Mirki/Mirabelki, pomóżcie mi w sprawie z x-kom i laptopem od nich bo nie mam już siły...

piszę to jeszcze raz, bo przez przypadek usunęłam poprzedni wpis ( ͡° ʖ̯ ͡°) więc w dużym skrócie:
NIE POLECAM ZAKUPÓW W X-KOM / sprzętu asus

Kupiłam laptopa asus R510LDV z kartą graficzną Nvidia 820m, jednak z tą kartą właśnie był problem i 4 razy wysyłałam sprzęt na gwarancję, ZA KAŻDYM RAZEM
paula20089 - Mirki/Mirabelki, pomóżcie mi w sprawie z x-kom i laptopem od nich bo nie...

źródło: comment_mWFLg9QIExWunHbLP7pu6Gu3eIHRIS6U.jpg

Pobierz
@paula20089: musisz kategorycznie odmówić kolejnej próby naprawy, sprzedawca nie może Cie zmusić od odstąpienia od umowy, więc próbuje do skutku go naprawić. Napis bezpośrednio do Asus podając numer i serię laptopa, może cała seria jest trefna i przez procedury tracisz czas próbując go naprawić
@Pete1: do mini-turniejów nie będą przeprowadzane eliminacje, obserwuj uważnie nasze wydarzenie, gdzie niebawem podamy informacje dotyczącą zapisów. Organizacją turnieju zajmuje się dział marketingu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W #xkom jest promocja na #ssd SanDisk Plus 120 GB

Cena z kodem OKAZJA wynosi tylko 165 zł http://www.x-kom.pl/p/226782-dysk-ssd-sandisk-120gb-25-sata-ssd-plus.html

Recenzja dysku: http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_dyskow_sandisk_ssd_plus_najlepsze_z_najtanszych_ssd

Ciekawą opcją jest także Silicon Motion V55 240 GB z kontrolerem Phison S8 (już trochę przestarzały, ale jak ktoś i tak ma stary laptop z SATA2, to będzie OK) i kośćmi MLC za 245 zł http://www.x-kom.pl/p/248164-dysk-ssd-silicon-power-240gb-25-sata-ssd-velox-v55.html

Recenzja: http://insidethebox.reviews/review/silicon-power-velox-v55-240gb-ssd-review
W skrócie: Odczyt 516 MB/s, Zapis 360 MB/s, Odczyt 4K 22
Kupiłem laptopa Lenovo y50-70 przez x-koma. Co się później okazało? W laptopie bateria trzyma 2 godziny na maksymalnym oszczędzaniu energii, dodatkowo na ekranie czesto pojawiają się migające poziome zielone paski. Laptopa odesłałem na gwarancje do Lenovo, po 2 tygodniach wrócił do mnie. Jak udało mi się dowiedzieć od serwisanta, nie stwierdzono żadnych usterek mimo, że na stronie producenta jest napisane, że bateria powinna trzymać do 5 godzin, o migającym ekranie nie wspominając.
@pijawka: tez mam y50-70 problemów z bateria czy wydajnoscia nie mam ale za to migocze mi ekran i czasem tak zamigocze ze zdechnie ekran na amen a zeby sie włączył to trzeba go zamknąc i otworzyc od nowa. No i przyciski touchpada lewy i prawy ledwo co działają mało palca nie złame zeby zadziałał jakis.
Niedługo leci na gwarancje ale zawioze go osobiscie do sklepu w którym go kupilem.
To jest
Interwencja, helpdesk na mirko ;p #xkom Ostrzegawczo pytam @x-kom czy mam się rozpisywać jak wydajecie decyzję negatywną ws. naprawy telefonu, na który było wykupione ubezpieczenie od tego typu sytuacji? Czy może piszemy jak pięknie traktujecie klientów gdy już raz w bardzo podobnym uszkodzeniu tel. zareagowaliście pozytywnie, a tym razem #widzimisie specjalisty od badania przyczyn upadku telefonu jest takie a nie inne i macie nas w nosie? :)

Jak będzie? Powołujemy komisje Antka
@mati55: Ja ze swojej strony zdecydowanie odradzam kupowanie jakiegokolwiek sprzętu z baterią w #xkom Jeśli zepsuje Ci się bateria to się wypną i każą Ci płacić za wymianę.
@mati55: bardzo prosimy o kontakt poprzez wiadomość prywatną i podanie numeru reklamacji. Sprawdzimy Twoją sprawę dokładnie. Pragniemy podkreślić, że do każdej sytuacji podchodzimy indywidualnie i staramy się znaleźć jak najlepsze rozwiązanie dla klienta
Po wpisaniu kodu serwisowego wyświetliła się data 1 maja 2015 to znaczy że #xkom sprzedał mi używane gówno w cenie nowego?


@ssaa: nie, to oznacza że laptop zarejestrowano właśnie wtedy w bazie danych Della a jeśli się zdarzy taka sytuacja, że zgubisz kartę gwarancyjną, to po numerze seryjnym będziesz mógł zrealizować gwarancję wg tego co mają wpisane w bazie a nie licząc np. 3 lata od daty zakupu w xkom

By
@jedzczarnekoty: zachęcamy do zakupów w naszym sklepie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie i staramy się znaleźć najlepsze rozwiązanie dla klienta. Pragniemy również podkreślić, że jesteśmy do Twoje dyspozycji na Wykopie i jeśli miałbyś dodatkowe pytania lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z nami
@x-kom za przeproszeniem czy wy sobie jaja robicie? Powoli tracę cierpliwość, czwarty raz do was piszę, za każdym razem mnie zbywacie, że sprawdzicie co i jak, a od ponad miesiąca (od 18 marca) status reklamacji się nie zmienił (reklamacja złożona 10 marca- GD/15615/16)

kolega @agent89 złożył reklamacje po mnie, i jego została uznana, a moja dalej "Przekazane do serwisu zewnętrznego"

Tak się traktuje klienta?

#xkom #gorzkiezale