Wpis z mikrobloga

Mirki, dzisiaj postanowiłem zmienić swoje życie..

To jest chyba moja 3. próba, poprzednimi razy mi się nie udało. Niby nie jestem bardzo #przegryw ale nie pasuje mi to, nie jestem szczęśliwy. We wcześniejszych próbach miałem jakieś tam małe sukcesy w #wychodzeniezprzegrywu ale zawsze jakoś po 3. tygodniach wszystko się sypało, nie starczało mi woli i wracałem do starych nawyków. Pomyślałem, że muszę spróbować jeszcze raz.. Tym razem chcę jednak zrobić to inaczej. Zawsze bałem się krytyki ze strony innych, wystawienia się na pośmiewisko i nigdy nie mówiłem nikomu o tym co chcę zmienić. Dlatego tym razem postanowiłem że wszystko będę opisywał w Internecie, wszystkie porażki i sukcesy. Mam nadzieję, da mi to większą motywację i nie będzie mi tak łatwo zrezygnować ze swoich postanowień. To będzie mój mały #pursuitofhappyness i pod tym tagiem będę opisywał moje postępy. W każdą niedzielę będę wrzucał moje plany na następny tydzień, to co udało mi się osiągnąć w poprzednim i to gdzie poniosłem porażkę. Na koniec 2015 roku chcę być zupełnie innym człowiekiem.
Moje staty na dzień dzisiejszy:
- 23 lvl
- leń i prokrastynator
- raczej nieśmiały w gronie nieznajomych, wśród znajomych śmieszek
- od dłuższego czasu #tfwnogf, wcześniej dwie dziewczyny, seksów nie było, ale poprzednie bazy zaliczone; raczej moja wina - byłem ciepłym kluchem
- od 2 lat mam w sumie dobrą robotę, nie zarabiam kokosów ale nie jest źle i robię to co lubię - to chyba jedyny aspekt z którego jestem w tej chwili zadowolony
- brak mocnego hobby - mógłbym tu zaliczyć niby programowanie, ale jest to coś co robię codziennie w pracy i w domu rzadko robię coś dla siebie, poświęcam na to ze 2-3 dni w miesiącu; w lato rower, raczej rekreacyjnie ok. 30 km co drugi dzień

Co chcę osiągnąć w tym roku:
- skończyć z prokrastynacją
- nabrać pewności siebie, swobodnie zawierać nowe znajomości, otworzyć się na nowych ludzi
- przestać być ciepłym kluchem, znaleźć #rozowypasek no i zaliczyć seksy..
- znaleźć hobby które sprawiałoby mi radość lub znaleźć motywację do rozwijania obecnych zainteresowań

Co chcę osiągnąć w tym tygodniu:
- zaczynam od walki z #prokrastynacja, to jest coś co niesamowicie mnie wkurza; cały ten tydzień odkładałem wzięcie się za projekt i nic nie zrobiłem.. Kiedyś już prawie udało mi się z tym skończyć, ale wróciłem do złych nawyków. Mój plan który wcześniej działał w miarę dobrze:
- zaplanować o której godzinie wykonam czynności które absolutnie muszę wykonać w danym dniu i które odrywają mnie od pracy np. odbiad, wyjście do lekarza itp.
- jeżeli zadanie wygląda na zbyt trudne, rozbij je na mniejsze
- stosować technikę 50min pracy + 10 min odpoczynku, jeżeli pracuje mi się dobrze to przedłużam o kolejne 50min; podczas przerw NIE PRZEGLĄDAM MIRKO itp.
- zaplanować jedną dłuższą (godzinną) przerwę podczas dnia kiedy mogę posiedzieć na wykopie itp.

Kiedy zaczynałem pisać ten post to trochę #feels mnie złapało i łza pociekła, ale myślę, że to dobry znak. Może w końcu uda się coś zmienić..
Jeżeli nie chcesz więcej czytać moich wypocin to dodaj mnie na #czarnolisto

#wychodzeniezprzegrywu #stulejacontent
  • 34
@edek112: Wiem co to. Piszesz że u ciebie nie było nawet drugiej, a jakiś czas temu pisałeś też że nie było pierwszej dlatego ciekawi mnie czy coś się zmieniło.