No pięknie, tym razem na mnie padło z reklamacja w @x-kom . W nowo zakupionym telefonie nie domyka się jeden z dwoch slotów na kartę SIM i dodatkowo slot kompletnie nie wykrywa karty. W odpowiedzi na reklamację wspaniały serwis odpisuje mi kopiowanym szablonem i wpiera że to moja wina.
To jest rozumiem standardowa procedura na odsianie frajerów wpisując im punkty kodeksu cywilnego? #xkom
@blisko_kebab: bardzo nam przykro z powodu problemów z Twoim telefonem. Prosimy o przesłanie nam numeru reklamacji zbadamy tę sprawę i spróbujemy znaleźć odpowiednie rozwiązanie
Czy #xkom dalej kłamie z datami wysyłki i są opóźnienia? Mają model laptopa który chce o 100zł taniej niż gdzie indziej ale około 2 miesiące temu zamawiałem klawiaturę i wysyłali ją ponad 3 tygodnie a na infolinii kłamali, że niby już gotowa do wysyłki xD. Jak mam dopłacić 100zł za nie robienie klienta w #!$%@? to dopłacę.
@Vittu: bardzo prosimy o przesłanie nam wybranego modelu sprawdzimy, jak wygląda jego dostępność i postaramy się określić czas realizacji zamówienia. Wszelkie problemy zostały już wyeliminowane, więc realizujemy przesyłki w standardowym czasie
#xkom
@x-kom Wysłałem Wam wiadomość na priv ale nie odpowiadacie więc piszę tutaj. Złożyłem wczoraj ok. godziny 17 zamówienie wybierając płatność przelewem. Do tej pory nie dostałem danych do wykonania przelewu. Dlaczego to tak długo trwa?
Słuchajcie mireczki, dostałem własnie odpowiedź od serwisu @x-kom , po reklamacji mojego laptopa. Dysk twardy wymienili po potwierdzeniu usterki, ale napisali, że reklamacja mojego akumulatora jest bezzasadna. Uargumentowali to tym, że bateria jest wyeksploatowana. Czy fakt, że problem występował od samego początku (dowód - linki pod wpisem) może być udowodniony właśnie w ten sposób, że pisałem o występowaniu tegoż problemu już 2 tygodnie po zakupie również na ich własnym forum? Pozdrawiam.
@kotletowsky: Dzwoniłem przed chwilą do działu wsparcia technicznego i wyjaśniłem na czym dokładnie polega problem. Z tego co zauważyłem opis usterki był tak napisany jakby laptop po prostu nie działał na zasilaniu bateryjnym, więc pewnie odłączyli od zasilacza, próbowali włączyć, nie udało się więc pal tam sześć bateria pewnie padła xD. Co z tego, że laptop na baterii jak się odłączy zasilacz działa dobre kilka godzin xD. Teraz dokładnie zostało wyjaśnione
@Maniek89: jeśli w komputerze po reklamacji zauważyłeś błędy bardzo prosimy o kontakt z naszym serwisem - serwis@x-kom.pl lub pod numerem 34 377 00 30. Postaramy się jak najszybciej znaleźć rozwiązanie tej sytuacji. Jeśli nie możesz skontaktować się z nami wyślij nam numer reklamacji sprawdzimy Twoją sprawę
Mirki, mam pytanie, dotyczy ono reklamacji jaką chcę złożyć do x-kom/Asus. Niespełna rok temu kupiłem laptopa Asus R556LN, niedługo po zakupie zaczęły wychodzić odpryski na obudowie, bez większych starań rysuje się obudowa całego komputera, zwłaszcza klapa. Na matrycy obijają się klawisze i zrobiła się dość mocno widoczna kreska odbita z łączenia klawiatury z okolicami touchpada. Dodatkowo szwankuje karta sieciowa, rozłącza Wi-Fi oraz nie łączy z niektórymi sieciami. Problem jest również z głośnikami,
@m_pom: Jeśli nie zgłosiłeś usterki, w ciągu 2 miesięcy od jej zauważenia u sprzedawcy, to tracisz prawa do rękojmi w sprawie danej usterki. GG, mnie wyruchali właśnie tak samo dzisiaj, w sprawie reklamacji problemu z niewłączającym się laptopem na samej baterii.

EDIT: a dokładnie to przytoczyli mi Art. 9. 1 (USTAWA z dnia 27 lipca 2002 r.
o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej
oraz o zmianie Kodeksu cywilnego)

Kupujący traci uprawnienia przewidziane
@m_pom: dokładnych informacji udzieli Ci nasz serwis. Każde zgłoszenie ma charakter indywidualny, więc trudno nam ocenić czy wymienione cechy są brane pod uwagę przy reklamacji
Jako autor znaleziska chciałbym opowiedzieć jak sprawa się skończyła.
Następnego dnia po dodaniu znaleziska zadzwonił do mnie człowiek z firmy X-Kom i doszliśmy do porozumienia, że X-Kom odda mi pieniądze za sprzęt i dodatkowo da voucher do wykorzystania w ich sklepie.

Z racji tego, że stworzyliście ponad 400 komentarzy, a ja specjalnie się nie udzielałem w odpowiedziach (jestem bardzo zapracowany) - chciałbym przedstawić jak to wyglądało z mojej strony.

Obiektywnie i juz
Tldr; X-Kom naprawiał mi obiektyw od 5 miesięcy i gdy mineły 2 lata od daty zakupu to mówi, że gwarancja już nie obowiązuje.

Mirki mam problem - kupiłem obiektyw samyang 14mm w x-kom.pl półtora roku temu i pół roku temu oddałem go na gwarancję.
Obiektyw jest w serwisie gwarancyjnym od 5 miesięcy po czym teraz na słuchawce facet powiedział mi, że gwarancja już nie obowiązuje i że niestety nie naprawią mi tego
Pobierz ECONOMISTE - Tldr; X-Kom naprawiał mi obiektyw od 5 miesięcy i gdy mineły 2 lata od d...
źródło: comment_SmsS5nZXIpq0TTzPgqM1pYKg6rnmIWlN.jpg
@Armo11: @finam: @Misieq84: @ptasiek2: @teti: Pomóżecie wykopać?
http://www.wykop.pl/artykul/3439085/dlaczego-juz-nigdy-nie-zrobie-zakupow-w-sklepie-x-kom/

@x-kom 5 miesięcy sprzętu na gwarancji i w konsekwencji jej nieuznanie jest skandalem. Dzwoniłem dzisiaj do was na infolinię, to Pan z infolinii powiedział mi bym składał oficjalne zażalenie, macie w takim razie oficjalne zażalenie na wykopie.
Czy kupno #iphone7plus w #xkom to dobry pomysł? Czy w przypadku oddania telefonu na gwarancję będę musiał go odsyłać przez xkom czy mogę od razu iść do #ispot ? Czy jak to wygląda z oddawaniem iphone na gwarancję?
Z tego co widzę to z dostępnością wersji plus 128/256GB jest bardzo słabo, ale na stronie xkom'a praktycznie wszystko jest dostępne.
#iphone #apple
@futbolski: problem w tym, że 'tańszy telefon' bede pewnie musiał wymienić po 1 - 1.5 roku, bo jestem raczej zaawansowanym użytkownikiem. Ważny jest dla mnie performance i niezawodność. Wiem, że mógłbym sobie kupić jakiegoś flagowego andka z 2014-2015 roku, wgrać tam jakiś ROM ittd. itp. i śmigać... ale ja po prostu nie mam czasu się z tym bawić, siedzieć i dłubać.