via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Centrum Zarządzania Ruchem otwarte. ZTM widzi wszystkie autobusy i tramwaje na trasie.


Nowo stworzone Centrum Zarządzania Ruchem Zarządu Transportu Metropolitalnego oficjalnie rozpoczęło funkcjonowanie. Korzyści z przeprowadzonej inwestycji odczują przede wszystkim pasażerowie, ale także kierowcy i pracownicy organizatora przewozów. Poprawić ma się m.in. przepływ informacji oraz organizacja ruchu pojazdów.


http://metropoliagzm.pl/blog/centrum-zarzadzania-ruchem-otwarte-ztm-widzi-wszystkie-autobusy-i-tramwaje-na-trasie/

#slask #zaglebie #katowice #komunikacjamiejska #metroztm #kzkgop
sylwke3100 - >Centrum Zarządzania Ruchem otwarte. ZTM widzi wszystkie autobusy i tram...

źródło: comment_owJDEu2EktQvHYktXoHmOthrbotGqaxJ.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sylwke3100 powinien się tam jeszcze typ taboru im wyświetlać, jak np. na T4 zamiast Karlika jadą stopiątki, żeby odpowiednio karać/pomniejszać wynagrodzenie, jestem ciekaw czy ogarniają takie sytuacje, czy płacą jak za Karlika, a jeździ coś gorszego
  • Odpowiedz
Przypominam że dziś zaczęło się ŚWIĘTO SZLAKU ZABYTKÓW TECHNIKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO czyli coroczne święto i główne wydarzenie promujące ww szlak dziedzictwa przemysłowego

Dzisiejszy rozruch:

10. edycję INDUSTRIADY należy otworzyć w wyjątkowy sposób! Oficjalne otwarcie odbędzie się w tym roku w Starej Fabryce, oddziale Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej, która tego dnia przemieni się w zadziwiającą fabrykę ruchu i barw. Piątkowy wieczór będzie można spędzić także podczas imprez rozruchu maszyn organizowanych przez Elektrociepłownię Szombierki w
sylwke3100 - Przypominam że dziś zaczęło się ŚWIĘTO SZLAKU ZABYTKÓW TECHNIKI WOJEWÓDZ...

źródło: comment_1GRAQMPbMDcICsJvnU0hBHLx00WDKQck.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kopalnia po zamknięciu popadła w tarapaty finansowe. Nie płaciła za prąd, więc go wyłączono. Pompy przestały działać więc zalało pobliski kamieniołom. Pod wodą znalazł się także sprzęt, 2 koparki, połówka Poloneza Caro, BMW oraz domki strzałowe.
Miejsce to Park Gródek w Jaworznie. Idealne miejsce także dla nurków.
#krajobraz #pieknemiejsce #nurkowanie #widoki #ciekawostki #jaworzno #zaglebie
PanPoteflon - Kopalnia po zamknięciu popadła w tarapaty finansowe. Nie płaciła za prą...

źródło: comment_6z3BNJu7v5up1wfwE0GeClGHZ9ifTmnN.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KZK GOP już nie funkcjonuje, w budynku na Barbary jest teraz Metropolia. Ale pewne zachowania w tym miejscu pozostały bez zmian. Na kluczowych stanowiskach musi być albo swój albo nikt. Woleli zostawić nabór bez rozstrzygnięcia, niż zatrudnić kogoś spoza grona "krewnych i znajomych Królika".

http://bip.metropoliagzm.pl/oferta-pracy/125053/glowny-specjalista-w-departamencie-komunikacji-i-transportu-w-wydziale-planowania-i-optymalizacji-sieci-komunikacyjnej-kt-03-2019

#slask #zaglebie #komunikacjamiejska #kzkgop #metropolia #gzm #metroztm #katowice
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kawtun: Proszę nie używaj tego tagu. Moderacja go nie lubi. Mnóstwo wpisów (high quality content o komunikacji miejskiej) na Wykopie pokasowali tylko dlatego, że były tak otagowane.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Taka ciekawostka dotyczącą Zintegrowanych rowerów miejskich w Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej a dokładnie liczby wypożyczeń pomiędzy miastami od 5 kwietnia do 8 maja:

Chorzów - > Katowice: 5465
Katowice - > Chorzów: 2771

Sosnowiec -> Katowice: 88
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Archiwum: Schemat kolei piaskowych i przemysłowych w GOPie i ROWie

"Schemat normalnotorowych i szerokotorowych kolei piaskowych i przemysłowych Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego i Rybnickiego Okręgu Węglowego przedstawia sieć kolei piaskowych i przemysłowych na tle sieci PKP według stanu na 1 lutego 1985 roku"

#slask #kolej #zaglebie #kolejpiaskowa #gop #row #mikroreklama
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

UWAGA INFORMACJA DLA KORZYSTAJĄCYCH Z EKOBILETU w KOLEJACH ŚLĄSKICH

Od 1 maja w regulaminach dwóch naszych ofert – 10 godzin po sieci oraz EKO Bilet – wprowadzonych zostanie kilka zmian. W drugim przypadku pojawi się również całkiem nowa wersja biletu, której do tej pory nie było w ofercie.


https://www.kolejeslaskie.com/eko-bilet-i-10-godzin-po-sieci-zmiany-w-ofercie/

@
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sylwke3100 bardzo też mi się podoba termin poinformowania o zmianach - jeszcze później się nie dało? Tak samo było ze skrócenie czasu obowiązywania biletów liniowych, ta informacja nie wiem, czy się nie pojawiła kilka godzin po wprowadzeniu zmian...
  • Odpowiedz
„Pociąg ze zwłokami Juliusza Słowackiego na dworcu w Dąbrowie Górniczej, rok 1927."
" Na budynku dworca widoczna data: 1888.
Na tablicy widać napis DĄBROWA i mniejszą czcionką GÓRNICZA. W tłumie widać kilka sztandarów z białym orłem oraz Matką Boską. "
"Zdjęcie zostało opublikowane na drugiej stronie dodatku do Kurjera Zachodniego wydanego w niedzielę, 17 lipca 1927 roku."

Źródło.
Montago - „Pociąg ze zwłokami Juliusza Słowackiego na dworcu w Dąbrowie Górniczej, ro...

źródło: comment_GrobtwzGyWEH1H6gNpbRgHSpqLBhe3SB.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mlichal: bilety internetowe są imienne, w skycash nie ma możliwości zmiany użytkownika (zasadniczo). Jeżeli chcesz komuś kupić bilet telefonem to załóż konto a Koleo, tam jest możliwość kupna biletów dla innych osób. A generalnie polecam czytać regulaminy.
  • Odpowiedz
Od czerwca zwiększy się liczba połączeń Kolei Śląskich między miastami metropolii. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia wyda na to 1,2 mln zł. Natomiast w maju w sprzedaży powinien się pojawić tzw. metrobilet.


http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/7,93867,24679526,wiecej-pociagow-miedzy-miastami-metropolii-placi-gzm.html?disableRedirects=true

No no super

#slask #zaglebie #komunikacjamiejska #metropolia #gzm #metroztm #kolejeslaskie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wojtoli:

Koleje Śląskie na czas nie dostały zakupionych nowych Elfów, i ich producent w ramach umowy dostarczył za free składy rezerwowe - wydzierżawił od firmy modernizującej 4 Feniksy, i przez całą drugą połowę 2018 r. jeździły w zastępstwie w K.Ś.
A potem wróciły do firmy która je sprzedała albo Kolejom Mazowieckim, albo Pomorskim - już nie pamiętam.

W P. Regionalnych też jakieś miały jeździć testowo - pierwsze egzemplarze które unowocześniono.
  • Odpowiedz