Wpis z mikrobloga

Odnosząc się do tego wpisu: http://www.wykop.pl/wpis/14456843/kupilem-u-was-laptopa-3-tygodnie-temu-wczoraj-posz/
Laptop wrócił równie #!$%@? co pojechał, a nawet trochę mocniej. Napisali mi, że to wina nieoryginalnego (NIEAKTYWOWANEGO!!!!) systemu windows 8.1. Laptop wrócił, zainstalowałem oryginalny (tak, mój tata kupił oryginała bo uznał, że to naprawi go..) ale nic a nic to nie dało. Na dysku zostawili mi test diagnostyczny który pokazuje, że wszystko jest sprawne :))))) Właśnie robię test Victoria 4.47 i ilość błędów (uszkodzonych sektorów) rośnie z minuty na minutę. Nie wiem co za kretyni pracują w Lenovo..
Laptop jest wzięty na firmę (...), zepsuł się po ~15 dniach, aktualnie ma koło 2 miesięcy z czego ponad 1 nie byłem w jego posiadaniu.
Co mam robić?... Nawet jeżeli zremapuję dysk, a to są na 99.99% uszkodzenia fizyczne, to będą one postępować mimo to i w końcu cały dysk się posypie... Pomocy ;f
#laptop #komputery #informatyka #pomocy #xkom #prawo (sorki jeżeli za dużo osób zawołałem) + @x-kom (bo przez nich jestem w tej zajebistej sytuacji)
SilentSan - Odnosząc się do tego wpisu: http://www.wykop.pl/wpis/14456843/kupilem-u-w...

źródło: comment_j6wmCPxa3t8CVxYdvlwM4t7GuAJvCiNS.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@SilentSan: Odsyłaj na gwarancję do bólu. Za każdym razem do protokołu gwarancyjnego dopinaj wyniki testów z victorii jeśli pokazuje jakiekolwiek problemy. Trochę się pomęczysz, ale zdaje się, że po trzecim razie możesz zażądać zwrotu pieniędzy lub wymiany na nowy (poprawcie mnie, jeśli się mylę i przy firmach tak to nie działa).
  • Odpowiedz
@SilentSan: Gdybyś test zrobił pod DOSem i na zwykłym dysku HDD to bym Ci przyznał rację. Windows coś robi na dysku - czas dostępu do sektora rośnie. Mechanizm buforowania SSHDD też może zakłócać czas dostępu. No i zarządzanie energią też ma na to wpływ. Więc sprawa nie jest taka prosta, tym bardziej że dane SMART są OK.
  • Odpowiedz
@SilentSan: Pytam bo kolega ma podobny problem, 9x-100% użycia dysku, wszystko muli objawy klasyczne jak sypanie dysku, ale wszystkie skany i diagnostyki pokazują że jest całkowicie zdrowy. Wszystkie prefetche i inne duperele powyłączane - jedyna rzecz która wygląda podejrzanie to ten energy management. Lapka odesłał na gwarancje do lenovo, przysłali go i wszystko niby było ok do czasu aktualizacji systemu. Po tym jazdy zaczęły się na nowo.
  • Odpowiedz
@i-marszi: Możesz mi poradzić do dokładnie zrobić? Jakiś link do poradniku lub instrukcje? Jakiś program? Ale czy na sprawnym dysku nie powinno być zero czerwonych/ pomarańczowych sektorów? Tym bardziej, że ten dysk był używany przez jakieś 2 tygodnie...
  • Odpowiedz
@x-kom: Pierwsze zgłoszenie miało numer: 7022625651. Po nieudanej "NAPRAWIE" odesłali laptopa, dodatkowa sam się wyłączał bez powodu. Jak na moje oko to problemy z napięciem, ale znawcą nie jestem. Wczoraj przyszedł mail, że laptop znajduje się na warsztacie. Numer drugiego zgłoszenia to: 7022712249. Jak wróci bez wymienionych części, DUŻEJ ILOŚCI, to nie będzie działać. Straciłem już nadzieję, że to będzie sprawny sprzęt.
  • Odpowiedz