Wpis z mikrobloga

@Kaczypawlak: Co tym niby udowodnić chcesz? Że Lwów Polski czy co? Litwini te tereny odbili od Tatarów i mieszkali tam Rusini, a korona przejęła to wraz z nimi. Dopiero w XIX wieku znaczna część ludzi od Lwowa do Rostowa nad Donem zaczęło nazywać się Ukraińcami. Chociaż w zaborze austriackim część osób wpisywała się w spisie ludności nadal jako Rusini. W ogóle w czasie tzw. wojny ortograficznej oprócz wyboru wspólnego alfabetu mieli
o czym to?


@Myszkowski: Wytrzymaj chwilę.

Co tym niby udowodnić chcesz? Że Lwów Polski czy co?


@Aryo: Po prostu chcę pokazać jakie głąby są z tych "ukraińskich patriotów" jak się odwołują do Kozaczyzny.

Autorowi penie chodziło o tereny objęte wojną. Donieck zawsze był ukraiński i takie tam gadki ukrotroli ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Benti: #bekazbanderowcow itd( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PedroLeon ale że co jest nieprawdą? Jak dla mnie odwoływanie się przez ukraińskich historyków jedynie do kozactwa to strzał w kolano i przyznaję @Kaczypawlak rację, że jest to fail, całkiem np. ignoruje się właśnie kwestię nazewnictwa oraz z czego wynika że nazwa ukrainiec jako naród pojawiła się dopiero w XIX wieku o których jest ledwie kilka publikacji. Mój poprzedni komentarz rozpisałem właśnie aby przedstawić ten temat, bo źle zinterpretowalem intencje @Kaczypawlak i
@Aryo: Ja neguję głupotę "ukraińskich" nacjonalistów.

że całkiem neguje zachodnią Ukrainę jako część Ukrainy wskazując że "kiedyś to ukraina to była mała i mają teraz za dużo"


Akurat oddanie Krymu czy terenów na wschodzie za czasów Chruszczowa to był strzał w kolano dla Wielkorusów. w sumie im to była rybka dominowali w ZSRR i nie przewidzieli, że się może rozpaść. W sumie dla tych "ukraińców" to kolebką powinien być Donbas....