Wpis z mikrobloga

@Felonious_Gru: czy to jest nienormalne, ze juz tyle sie naogladalem i naczytalem o tej resescytacji ze wręcz chciałbym żeby kiedyś ktoś się napatoczył w takim stanie żebym musiał podjąć tę resuscytację i w końcu tą wiedzę wykorzystać? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@lazer: gorzej jak bedzie to przypadek beznadziejny i nie uda sie juz tej osoby uratowac. To zle by wplynelo na twoja psychike. A statystyki mowia ze tylko u 12% osob udaje sie przywrocic funkcje zyciowe
  • Odpowiedz
@Wyszynkowski: Tak, znam angielski ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W tajemnicy mogę dodać, że ta piosenka ma 104BPM, a zalecane jest 100-120BPM.

Powód wybrania tej piosenki do kampanii jest inny - bo chyba mi nie powiesz, że żadna inna piosenka nie zawiera się w tempie między 100 a 120 uderzeń na minutę?
  • Odpowiedz
@Wyszynkowski: równie dobrze możesz sobie do resuscytacji puścić to, co w filmiku poniżej i też będzie dobrze. Cały myk polega na tym, że "staying alive" jest gdzieś głęboko w pamięci u bardzo dużej części społeczeństwa, ma pozytywny przekaz, dodaje sił, a nucąc to przy okazji trzymasz prawidłowe tempo.
Felonious_Gru - @Wyszynkowski: równie dobrze możesz sobie do resuscytacji puścić to, ...
  • Odpowiedz
A statystyki mowia ze tylko u 12% osob udaje sie przywrocic funkcje zyciowe


@mikkeboss: A 1% przeżywa dzięki niezapiętym pasom. ( ͡ ͜ʖ ͡)

Na pewno niepodjęcie próby ratowania człowieka zwiększy szanse na przeżycie...
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: czy to znaczy, że wiedza którą mi przekazano na PO jest nieaktualna (30 uciśnięć na 2 wdechy?) ? zawsze się nad tym zastanawiałem... może teraz uzyskam odpowiedź.
  • Odpowiedz
@wyc: stosunek ućiśnięć do wdechów zmienia się niemal co roku i robi ludziom mętlik w głowie.

Na pewno lepiej zrobić sam masaż serca bez wdechów niż nic nie robić.

Chyba ze dwa lata temu już słyszałem, że przy masażu wystarczająco dużo tlenu się wymienia mimowolnie.
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: no właśnie zawsze mnie zastanawiała ta zmienność "przepisów" przy tak ważnej czynności jak ratowanie ludzkiego życia za pomocą RKO. Podsumowując, jeśli przyjdzie mi kiedyś RKO wykonać i zrobię to w taki sposób jak na filmie będzie to właściwe zachowanie tak? nikt mi nie zarzuci, że nie wykonywałem wdechów?
  • Odpowiedz
@wyc: jeśli nie jesteś ratownikiem medycznym to karalne jest niepodjęcie czynności. Z prawidłowości nikt nie ma prawa cię rozliczać. Także gdybyś robił uciski w pępku to nikt nie może mieć o to pretensji, bo próbowałeś.

Zarzucać sobie mogą, karać - nie.
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: inaczej zadam pytanie. Skoro już podejmuję czynności to chcę to wykonać dobrze. W jaki sposób tego dokonać by jak najbardziej zwiększyć szansę na przeżycie poszkodowanego? RKO z wdechami czy bez ?
  • Odpowiedz