Uważajcie na ruskiego fejka z twittera, samochód który miał być pełen "najemników z Polski" ma zfabrykowaną gdańską rejestracje. Posiada on na filmie inną czcionke niż ta używana w Polsce, dodatkowo nie ma naklejki do homologowania, przy czym proporcje liter i odstępy nie pasują.

Fejk tweet
https://twitter.com/Minister_Prawdy/status/1699755122216124896

Wyjaśnienie
https://twitter.com/Libertarianin_/status/1699781670797471812

Znalezisko
https://wykop.pl/link/7207063/uwaga-na-rosyjski-fake-samochod-z-gdanska

Pobierz BayzedMan - Uważajcie na ruskiego fejka z twittera, samochód który miał być pełen "na...
źródło: fejkaaaa
Ale jak to. Przecież Turcy mieli konwojować statki ze zbożem grając Putinowi na nosie.

ONZ prowadzi obecnie tajne negocjacje z Federacją Rosyjską w celu osiągnięcia porozumienia, w ramach którego kluczowe sankcje nałożone po rozpoczęciu jej zakrojonej na szeroką skalę inwazji na Ukrainę zostaną zniesione z terrorystycznego reżimu Władimira Putina w zamian za ożywienie Czarnomorskiej Inicjatywy Zbożowej.

https://www.pravda.com.ua/eng/news/2023/09/8/7418983/
#ukraina #wojna #rosja
No akurat to było tylko gadanie. Każdy wie, że nie da się od tak na terenie objętym działaniami wojennymi robić konwojów przez "neutralne" kraje


@JerryManson: Normalni to wiedzieli, ale tagowi ukrofile wyzywali każdego sceptyka. Przecież oni pisali, że uzbrojone tureckie okręty będą konwojowały te statki i że obsrany Putin nic nie zrobi, bo się będzie bał Turcji i NATO. Nie wiem co trzeba myśleć żeby taki scenariusz stworzyć w głowie ale
Skrajna prawica z Konfederacją na czele jest dla mnie skreślona m. in. dlatego, że znając ją bardzo dobrze z obserwacji i osobistego zainteresowania jej aktywnością, wiem, że oni nigdy nie podpisaliby się pod tymi słowami.

Konfederaci mieli okazje się wykazać i pokazać podczas trwającej inwazji na Ukrainę, że są w stanie uderzyć się w pierś za błądzenie ws. Rosji od pomarańczowej rewolucji na Ukrainie do 2022, zwłaszcza w 2014 kiedy aktywnie(!) Putinowi
Pobierz IdillaMZ - Skrajna prawica z Konfederacją na czele jest dla mnie skreślona m. in. dla...
źródło: 1
@IdillaMZ: Ja bym do tego dodał jeszcze to konfederackie założenie, że realizm polityczny zakłada kompletny brak wyrzeczeń. Tak jakby sankcje, wysyłanie broni, dekarbonizacja i działania obywatelskie (na przykład oszczędzanie prądu i gazu) wynikało tylko z racji moralnych. Może się mylę, bo dla mnie racje moralne są już przekonywujące, ale realizm też nie zakłada chyba stawiania sobie celów długoterminowych i związanych z tym wyrzeczeniem? Tak przynajmniej pisze też Bartłomiej Radziejewski w Nowej
Idziesz na grzyby i wędrując leśnymi ścieżkami spotykasz przybysza z innej planety. Komunikuje się z Tobą telepatycznie i składa Ci ofertę:

Pozbędziemy się Rosji i wszystkich jej obywateli mieszkających w kraju i zagranicą, ale z każdego innego kraju na Ziemi wybierzemy losowo 10% populacji i zostaną oni naszymi niewolnikami do pracy w kopalniach torfu. W razie odmowy odlecimy i już nigdy tu nie wrócimy.

Przyjmiesz taką ofertę?
#polska #rosja #pytanie #wojna #

Przyjmiesz ofertę kosmity?

  • Tak 45.3% (82)
  • Nie 54.7% (99)

Oddanych głosów: 181

Ukraińska ofensywa jest totalna porażka, nawet jeżeli uda się odnieść pomniejsze sukcesy taktyczne to nie ma szans na rozwinięcie tego do operacyjnych. Tempo jest zbyt wolne, a zdolności odtwarzania wielokrotnie większe w armii rosyjskiej.

Oczywiście nie jest to żadna tajemnica, zarówno dla Ukrainy jak i NATO dlatego zdecydowano się kilka tygodni temu użyć większych sił, niestety jak widać nie przyniosło to rezultatów.

Obecnie nie widze większego sensu działań ukraińskich w rejonie Zaporoża.
Poza tym za kilka tygodni będę mógł zawołać ludzi z trolowni i się trochę pośmiać.


@MurLand: Z czego się zamierzasz śmiać skoro oni się zawsze wypierają. Oni mają pamięć tak ze 3 dni do tyłu i koniec. Przecież oni nigdy nie wyśmiewali mobilizacji, nie wyśmiewali umocnień. Nie pisali o ruskich z patykami, nie pisali o rosyjskich brakach amunicji. Nie pisali, że Ukraina podczas ofensywy rozjedzie ruskich na natowskim super sprzęcie po
Co myślicie o pomyśle tworzenia oddziałów z polskich bezdomnych (ew. nieudaczników i #przegryw) i wysyłania ich za ich zgodą na wojnę na ukrainę? Jak patrzę się na takich co siedzą pod moim domem to widzę że w sumie im wszystko jedno co się z nimi stanie. Pomijam że są mega tępi, zepsuci i natarczywi do obcych ludzi(żebrają i załatwiają swoje potrzeby pod klatką schodową na chodniku :( ), blokują mi wejście
Pobierz Jot2077 - Co myślicie o pomyśle tworzenia oddziałów z polskich bezdomnych (ew. nieuda...
źródło: main_04rosja_obecnie
@Jot2077: przecież sporo tych bezdomnych meneli to tak naprawdę narcyzi i socjopaci. prowadzą wyniszczający tryb życia, ale to nie oznacza, że im wszystko jedno xD Wręcz przeciwnie, żyją na koszt społeczeństwa i nie liczą się z normami społecznymi, bo są to cechy ww. zaburzeń. Uważają, że im się należy, żeby inni to wszystko tolerowali
Raz Rosji załamuje się front i ściąga wszystkie rezerwy na Zaporoże, a raz przygotowuje się do szturmu w rejonie Kupiańska. Byleby kliknięcia się zgadzały.

Amia rosyjska formuje "pięść uderzeniową" na odcinku kupiańskim, przygotowując się do szturmu - powiedział w Radiu Swoboda rzecznik Wschodniej Grupy Sił Zbrojnych Ukrainy Ilja Jewłasz. Według ukraińskich dowódców, sytuacja w pobliżu Kupiańska jest "bardzo trudna".

Jewłasz powiedział w czwartkowej rozmowie z ukraińską sekcją Radia Swoboda, że rosyjscy okupanci