@Grzesiok: Jedno i drugie. Temat jest historycznie dośc ciekawy, bo ci ludzie z reguły nie byli kreowani. Najczęściej musieli #!$%@?ć coś srogiego, żeby wierchuszka ich zauważyła. I wtedy najczęściej tych sowieckich bohaterów wcielano do KPZR i obchodzono się z nimi jak z jajkiem.

Problemem jest też to, że często zakazywano tym ludziom robienia jakichś konkretnych notatek, czy prowadzenia dzienników. Lwia część sowieckich wspomnień z wojny jest właśnie odtwarzona po wojnie, a
@JemKredki1983: pomyśl sobie, że 1 gr jest więcej warty jako złom niż wartość monety. Tylko w Polsce nielegalne jest niszczenie polskich monet.

Taka 1 kopiejka musi być dużo więcej warta jako złom niż jako wartość monety.

Co jakby pojechać do Rosji ciężarówką, kupić rubli za 10 tys. zł w nominale 1 kopiejki (250 tys. rubli = 25 mln monet), przejechać do Polski i sprzedać na złom?

Nie dość, że by człowiek