Wpis z mikrobloga

Powiem wam mirki, jestem dzisiaj bardzo podbudowany, bo jadąc pociągiem spotkałem bardzo życzliwego kierownika pociągu.
Wsiadłem do pociągu, poszedłem kupić bilet, wszystko normalnie, pan kierownik nie miał drobnych(w sumie to nieważne, ale historia to historia). Zająłem miejsce w pociągu Kolei Dolnośląskich, stacje mijały, lektor denerwującym głosem zapowiedział Jelenią Górę, pan Kierownik podszedł do mnie, poprosił o bilet i widząc że wypisał go dwie stacje wcześniej mówi:

Mógł Pan powiedzieć że u mnie Pan kupował, bo szczerze to nie pamiętam Pana, ale kto by tyle twarzy spamiętał

Odwdzięczyłem się uśmiechem, i siedząc w swojej rozpiętej niebieskiej puchowej kurtce 4F (nie zdejmuję kurtki, bo zanim się zagrzeję to już trzeba wysiadać, takie zboczenie - nie zdejmuję kurtki) usłyszałem

Proszę pójść tam do tamtego wagonu, tam jest cieplej

Odpowiedziałem że zaraz wysiadam, no i wysiadłem za 15,5 sekundy

Tu wtrącę że zaliczyłem kolosa z programowania na #studbaza na całe 65%, projekt na 4.0, reszta pozaliczana także #yolo

Pan dr inż powiedział że za tydzień już mnie nie chce widzieć, no to wróciłem na dworzec pkp Jelenia Góra Cieplice i czekam na pociąg o 11:26

Pociąg nadjeżdża, wchodzę po bilet, a tu uśmiechem mnie wita Kierownik i pyta

O, widzę wracamy :)


Kupiłem bilet i usiadłem blisko czoła pociągu
Pan Kierownik zapytał o #jeleniagora i #cieplice, i zaczęliśmy rozmawiać nt. kolejnictwa
bite 40min rozmawiałem a to o #pendolino (które po jego przygodach z DBahn i TGV nie robi wrażenia), o jakości Kolei Dolnośląskich, o pracy Kierownika, maszynisty i konduktorów.
Normalnie #ocieplaniewizerunkupkp

Generalnie kolejarz z szynami we krwi, od 1997 w pociągach.

Na koniec życzył mi miłego dnia, podziękowałem za miłą rozmowę i życzyłem spokojnej służby, on nie dziękując powiedział że nie dziękuje bo nie wiadomo co czeka go na następnej stacji.
Także z i na uczelnie czas super minął, cieszę się że można pogadać z niby niepozorną ale bardzo ciekawą osobą kierownika pociągu relacji Szklarska Poręba Górna - Wrocław Główny

#coolstory #pkp #kamerlingwpodrozy #kolejedolnoslaskie
  • 2
@kamerling_tomasz: lap plusa... jak swego czasu czesto sie rozbijalem pkp na trasie Krakow - Tarnow - Krakow to stwierdzilem ze kazdy kierpoc to buc ;) bez wyjatkow... a poznalem ich chaba wiekszosc przez 3 lata jezdzac przynajmniej 2 razy dziennie ta trasa o roznych godzinach.
Jak widac albo w KD jest lepiej albo w calej kolei sie polepszylo.