Wpis z mikrobloga

Mirki, ocena wyglądu 8/10 to jest spoko? w sumie sama nie lubię tej skali ocen i staram się odcinać, ale zastanawia mnie to. Czy to jest tak że te 9 i 10 są takie "święte" i rezerwowane dla ideałów - czyli tak właściwie kobiet (lub mężczyzn) nieistniejących (widzianych w TV lub internecie ->>>> photoshop + dobreświatło + makijaż) a jednocześnie też nieosiągalnych.

Czy może jak ktoś mówi 8/10 to tak naprawdę mu się nie podobam? Bo są ładniejsze.
Trochę sobie myślę że chciałabym raczej być najładniejsza dla swojego (hipotetycznego) faceta.

co mi o tym powiecie?

#pytanie #niebieskiepaski
  • 60
@wysoko: Moim zdaniem 8/10 to bardzo ładna osoba, bo 10/10 tak na prawdę nie istnieją, a jeśli to no to gdy ktoś jest ładny a my zauroczeni, że zaokraglamy wszystko. A 9/10 no to właśnie gwiazdy, zdjęcia z wykopu itp itd.
@wysoko: Możesz się spinać i przywiązywać do tego wagę - wtedy i Ty będziesz wiecznie nieszczęśliwa, bo będziesz porównywać się do innej "skali" - i Twój (hipotetyczny) facet (bo ile można słuchać narzekań, nawet sobie sprawy nie zdajesz jakie to... denerwujące na dłuższą metę). Albo możesz nauczyć się czuć dobrze sama ze sobą. Bo to, czy lubisz swoje ciało facet widzi od razu (ogarnięty facet...) - i wtedy i seks jest
@Keygan: 10/10 istnieje.
No bo jeżeli założyć, że 10 nie istnieje, to najwyższą oceną de facto jest 9.
A wtedy przez analogię można rzec, że 9 nie istnieje.
Wtedy 8 będzie najwyższą oceną.
Itd...
Aż dojdziemy do 1 i wtedy nie można założyć że 1/10 nie istnieje bo to się nie zgadza z założeniem, że każda laseczka ma ocenę.
Doprowadzi to do wniosku, że wszystkie kobiety to pasztety, a jak wiemy
@wysoko: na ta ocene wpływa najbardziej Twoja wlasna ocena, te grube laski w legginsach wiedza ze sa brzydkie i nigdy im nikt nie pisze, ze sa 8/10 wiec jests ladna, miss unieverse bys nie została ale nie masz si czego wstydzić
@wysoko: ja bym 10 nigdy nie przyznał, b to jest perfect ideał. ciężko
a moje 9.5 to nie było żadne fotoszop, to była naturalna dziewczyna, która może nawet wszystkim się nie podobać, ale miała kurde to coś co mnie fascynowało. szkoda, że nie potrafiłem z nią się dogadywać :(
@mamapoth: Nie do końca o to mi chodziło, że nie istnieje bo nie istnieje, chodziło mi podoba mi się dziewczyna i jak coś czuję to jest 10/10 bo jest dla mnie ideałem.
@reneq16: @WuDwaKa: przecież napisałam że się odcinam od tego. tylko się zastanawiam - trzeba się dostosowywać do trendów i chcę umieć sobie przetłumaczyć czy jak 8 to dobrze i czemu takmało :<<< he he he.
błagam, bez interpretacji mojej osoby ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wysoko: > Mirki, ocena wyglądu 8/10 to jest spoko?
Tak, spoko.
@wysoko: > Czy to jest tak że te 9 i 10 są takie "święte" i rezerwowane dla ideałów - czyli tak właściwie kobiet (lub mężczyzn) nieistniejących (widzianych w TV lub internecie ->>>> photoshop + dobreświatło + makijaż) a jednocześnie też nieosiągalnych.
Jak ja oceniam kogoś na 9 lub 10, to jest właśnie tak: ideał itp. nadający się do występu
@wysoko: jak to mawiają, nie masz konta na FB to nie istniejesz ale to nie moje zdanie, po prostu przejrzałem twoje wpisy i nie zauważyłem abyś pod tym tagiem ukazała swoją postać.
@wysoko: Ja wytłumacze bo tu widze rózne poglądy, a tylko mój jest własciwy ( ͡º ͜ʖ͡º).
1-3 Paszczur jakich mało, tragiczne przypadki, zazwyczaj do tego grube, albo bardzo chude.
4-6 Klasa średnia, w zależnosci ile kisisz ogóra, można poruchać.
7-9 Najwyższa rasa kobiet, emanują pięknem nawet w niepełnym makijażu. Dopuszczalna nadwaga/niedowaga 5-7 kg, jeśli twarz nadrabia.
10 Jak uważasz ze jakas laska jest idealnie piękna to
@wysoko:

Nie ma jednej bezwzględnej skali atrakcyjności. Każdy samiec ma ugólną skalę unormowaną do własnych okoliczności. W efekcie Twoja atrakcyjność zależy po części od oka obserwatora, a po części od Ciebie samej.
Wynika z tego że jeśli chcesz 10/10 to problem sprowadza się do znalezienia obserwatora w którego skali jesteś dziesiątką. Nie jest to łatwe, dlatego że dla totalnego przegrywa będziesz 15/10, dla statystycznego mirka 8/10 a dla Davida Beckhama pewnie