k---a, nie wytrzymam zaraz, wydalem dzisiaj 320pln na 8gb ram ddr3 sodimm kingstona 1600mhz (2 kosci), wkladam do lapka i okazuje sie, ze ni c---a nie pojdzie, wczesniej mialem taki setup jak na zdjeciu, co robic? mowia, ze w x-kom nie przyjmuja zwrotow k---a a mowil, ze nie bedzie problemow i powinna pasowac, NO JA P------E CHCE MOJE 8GB RAM K---A MAC DO C---A #laptopy #pytanie #xkom
v.....a - k---a, nie wytrzymam zaraz, wydalem dzisiaj 320pln na 8gb ram ddr3 sodimm k...

źródło: comment_wIhtEQrNuAobRIHKHGpC2uOnvdisXlI2.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam. Nie byłem pewien czy robić z tego znalezisko, więc napiszę tutaj. (Wykop przeglądam od 2-3lat, jedynie bardzo rzadko się loguję na konto).

Do rzeczy. Może mi ktoś pomoże.

Dnia 23 października zaczęły się problemy z moim laptopem (Y580, i5-3230, SSD (msata), HDD (sata) , mam go od 2013-10-21). Rano podnoszę klapę od laptopa, włączam Firefoxa, podziałał maks 5min po czym się zawiesił. Kombinacja ctrl+alt+delete nie działają, więc przycisnąłem włącznik, udało się. Wyłączył się. No to zadowolony go włączam, a tu czarny ekran po załadowaniu biosu, ewentualnie czarny ekran z białą myszką. Tryb awaryjny - zawiesza się na jednym pliku. Żeby za dużo nie pisać to na google na pewno znajdziecie moje 2 tematy z tym laptopem (chyba, że mogę podać to http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2917672.html + https://www.elvikom.pl/lenovo-y580-problem-z-wlaczeniem-czarny-ekran-t35304.html). W skrócie, próbowałem sformatować kilkoma systemami (oryg z uczelni), ale zawsze po formacie dysku SSD pliki na nim zostawały. Po kilku godzinach prób naprawy wyszło, że dysk SSD, który dokładał mi x-kom jest uszkodzony.

Dnia
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W zeszłym tygodniu kupiłem laptopa Dell Inspiron 7537. Ogólnie jestem zadowolony, i5 daje radę pomimo, iż jest to model niskonapięciowy, Geforce 750M pozwala mi grać w Shadow of Mordor w b. wysokich ustawieniach z 40-50 klatkami.

Jest jedno ale... WiFi...

W sąsiednim pokoju nie mam co liczyć na 80Mbs które na starym laptopie wyciągam bez większych problemów. Na Dellu zwykle wyciągam 30Mbs. Pełna prędkość jest tylko metr czy dwa od routera. W pokoju gdzie zasięg jest słaby, stary laptop wyciąga 20-30Mbs, nowy 0,5-2Mbs. Oczywiście kreski zasięgu na max, teoretyczna prędkość wg szczegółów połączenia to 300Mbs. Ech w serwisie powiedzieli że to "normalne działanie WiFi".

Wypełniłem
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dzikaZlasu: ja oddałem w przeciągu tych 14 dni, więc xkom nie miał nic do gadania. Dzwoniłem wcześniej do serwisu della i mi jakiś pracownik powiedział, że to co opisuję to normalnie działanie wifi, więc nie ryzykowałem. Z resztą gdzieś na necie czytałem. że nawet w USA nie uznają tego jako usterki.

Najlepszą opcją dla ciebie wydaje się być kupienie innej karty sieciowej i jej wymiana. Można to zrobić bez zrywania
  • Odpowiedz
@bodzi_dzwunik: Ok, dzięki za odpowiedź. Troszku szukałam na necie i chyba kupię kartę wifi na usb. Boję się właśnie tego, że odeśle a serwis nie uzna tego jako usterkę. A po tym wszystkim laptop wróci do mnie w nie wiadomo jakim stanie. Bo poza tym wifi to mi się mocno podoba :-)
  • Odpowiedz
Mogę w sumie napisać na maila, ale tu jest prościej. Mam 2 pytania. Czy jakbym chciał zmienić dysk HDD na SSD w jakimś laptopie z waszej oferty to jesteście w stanie to zrobić i czy przy samodzielnej zmianie gwarancja nadal będzie obowiązywać? I najważniejsze, może macie jakiś kod rabatowy dla mirka bo zamierzam właśnie coś od was kupić na dniach ;)

#xkom @X-KOM:
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@X-KOM: Napisałem do was maila, ale chyba zlaliście trochę temat rabatu bo akurat na to pytanie w mailu nie dostałem odpowiedzi, a myślałem że coś specjalnego dla mirków macie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

edit; jakbyście szukali to mam taki sam mail jak login, skrzynka na gmailu.
  • Odpowiedz
#xkom #zakupy #kiciochpyta

Czy kupując w tym sklepie, ale wybierając odbiór osobisty taka transakcja traktowana jest jako sprzedaż internetowa i mam prawo do zwrotu towaru bez podania przyczyny, czy jako zwykła i zwrot towaru to dobra wola sprzedawcy?
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@X-KOM: Dzięki za informację.

Pytam, ponieważ chcę zakupić u was router, a z racji, że poprzedni zakup nie był trafiony, wolę się upewnić, czy jeśli ten nie będzie ok, to będę mógł towar oddać.

Może mi coś podpowiecie, jaki sprzęt kupić? W piątek odesłałem do sklepu (oleole) tp-link wrt4300, bo router fajny, ale co z tego, skoro zasięg wifi baaaardzo kiepski.

Potrzebuję router z portami gigabitowymi, złączem usb (printserver), oraz
  • Odpowiedz
Mircy.

Planuję zakup laptopa prawdopodobnie jutro w sklepie x-kom.

Czy oferują może oni na tą chwile jakiś rabat na pierwsze zakupy czy coś?

A
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kodziak: wczoraj zrobiłem zakupy u nich na 5000zł :) napisałem w formularzu w innych uwagach o jakiś bonus. Dostałem dwie torby do lapków i dwie myszki, wysyłkę gratis kurierem expresem
  • Odpowiedz
Mirki, czy jak oddaje telefon (w X-KOM dokładnie) na zwrot to mogą się doczepić, że nie mam np. słuchawek? Po prostu zgubiłem je... A telefon ma niesprawną baterię. Jest to zwrot jaki przysługuje mi do 10 dni. Napisali mi w mailu, że mam zwrócić telefon do salonu, bo to już drugi taki egzemplarz, który dostałem, więc chyba zwrot gotówki.

#pytanie #xkom

Wołam może tu wchodzą @X-KOM
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kubsle: Bardzo prosimy o kontakt w tej sprawie z naszym Działem Wsparcia Technicznego pod adresem serwis[at]x-kom.pl lub pod numerem telefonu 34 377 00 30.
  • Odpowiedz
Zastanawiam się nad kupnem laptopa. Główny cel to laptop typowo biurowy - Pakiet Office, Internet, Multimedia.

Wymagania:

Cena - Do ~2000zł

Procesor
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Piks0n: Po zamówieniu skontaktuj się z nami pod adresem kontakt[at]x-kom.pl podając numer zamówienia. Zobaczymy co da się zrobić z cenami. ;-)
  • Odpowiedz
Przepraszam wszystkich zawołanych w tym wpisie za dużą zwłokę jednak ze względów prywatnych nie miałem jak tego opisać.

Do rzeczy:

1. Na laptopie Asus F2F (dość stary sprzęt) chciałem zainstalować Windows 8. Instalacja przebiegła pomyślnie jednak komputer zawieszał się na logo producenta (czyli na etapie gdzie jest możliwość wejścia do biosu i wybrania napędu, z którego ma się uruchomić system)

2.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1 - głupota instalować nowy system na starym laptopie

2 - nie sterownikami tylko prawdopodobnie Windows 8 utworzył sobie GPT zamiast MBR (stary BIOS może tego nie umieć odczytać więc wieszał się przy załadowaniu 1 sektorów dysku)

3 - tworząc od nowa partycje NTFS (ze starym MBR) sprawiłeś, że stary laptop znowu umiał załadować sobie wszystko

Nie zadałeś żadnego pytania, więc ciężko odpowiedzieć :P
  • Odpowiedz
@Nicrame:

1 Niegłupota, bo na moim lapku 8 lepiej chodzi niż 7, a wcześniej Vista.

2 - Windows 8.1 nie utworzył domyślnie na nowym lapku z EFI GPT tylko MBR i ręcznie trzeba było sobie GPT zrobić
  • Odpowiedz
kupiełem 3 dni temu #lenovo g510 w #xkom dopiero dzisiaj go odpaliłem żeby zainstalować system itd. - na matrycy jest 1 martwy piksel świecący na niebiesko, zwracać towar jako niezgodny opisem czy żądać nowego laptopa? jak to rozwiązać?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tr00ci0: Prosimy o kontakt i powołanie się na zwrot lub wymianę towaru do 10 dni od momentu zamówienia w naszym sklepie. Przypominamy także o normie ISO 13406-2, która reguluje kwestię błędnych pikseli w matrycach.
  • Odpowiedz
#google mnie śledzi. Zamówiłem sprzęt komputerowy z odbiorem osobistym w #xkom ( @X-KOM przy okazji dziękuję za rabat ( ͡º ͜ʖ͡º) ) i po otrzymaniu maila potwierdzającego zamówienie mój piękny #android sam z siebie ustawił nawigację pod sklep.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pracujemy nad tym, żeby zamówienia jeszcze same się odbierały. Nie jest to jednak proste w realizacji.

  • Odpowiedz
to jakby jakiś bogacz przytulił tą kartę, to z chęcią przygarnę od kogoś wcześniejszą, bo moja już musi co jakiś czas być wypiekana w piekarniku ;)
  • Odpowiedz
@bm92: tak, ale jeżeli chodzi o całokształt laptopa lepszy wydajnościowo, poza tym w cadach większa rozdzielczość się bardzie przyda, a nie oszukujmy się wciąż mało która aplikacja wykorzystuje wszystkie 4 rdzenie.
  • Odpowiedz
Totalna masakra, nie ma to jak zamówić nowy dysk SSD od X-Kom. Paczka przyszła, ale patrzę że jakieś dziwne, płaskie opakowanie. No, ale co tu robić? - otwieram. Co w środku? Dysk w folii bez pudełka w stanie tragicznym - połowa jakby przejechana papierem ściernym, ewidentnie używany przez kogoś i zapakowany w nową folię od dysków. Mail do X-Kom, po 24h zero odpowiedzi.

Imponujący początek.

Ja tego nie rozumiem jaki to trzeba mieć tupet, żeby coś takiego w ogole zrobić? W głowie mi się to nie mieści, co taka osoba sobie myślała wysyłając taki dysk jako nowy.

Ciekawe
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach