Wpis z mikrobloga

Elo, sprawa jest poważna, czy jest na sali okulista? Mojej koleżance wyskoczyło na gałce ocznej jakieś dziwne coś i ona z tym do lekarza poszła i przebadali ją we 3 (słownie: Trzech) i żaden nie wie co to jest. Trochę ją to boli i widzi przez to gorzej. Ktoś się z tym spotkał kiedyś? #okulista #slepota #choroby #lekarz #problem
Ramboski - Elo, sprawa jest poważna, czy jest na sali okulista? Mojej koleżance wysko...

źródło: comment_jzWAf2IoEBBXGu2h5FnRj9R6ppZwCyXS.jpg

Pobierz
  • 109
@Ramboski:
Ja obstawiam, że odczyn alergiczny. Czasem wyskakują takie śródspojówkowe pęcherzyki surowicze, wypełnione klarowną przezroczysto-żółtawą cieczą. Znika samo po maksymalnie dwóch dniach, nic z tym się nie da zrobić. Osobiście mi się nawet zdarza czasem mieć coś takiego.
Nie jest to nic groźnego, żadna infekcja, bo by całe oko było czerwone, opuchnięte i by bolało.
Dodam jeszcze, że nie jest to pinguecula, nie byłby to pęcherzyk płynu tylko taki jakby guzek,
@Ramboski: A po 2-3 dniach od podawania kropli do tego oka bardziej ją boli czy mniej? Okłady z rumianku 2-3 razy dziennie, niech nie wysila tego oka, żadnego makijażu i niech stara go nie wysuszyć, czyli im mniej przed monitorem/telewizorem tym lepiej, w wietrzne dni częściej przemywać rumiankiem, ale to wszystko raczej zmniejszy ból niż zniweluje przyczynę, ale jest możliwość, że ustąpi, jak będzie stosować okłady regularnie.
@Ramboski: Mój brat miał w rogu oka takie coś, to mu lekarz powiedział, że cholesterol mu wyszedł xD Beka była, bo on jest strasznie chudy, wręcz wyschnięty... no ale fakt, znikło samo jak zapowiadali, a boli bo boli, przeczekać trzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°)-