Wpis z mikrobloga

Uważam, że cmentarze na wzór amerykańskich (i nie tylko) są znacznie lepsze od tego co mamy obecnie w Polsce. Główna przyczyna to zagospodarowanie terenu a ponadto nie ma konkurowania czyj zmarły ma bardziej #!$%@?ą płytę nagrobkową i napchane na niej więcej śmieci. Wg. mnie są także o wiele bardziej estetyczne oraz podejrzewam, że łatwiej się na nich odnaleźć.

#polska #niepopularnaopinia #ameryka #oswiadczenie
  • 43
@Konkol: i te zgadywanki "kto ten znicz postawił" jak stał tu zanim przyszła reszta..

- Pewnie Wiesiek.

- Nie, Wiesiek nie, godzinę temu widziałam go z Jolą jak jechał w stronę Pcimia a tu wypalone 30% znicza, napisali na nim, że ma palić się 72 godziny więc za dużo się spaliło jak na Wieśka.

- A, to może Janusz, wczoraj wyjechali na groby nad morze, pewnie postawił go tu wczoraj.

-
@platkiowsiane: Polskie a to są typowo polskie cmentarze? A co z francuskim Père-Lachaise albo włoskim Campo Verano? Jakby taki amerykaniec przyjechał na Powązki to byłby zachwycony. Przecież to często dzieła sztuki. Wszędzie jest pięknie gdzie nas nie ma.

Ktoś napisał że w USA tylko imię i nazwisko i kiedy zmarł. A u nas to co BIOGRAFIĘ WYPISUJĄ? I jakie konkurowanie?! Wtf?! "Stasiu słuchaj mama dziś zmarła", "o nie to straszne. Będziemy
@platkiowsiane: Za Niemca na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie (największy cmentarz w Polsce i 3-ci w Europie po Hamburgu i Wiedniu) obowiązywał KATALOG NAGROBKÓW. Chociaż w sumie do lat 90-tych też nie było takiego wielkiego wyboru. Dopiero potem zrobił się burdel.
@platkiowsiane: też mi się to podoba ale ja nie o tym, obok mojego miasta jest mała miejscowość i cmentarz dość spory położony jest na zboczu, dość stromym. kiedy przychodzą ulewy na cmentarzu pojawiają się szczątki ludzkie, sam widziałem. kiedyś przy okazji pogadałem z pracownikiem cmentarza i mówi, że to nic, jak mają np. pochować kogoś w to samo miejsce to okazuje się, że trumna jest parę grobów niżej w sensie, że
@platkiowsiane: na bazujesz przypuszczenie, że łatwiej jest się odnaleźć wśród tysięcy jednakowych nagrobków? Ja jak jadę na cmentarze dalszej rodziny, to zawsze udaję się w rejon, który pamiętam i wpatruję właśnie płyty nagrobej.
nie ma konkurowania czyj zmarły ma bardziej #!$%@?ą płytę nagrobkową i napchane na niej więcej śmieci.


@platkiowsiane: a twoja rodzina konkuruje? Jak kogoś stać to czemu ma nie ufundować imponującego pomnika swojemu bliskiemu?

oraz podejrzewam, że łatwiej się na nich odnaleźć.


Jak wszystko jest według jakiejś siatki i nagrobki są identyczne to szczerze wątpię że łatwiej. Trzeba tak samo zapamiętać aleję, rząd i który nagrobek w szeregu to ten który nas
W mojej rodzinie niedawno wywalono 10 tys. zł na pomnik, bo przecież "nie wypada taniej". Dobry biznes mają ci kamieniarze. Nie to, żebym komuś żałował, ale to trochę przesada wydawać 10 koła na nagrobek. Można przecież godnie upamiętnić zmarłego bez tego całego nekropolowego cyrku, tak jak to wygląda właśnie w Stanach. Skromnie i bez przepychu.