Wpis z mikrobloga

@isolation: Przepis z głowy, totalna inwencja twórcza.

Uwaga podaję ( ͡° ͜ʖ ͡°)- :

1. Na oleju/oliwie podsmażasz drobno posiekaną cebulkę z czosnkiem (możesz także użyć czosnku sypkiego, ja właśnie takiego użyłam),

2. Dodajesz mięsko mielone.

3. Całość zalewasz przegotowaną wodą (ja wiem...może ze szklankę, niewielką ilość w każdym razie, żeby się dusiło).

4. Doprawiasz wedle uznania (u mnie to była sól,
@Majanka: ja zamiast przecieru i wody wole dodac najpierw do miesa do podduszenia piwo, a potem pomidory (w sezonie swieze, zima z puszki), do tego zawsze papryka czerwona i jesli uda mi sie kupic, to dodatkowo drobno kroje pepperoni i dorzucam (a jak nie to duzo chilli cayenne) ;) do tego swieza buleczka i browarek/miod pitny, mniam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Majanka: Najpierw smażę 0,5 kg mięsa mielonego. Kiedy się zetnie, wrzucam 2 cebule w piórach, parę minut później posiekane 2 ząbki czosnku. Do garnka wrzucam puszkę pokrojonych pomidorów, puszkę czerwonej fasoli, puszkę kukurydzy. Następnie przesmażone mięso z cebulą i czosnkiem, mieszam całość, doprawiam sosem worcestershire, solą/sosem sojowym, pieprzem, chili, oregano, kminem. Reszta przypraw zależy od własnego gustu.

Na wolnym ogniu pogotować ok. 40 minut i wpieprzać prędko z świeżym pieczywem. Poletzam!