) jak robisz trasę 150, to kieruj pół ciepełka na giry a pół na szybe.
Nie wiem jakie masz temp, ale dasz radke :D
@nint: Oprócz gruntownego wysuszenia auta - czyli wylania wody z chodniczków, oprócz wymiany filtra i położenia kuwety dla kota...

proponuję zostawić uchylone okna na noc. Najlepiej jeśli jest bardzo mroźno. Wilgoć która siedzi w kanapach będzie miała dość czasu aby uciec.

Chyba że będzie padać :D
@nint: Idealnie nie sprawdzisz bez sciagania wykladziny, ew. od spodu auta. Ale przy Twoich problemach z wilgocią to sprawdziłbym czy nigdzie nie masz mokrej wykladziny (pod wycieraczkami, w tylnej czesci, pod kokpitem, do bagaznika tez bym spojrzal)
@nint: w jakimś programie motoryzacyjnym widziałem jak prowadzący mówił, że na zimę trzeba wyciągnąć graty z narożnika w bagażniku (tam gdzie dobrze się trzyma szmaty :) Miało to zapewnić lepszą cyrkulacje powietrza w samochodzie (jego wyciąganie) To tylko taki trop i pamiętam to jak przez mgłę. Musiał by się wypowiedzieć ktoś kto się zna na temacie.
@nint: Może płyn do szyb, którzy zapobiega parowaniu pomoże?
Mam ten sam problem, ale kupiłem w sklepie "niewidzialne wycieraczki", spryskałem tym szybę od środka. Szyba zaparowuje w dzien, ale przez noc nie zamarza nic na szybie.
@nint: skoro masz wilgoć, to postaraj się najpierw usunąć przyczynę powstawania wilgoci! Potem to już sama wyparuje
przyczyny mogą być różne. niektóre z jakimi się napotkałem:
- wilgotny garaż
- zapchane filtry kabinowe, bądź dolot powietrza do kabiny(zazwyczaj przez liście)
- zapchany odpływ powietrza w bagażniku
- nieszczelne uszczelki(albo źle spasowane elementy karoserii)
- zakładanie takich mat na przednią szybę, których uszy trzeba drzwiami zatrzasnąć, robią się wtedy szpary przez które