#komputery #pcmasterrace #thinkpadmasterrace #sklepyinternetowe
Mireczki, czy ktoś jest w stanie i podzieli się ze mną kodem rabatowym do sklepu z częściami komputerowymi, np #xkom? Potrzebuję kość ramu do lapka i szukam gdzie by przycebulić nie tracąc na sprzęcie. Co będziecie z tego mieli? Dobry uczynek na sumieniu - uratowanie skołatanych nerwów współtowarzysza w niedoli oraz plusowanie postów ( ͡º ͜ʖ͡º)
Widzę narzekanie na #xkom pod tagiem, a chciałem poczytać opinie bo w morele nie mają FORTISa 3, a składam PC(i5 6600k, ga-z170 k3, etc) tak więc, przez chłodzenie miałbym części dopiero w pon ( ͡° ʖ̯ ͡°) a bez chłodzenia w śro.

Pierwotnie myślałem, żeby zamówić chłodzenie z xkoma, odebrać a resztę kurierem w morele.
Z jednej strony widzę, narzekania na działanie sklepu xkom a drugiej strony opinię
Pobierz Blizz4rd - Widzę narzekanie na #xkom pod tagiem, a chciałem poczytać opinie bo w more...
źródło: comment_Y5gU03ctB0XIoNWsv7KKTwZfP2frVLxE.jpg
@Blizz4rd: to jest właśnie morele ( ͡° ͜ʖ ͡°) jakoś od trzech dni mi przesuwają termin dostawy właściwie bez powodu, ostatni miał być właśnie dzisiaj o 17 i dokładnie wtedy sam przeskoczył, tym razem bez maila czy czegoś na 21.10, już nawet się nie starają chyba

sporo o tym na mirko od jakiegoś czasu piszę ale tak mnie jakoś poniosło, bo pierwszy raz w życiu mi sklep
@animetopedal dziwne, że oba sklepy mają te problemy :/
Wiesz co mnie naprowadziło na ścieżkę "będziesz czekać długo"? W mailu po złożeniu zamówienia:
Data złożenia zamówienia: 18.10
Odbiór: 24.10

Od razu sie nie kryli i dali długi termin albo jako bufor albo wiedzieli, że wcześniej nie zrealizują
Tak więc analogicznie pracownik przybrał schemat rozmowy ze mna, albo bufor albo nie.
@x-kom Razem z prezentem z poprzedniego postu przyszedł mi redmi 3s, i takie pytanie. Na x-komie pisali zeby po prostu zaktualizowac soft do miu8 i będzie pełne spolszczenie, ale tutaj pojawia się problem. Mój telefon pobiera aktualizacje, zaczyna ją instalować i normalnie się włącza, ale soft zostaje ten sam i mam powiadomienie ze aktualizacja się nie powiodła. Co zrobić? Obecny soft to: MIUI Global 7.5 (Stabilna)
7.5.7.0 (MALMIDE)
Próbuję zaktualizować na MIUI
#laptopy #komputery #ram #xkom #pamiecram #problem #laptop
Kupiłem w lipcu w X-Komie pamięć ram 2 GB (na allegro outlet) do HP 650 do laptopa dziewczyny. Według instrukcji która znalazłem obsługuje on do 1333 mhz. Podłączyłem i zadziałało elegancko ale tylko za pierwszym razem. Później przy następnym uruchomieniu laptop nie odpalił się i mruga tylko dioda z caps locka. Próbowałem różne konfiguracje z 2 kością, ale nic z tego, samo też nie działa.
@x-kom: A czy jesteście w stanie zweryfikować czy kość jest 1333 czy 1600 po tej nazwie z czarnej kostki na pamięci gdybym przesłał całą nazwę? Bo w sumie oprócz naklejki, żadnych innych napisów tam nie ma.
@x-kom zawiodłem się na was jak cholera. Zamówiłem u was telefonik we wtorek, w środę miły pan do mnie dzwoni i zapewnia, że przesyłka będzie w czwartek. Oczywiście nie przyjechała, no to dzwonię dzisiaj do was i po 20 min czekania facet mi mówi, że planowana data doręczenia jest dzisiaj i wysłał mi nr listu przewozowego. I wszystko byłoby spoko, gdyby nie to, że UPS mówi, że nr listu jest wygenerowany dzisiaj
#!$%@? mać, czekam na urodzinowy prezent dla syna. Pomijajac fakt ze x-kom dał dupy i zamowiona w niedziele wieczorem paczka wyszla w srode, to inpost od tamtego czasu ma status PRZYJĘTA W ODDZIALE INPOST - SORTOWNIA
co najlepsze mialem @x-kom za powazna firme, a tutaj sie okazuje ze wysyłka "kurierska" nie ma nic z nią wspólnego, a oni tłumacząc się tym ze system #!$%@?ął wysłali przesyłke na 3ci dzien..
ehhhh co robicz
@nemokrinis to, że ceny elektroniki są w głównej mierze uzależnione od kursu dolara i sklepy na bieżąco korygują ceny detaliczne produktów. Szczególnie tych, które nie są na stanie magazynu i trzeba zamówić kolejną partię po nowej cenie.
@x-kom skończyłem rozmowę z infolinią i reasumując:

- sprzętu NADAL nie ma bo nie wiem dlaczego? od piątku spakowany do wysyłki do tego oczywiście przy zamówieniu napis pilne no bo jak
- jak chcę kasę to mogę jechać do salonu albo przeprowadzić długi proces zwrotu na konto (wyraźnie zostało mi powiedziane, że proces będzie wydłużony)
- w ramach zadośćuczynienia dostałem niezwykłą ofertę 2 kable hdmi i 20zł albo 40zł przy zamówieniu za
@Thanos: bardzo przepraszamy za niedogodności. Wyślij nam numer zamówienia, sprawdzimy czy możemy je przyspieszyć. Infolinia ze względu na dużą liczbę zamówień jest przeciążona, jednak jesteśmy do Twojej dyspozycji zarówno na Wykopie, jak i drogą mailową (x-kom@x-kom.pl) Mamy nadzieję, że Twoje zamówienie niebawem dotrze do Ciebie
#xkom @x-kom generalnie mireczki to jakaś padaka jest, towar zamówiony w piątek koło 16, info że bedzie we wtorek 11.10 do obioru.. no ale brak info, dzownie na infolinie a tam coś w stylu: "taki mamy klimat, bo mamy burdel bo jakieś wielkie zmiany magazynowe, ale Twoja paczka jest już spakowana, jutro będzie w salonie, no elo", mamy 12.10 11:30, paczka już powinna być w salonie (według zapewnień podczas poprzedniej rozmowy) no
@czlowiekwmasce: Ja czekam od poprzedniej środy, zamówienie opłacone z góry miało już być 10 razy w salonie do odbioru... Więc sobie trzymają kasę, ja tracę czas bo sprzęt potrzebny też do pracy, infolinia raz ma mnie w dupie a raz próbuje coś zrobić ale nie oszukujmy się - co oni mogą zrobić... Syf okropny.
#xkom #gorzkiezale

Ja w sumie rozumiem wiele, ale postępowanie sklepu @x-kom jest bardzo nie na miejscu. Zamówiłem kilka rzeczy, które według strony były na stanie w sklepie. Potem w po przyjściu maila okazało się, że jeden przedmiot będzie dostępny 11.10. i pewnie gdyby nie moja dzisiejsza wiadomość do nich, nie dowiedziałbym się, że PLANOWANY termin odbioru jest dopiero 14.10.

:(
@BoskiDawido: przyłącze się do #gorzkiezale z #xkom ...spoko ja czekam na jedno zamówienie od 1,5 miesiąca ( ) , a drugie od ponad tygodnia. 2x użyłem kuponu - 20zł. Raz dla gratów do 3DS - na nie czekam od 1,5m, bo niby dystrybutor wolno sprowadza, a mi się nie spieszyło. Teraz zamówiłem 2x70zł do sklepu Microsoftu, bo w sumie wychodziło taniej o 32zł ( ͡
Tl;DR


No myślałem że #xkom to poważniejsza firma.
Oddałem starą myszkę na reklamację z powodu usterki(22.09), uznano mi ja i zapropopnowano zwort pieniędzy lub wymianę na inną sztukę z przeksięgowaniem pieniędzy za starą. Wybrałem wymiane na inna sztukę i gdy kurier zapukał do mych drzwi zaśpiewał mi 139 zł, zadzwoniłem do #xkom w celu wyjaśnień no i był to błąd ludzki, przeproszono mnie za sytuację i kazano nie odbierać myszki i czekać
@adamooo121: Przepraszamy Cię za zaistniałą sytuację. Prosimy Cię o przesłanie nam w wiadomości prywatnej numeru reklamacji - wówczas będziemy mogli wszystko sprawdzić i postaramy się jak najszybciej rozwiązać zaistniały problem
#xkom #laptopy @x-kom

Zawsze u was kupowałem sprzęt, i polecałem znajomym też. Stąd mój różowy zamówił u was laptopa, miał być już dostępny do odbioru wczoraj ale dostała maila:

Przepraszam za opóźnienie w realizacji Państwa zamówienia. Jest to spowodowane niespodziewanymi problemami w działaniu systemu sprzedażowego, jakie wystąpiły w weekend oraz kilkugodzinną przerwą w dostawie prądu, która miała miejsce w poniedziałek. Nasz zespół cały czas pracuje nad tym, aby każde zamówienie zostało zrealizowane
Pobierz a665321 - #xkom #laptopy @x-kom

Zawsze u was kupowałem sprzęt, i polecałem znajomy...
źródło: comment_jAUUdXkmU3xsDj61LfOHJIvIZ1fG6yqz.gif
@sebawo: to w takim razie powinna byc jedna linia odpowiedzi jesli cos sie faktycznie stalo a tak to sie czuje ze ktos ze mnie frajera robi. No i jeszcze wczoraj mówili że dzisiaj będzie do odbioru, co było o tyle ważne że różowy wyjeżdża dzisiaj i laptop by się przydał ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Dziękuje @x-Kom za piękny prezent urodzinowy, którego dzięki wam nie dostałem. Przez dwa tygodnie zwodziliście moja żonę, ze przesyłka została juz wysłana. Mirki nie polecam sklepu #xkom Tłumaczą się tym, ze towar jest juz w magazynie a gdy żona powiedziała, że podjedzie do #czestochowa to nagle ściemy. Ale w magazynie zawsze dostępne http://www.x-kom.pl/p/299114-akcesorium-do-playstation-hori-tactical-assault-commander-4-ps4.html
@x-kom: wszystko rozumiem, ale oszukiwania klientów w dalszym ciągu nie jestem w stanie zrozumieć. Można powiedzieć prawdę "nie obiecujemy Panu, że towar dojdzie do czwartku" i wtedy zamawiam towar w innym sklepie i mam go w czwartek bo jest mi on potrzebny na czwartek a nie na piątek czy tam za dwa tygodnie. @bajong: zapraszam kolego