Wpis z mikrobloga

@Insine: Zmartwię cię, mój upośledzony uber-rodaku. W każdym większym mieście jest również jakaś galeria, muzeum, wystawa utrzymywana przez państwo. Popatrz ile pieniędzy się marnuje. A moglibyśmy mieć na każdym winklu zamiast trafiki, takiego Da Vinciego. I każdy mógłby se coś na szybkości zoperować. A my, durne, dbamy o dziedzictwo narodowe, kulturę, sztukę.

Aaaa, sorka, zapomniałem, że wy narodowcy, jakimś cudem potraficie wymazać z historii wszystkich Rzeczpospolitych - Żydów. Ale to
  • Odpowiedz
@tulonr1: U nas jest zrzuta na kościół ;). Co rok się składamy i kościół krok po kroku jest budowany. Fakt, część pieniędzy mają od miasta, ale znaczna część jest finansowana przez ludzi.
  • Odpowiedz
@kuspajew: Nie popieram takich metod. Chociaż miałem kiedyś nieprzyjemność bronić się przed takimi ludźmi. W sumie poza siniakami wyszedłem z tego bez urazu. Jeden z tamtych chyba nie. Nie wnikałem.

Z takich miazmatów na szczęście się wyrasta. A gros narodowców to po prostu niezbyt ogarnięci goście, którzy przyczyn doznanych w życiu krzywd i porażek upatrują w innych. A wszystko to wyłącznie ich działanie.
  • Odpowiedz
Mówisz o 70 mln dotacji z publicznych pieniędzy na świątynie?


@LuQa: Minister kultury Bogdan Zdrojewski zasłania się tym, że daje pieniądze nie na kościół, ale na budowę muzeum Jana Pawła II i kardynała Wyszyńskiego.

pozdro600
  • Odpowiedz