Wpis z mikrobloga


W szkole średniej w której się uczyłem, od 10 lat była ta sama Pani dyrektor. Przyszedł czas na kolejny konkurs na dyrektora, władze powiatu mogły po prosty przedłużyć kadencję, bo Pani dyrektor się sprawdzała. Ma liczne sukcesy na koncie, nagrody od premiera, prezydenta itd. Rozbudowała bazę / majątek szkoły o:

- Halę widowiskową na 1000+ osób

- Boisko do piłki nożnej

- Boisko do siatkówki połączone z boiskiem do koszykówki

- Lodowisko

- Wiele innych rzeczy i inicjatyw.

Władze powiatu rządzone przez PO rozpisały konkurs na dyrektora wprowadziły swoją kandydatkę i przepchneli ją. Kandydatka, która wygrała, znana jest z tego, że poprzednią szkołę, w której zadządzała zamknięto i wchłonęła ją inna. Nauczyciele stracili pracę, dzieciaki zajęcia dodatkowe. Ogólna 'sodomia i gomoria'.

Zorganizowałem fanpage na fb (wraz z 2 innymi absolwentami tej szkoły). Mamy tam jakieś 1700+ 'lajków'. Zorganizowaliśmy (wspólnie z kilkoma rodzicami uczniów) marsze, protesty itp itd. I szedłem na czele tych marszy i protestów niosąc banery. Brałem udział w radach powiatu i byłem ogólnie bardzo zaangażowany w całą sprawę.

Teraz się zrobi ciekawiej.

Nowa pani dyrektor swoją propozycję wizji szkoły, którą przedstawiła po prostu #!$%@?ŁA z innych. Oczywisty plagiat. Zgłoszone do prokuratury, która to ODRZUCIŁA, bo, cytuję:


No #!$%@? mać. Skoro jaśnie pani dyrektor, która zarządza placówką edukacyjną i odpowiada za edukację chyba ponad 1000 osób, bo to zespół szkół jest może popełnić plagiat i to jest niska szkodliwość społeczna czynu, to jak dla mnie jest jasna informacja, że albo plagiat nie jest big deal (studenty, jesteście kryci) albo jest układ.

Mało tego, zostało przed sądem administracyjnym udowodnione, że cały konkurs był ustawiony, bo w komisji, która wybierała nowego dyrektora zasiadały 2 osoby z zarządu powiatu. Z tego samego zadządu, który potem przyklepywał swoją decyzję.

W skrócie zarząd: rozpisał konkurs, przepchnął go, i przyklepał. Sąd orzekł, że tak nie może być. I zgadnij co.


Dopiero NSA po paru miesiącach przyznało rację, że konkurs jest nieważny.

Sprawa ciągnęła się od sierpnia 2013 do mniej więcej teraz. Przez cały okres rządów 'nowej dyrektorki' szkoła skłócona, nauczyciele zastraszani. Dzieciaki tracą godziny dodatkowe. Grupy językowe łączone (podstawowe z rozszerzonymi) itp itd. Było wiele kontroli z kuratorium i z ZUSu i innych instytucji. Mobbing był oczywisty i liczne skargi składane były i w tej sprawie. Prasa o tym pisała. Telewizja była, wypowiadałem się. Radio było. Ba, wypowiadałem się w jednym radiu, było też tam 2 przedstawicieli partii politycznych. W gazetach też byłem. Dziennikach online też. Gdzie ja #!$%@? nie byłem.

Ponad 3 miesiące po tym jak wyjechałem dowiaduje sie, że mnie policja szuka na świadka. Nikt mi nic przez telefon nie powie, prawnik mówi:

Nieoficjalnie, to masz #!$%@?, bo robisz raban przed wyborami i chcą Cie uciszyć. Prokurator ma naciski ze strony PO, żeby sprawe ciągnąć i żebyś czasem znowu czegoś nie zorganizował, bo jak przed wyborami będziesz znowu w powiecie robił różne akcje, to PO praktycznie przestanie istnieć.


Już po wyborach i powiem wam, że PO w powiecie praktycznie przestało istnieć. W radzie miejskiej z 21 mandatów PO ma 1. Słownie: JEDEN. Tak jak w powiecie mieli większość bo o ile dobrze pamiętam to było 12 z 19 mandatów, tak teraz mają 5. Słownie: PIĘĆ.

Rządzić przez te kolejne kilka lat będzie lokalna wspólnota samorządowa. Kilku członków znam nawet osobiście i wiem, że są to ludzie uczciwi.


Po wyborach wystosowaliśmy (ja + 2 innych, którzy rozpoczeli całą akcję) list otwarty do wygranych z przesłaniem, że spoczywa na nich ogromna odpowiedzialność i że społeczność regionu pokazała, że nie da się robić w bambuko.

Ludzie nie powinni bać się rządzących. To władza powinna bać się ludzi.



Prawnik radził mi jeszcze, żebym siedział cicho, bo grozi mi w najgorszym scenariuszu 6 miesięcy w zawiasach na 2 lata + X tysięcy PLN grzywny. + jak wpadne na święta do PL, to może mnie jeszcze będą chcieli na miesiąc do aresztu śledczego posadzić, bo #!$%@? czemu nie. A wiecie za co? Podobno za komentarz w internecie pod adresem ówczesnych radnych z PO.

Ale wiecie co? Warto było, bo ’nowa dyrektorka’ już nie piastuje stanowiska dyrektora mojego byłego liceum. Szumu narobiłem (z wielką pomocą innych oczywiście). Tym samym coś się zmieniło.

A moja Pani Dyrektor, która zawsze stawiała dobro ucznia ponad wszystko inne za namową innych wystartowała w wyborach samorządowych i zebrała największą ilość głosów w powiecie (o ile się nie mylę). Teraz będzie zasiadała w zarządzie powiatu. Z racji tego nie może jednocześnie piastować stanowiska dyrektora szkoły, ale może się upewnić, że stanowisko to będzie piastowała osoba odpowiedzialna, która na uwadze ma dobro uczniów i placówki.

Walka trwała prawie półtora roku, licząc od momentu rozpisania konkursu na dyrektora szkoły. Całość kosztowała niezliczenie wiele nerwów, wysiłku ludzkiego i poświęceń. Było warto.

Chciałem jeszcze nadmienić tylko, że nie byłem najbardziej pokornym uczniem tejże szkoły. Chcieli mnie trzykrotnie z niej wyrzucić za różnorakie ekscesy. Kolejne szanse dostawałem m.in. od w/w Pani Dyrektor. Moje wewnętrzne poczucie niesprawiedliwości nie pozwoliło mi tej sprawy zostawić.

Wniosek jest z tego taki:

#!$%@? układy i układziki można #!$%@?ć jeżeli tylko ludzie się zmobilizują. Ale trzeba się zmobilizować i chcieć. Tak jak zawsze #!$%@?ę na ten kraj, tak to, że udało się ludziom wygrać tę walkę daje mi trochę wiary w to, że coś się zmieni w tym #!$%@? stanie umysłu zwanym Polską.


#truestory #coolstory #wygryw #polityka #po #polska #emigracja #oswiadczenie #friqwalczyopl #friqbawiiuczy
  • 74
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FriQ: Seryjny samobójca ma już gotowy scenariusz Twojej śmierci wraz z photo story. Na pewno cieszy się na wyjazd na Bali i z tego, że wreszcie będzie można upozorować nieszczęśliwy wypadek...
  • Odpowiedz
@FriQ: znam historie jak to w mieście rządzonym przez PIS znajoma jednego z posłów(PISu) dostała pracę nauczyciela języka niemieckiego ale ledwo co go umiała, bo uczniowie ją na zajęciach poprawiali xD
  • Odpowiedz
@FriQ: Szacun. A wypok da ci może 1/3 plusów które dałby lasce pokazującej cycki albo jakiemuś ostremu odpałowi Leszke
  • Odpowiedz