Wpis z mikrobloga

Z innej beczki pt. #astronomia

Kupiłem sobie grę w wyprzedaży na Steamie, Sandbox Universe. Okazało się, że to nie gra, tylko nasz wszechświat, z planetami, kometami, asteroidami, gwiazdami, galaktykami, no kurde - wszystkim. Na to liczyłem, to obiecywali twórcy gry, że można sobie tworzyć systemy planetarne, napieprzać w nie kometami, a nawet galaktyki i napieprzać w nie innymi galaktykami.

Sprawdziłem, można.

Ale czy ktoś wie, czy można spowolnić czas do innego poziomu niż pauza? Bo jest albo pauze, albo tate #!$%@? oj tate nie zauważył jak Księżyc się z orbity #!$%@?...

#steam #gry #symulacje #kosmos
  • 12
@kessubuk: chyba 4,59 jurka. Na razie mam rozdziawioną gębę od paczenia na księżyce Saturna. Chyba zaraz któremuś walnę kometą....

.... a tam podobno jest cała galaktyka a nawet CAŁY WSZECHŚWIAT... normalnie mam podjarkę jak podczas grania we Frontier.
@ufik78: jak nie kupisz za 5 jurandów teraz, to normalnie jest za 10, więc spoko, nie stracisz wiele.

(chociaż ja czekałem z półtora roku mając to na wishliście, zanim weszło). Ale podobno robią Universe 2, więc mogą mieć znów przeceny.
szczerze, nie lubię Wine, wole już virtualke odpalić


@ufik78: Ja nie mam problemu żeby mieć Windowsa normalnie zainstalowanego, więc zazwyczaj tego nie używam, natomiast miałem ostatnio taką sytuację że program się wysypywał na Win 7 od razu po uruchomieniu a na Wine wszystko działa... ;)

Kończąc off-top, jak kiedyś się bawiłem tym prostym symulatorem grawitacji (o to: http://www.nowykurier.com/toys/gravity/gravity.html ) to parę godzin minęło jak moment. Co dopiero by się działo jak
@Magnetofon: tak podjerzewałem, że mój plan musi mieć jakieś minusy

@Elthiryel: to ciekawe, troche próbowałem odpalić torrent stream i się zniechęciełem do wine na osx, aczkolwiek kiedyś na Ubunciaku to diablo na wine odpaliłem :)