18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Używanie wykrywacza metalu w celu poszukiwania zabytków będzie możliwe od przyszłego roku.
Nie będzie konieczności uzyskiwania zgody konserwatora zabytków, wystarczy zgoda właściciela nieruchomości — obligatoryjne będzie też zgłoszenie do ministerialnego rejestru poszukiwania zabytków (ustawa z 13 lipca 2023 r. o zmianie ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, Dz.U. z 2023 r. poz. 1904). https://dziennikustaw.gov.pl/DU/2023/1904

Znalezisko https://wykop.pl/link/7217095/dobra-wiadomosc-dla-poszukiwaczy-zaginionych-skarbow-polsce

#prawo
#zabytki
#historia
#polska
#iiwojnaswiatowa #wykrywaczmetalu #militaria #bron #wojsko #wojna #iiwojnaswiatowa #drugawojnaswiatowa #2wojnaswiatowa
Dlaczego o tym sie głośno nie mówi że tranzyt zboża przez Polske jest cały czas aktywny. Polska nagle stała sie tak znaczącym rynkiem dla Ukraińskiego zboża a nie Europa Zachodnia i ta rzekomo umierającą już od 1.5 roku z głodu Afryka że rozkręcają taką inbe?

#ukraina #wojna #zboze #rolnictwo
Pobierz pogromca_indianin - Dlaczego o tym sie głośno nie mówi że tranzyt zboża przez Polske ...
źródło: Screenshot_2023-09-19-20-58-10-266_com.twitter.android-edit
#wojna #rosja #ukraina #polityka

Marek Budzisz na temat koncepcji obrony na rubieży Wisły: "Plany były tajne , społeczeństwo żyje w złudnym poczuciu bezpieczeństwa że jest bezpieczne i ma gwarancje bezpieczeństwa a tak w istocie nie bylo.Byliśmy wystawieni na pierwszy strzał i to my mieliśmy być państwem buforowym czyli to co obserwujemy dzisiaj na Ukrainie to miało być losem Polski i na to godziła się polska elita. Ja się z tym nie zgadzam"
@Stalionnn: No, i te imperialne zapędy na tle malutkiej i słabiutkiej Gruzji okazały się klapą. Przecież ta wojna była pod względem militarnym kompromitacją rosyjskich sił zbrojnych. To dopiero po niej zaczęły się te wielkie reformy Sierdiukowa itd.
@Vinizius: obawiam sie, że z 80% aktywności ruskich botów byłoby nawet cięzko przescrollować do znalezienia tych 20% z czego pewnie z 14 jest przeciwna, a reszta zna sprawe i wie, ze to wina glownie ue i skorumpowanej ukrainskiej oligarchii
Jest mnóstwo osób, które uważają, że wysyp hejtu za decyzje rządu Ukrainy to tylko zasługa ruskich troli. Imo to przez to, że zaczynają opadać po prostu emocje. Na początku wojny każdy był w szoku, wszyscy rzucili się do pomagania słabszemu bo tak po prostu trzeba było. Osobiście mialem nadzieję ( chyba nie jako jedyny) że z tych tragicznych wydarzeń może wyniknąć chociaż jedna dobra rzecz - pojednanie narodów i czysty start w
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Aquamen: Ty serio przywołujesz wpis w którym skompromitowałeś się, zbłaźniłeś i wyszedleś na idiotę. Oklaski, samozaoranie możliwe tylko w twoim wykonaniu. Nie ma takiego drugiego pokemona, jeszcze ten twój koleżka, co liter nie umie składać, felerny magik czy jakoś tak. Ale nawet on się nie ora sam, zapewne jest po prostu opóźniony.
Zamiast gadać powinno się wprowadzić embargo zaczynając od UA słodyczy (to ich zaboli), a na jogurtach kończąc.

UA wali sobie z dubeltówki w kolano ale to ich sprawa - skoro chcą stracić wizerunkowo to stracą. Śmieszne są jednak marzenia kacapków, którzy nie wiem czego oczekują. Wstrzymania wsparcia militarnego? Ataków na Ukraińców? (ʘʘ) To jest Polska, a nie rosja.

Fakty są takie, że ukraińcy mogą sobie wprowadzać ograniczenia, mogą