Wpis z mikrobloga

Zainspirowany wpisem @bylembordo wrzucam moje oszczędności "piątek". Odkładamy z żoną od 3 lat każdą piętkę, która trafi w nasze ręce, każdą. Nawet jak mam w portfelu 3 piątki i pani ekspedientka pyta czy ma pan piątkę zawsze odpowiadam " mam, ale nie dam, na wakacje odkładam" . Przez pierwszy rok odkładania uzbierało się 4300pln, w drugim roku 3800zł, w trzecim 4600zł. Zdjęcie przedstawia oszczędności z 12 miesięcy. Teraz pewne story, ani #coolstory, ani #sadstory - co roku trza przeliczyć te piątki i zmarnieć je na inny nominał, więc zawsze niosę je do BGŻ - mają tam maszynę do liczenia i nie pobierają prowizji za taką operacje. Za to w BZWBK pani kasjerka poinformowała mnie, ze za przeliczenie bilonu kasują uwaga 50% WARTOŚCI PRZELICZONYCH PIENIĘDZY. Taki regulamin i co zrobisz Bożenko? Wolny rynek.

Polecam taką formę oszczędzania, bo nie czuć, że w portfelu ubywa gotówki, a na wakacje i narty wystarczy.
tyryryry - Zainspirowany wpisem @bylembordo wrzucam moje oszczędności "piątek". Odkła...

źródło: comment_6UbZqRDPfxA1lbZkz8x3bdnPVKLEAcrF.jpg

Pobierz
  • 163
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tyryryry: Nie ma za dużo, ale zawsze coś tam wpadnie. Zdjęcie poniżej. ;-)

@zuberek1990: Wieczko zaklejone kropelką u mnie spełnia swoje zadanie. ;-)

@Lukas77986: Oszczędzanie to stan umysłu. Kiedyś zarabiałem więcej, a nie miałem nawyków oszczędzania i wszystko się rozchodziło. I nie chodzi o to, że muszę sobie odmawiać czegoś chociaż warto zauważyć jak wspomniała @nuwanda gdzie pieniądze uciekają. Ja zacząłem notować swoje wydatki i
N.....a - @tyryryry: Nie ma za dużo, ale zawsze coś tam wpadnie. Zdjęcie poniżej. ;-)...

źródło: comment_RAXY6HiYyBA5rtamUFeAAVFSjSEqWInA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@lichwiarz: Tyle że ja nie wiem, czy Ty chcesz sobie kupić w zimie buty na wiosnę, czy planowałeś po śniegach w tych air maxach śmigać... Ja bym się bała, że buty za 7,5 stówy rozwalą mi się po jednym sezonie. :D
  • Odpowiedz
@tyryryry: ja robie to troche inaczej...

1. Mam skarbonkę metalową i codziennie wrzucam tam klepaki tj. wszelkie monety od piątki w dół - jeszcze nie jestem na tyle bogaty by piątki tam wrzucać ale....

2. ....przy każdej płatności kartą, przelewie itd na moim subkoncie w banku odkłada się 5zł. W ten sposób raz do roku mam ok 2tys zł na np zakup AGD albo remont zawieszenie w aucie
  • Odpowiedz
@tyryryry: mam to w mbanku. Usługa nazywa się msaver. Możesz sobie ustalić jaka kwota ci się odkłada po operacji albo ustawić zaokrąglanie do pełnych hmm... złotówek np płacisz kartą 7,68 w markecie, bank ci to zaokragla do 10zł czyli 2,32zł trafia na te subkonto.
  • Odpowiedz
@nuwanda: palenie to owszem, słaba przyjemność. Ale odmawiać sobie wyjścia na kawę czy p--o żeby zaoszczędzić kasę dla samego oszczędzania? Po co? Życie ma być przyjemne. Wyjście na kawę z dziewczyną/chłopakiem to przyjemność. Albo na p--o z kumplami. Albo na dziwki ze szwagrem i z dziewczyną.
  • Odpowiedz
@Lukas77986: @tyryryry: @Nirguna:

Mój sposób na drobne oszczędności jest podobny. Tyle, że ja nie wrzucam do słoika tylko do tradycyjnej świnki skarbonki (pic related). W przypadku zwykłego słoika - bym podbierał kasę, jak słoik bym zakleił to i tak bym wiedział ile tam jest mniej wiecej i moim zdaniem brzydko to wygląda. Świnki szybko nie rozbiję bo oryginalny design świnki był obrzydliwy (jakieś wzorki kolorowe -
Grizwold - @Lukas77986: @tyryryry: @Nirguna: 

Mój sposób na drobne oszczędności jest...

źródło: comment_qc8NaWkE286HDFrHKUxVywxTUcsejzhc.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz