Wpis z mikrobloga

Właśnie odprowadziłem dzieci do przedszkola.
Na ścianach pełno obrazków religijnych. Wiecie - post, czas refleksji. Na obrazkach świątynie, slogany i pozdrowienia wyznaniowe.

Pomyślicie - przedszkole powinno być miejscem świeckim. Religię zostawiamy w domu. Podebatujmy z rodzicami. **** itp.

No to teraz plot twist. Znajdujemy się w Berlinie. Nie chodzi o Wielki Post, ale o Ramadan. Nikt nawet się nie zająknie o państwie świeckim, bo 80% przedszkolanek i 70% dzieci to muzułmanie.

Coś nie pykło w tej Europie.

#niemcy #polska #berlin #ramadan #wielkipost
  • 15
@wujek_stiopa: Normalnie szok, Berlin nie jest zamieszkały tylko przez Niemców!? Co jak co, ale po stolicy multikulturalnego państwa bym się tego nie spodziewał...

A po drugie, to jeśli zapisujesz swoje dziecko do przedszkola w Berlinie to mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że ono tą statystykę powiększy? XD

Bo brzmi to trochę jakby twoje dzieci mogły chodzić do przedszkola w Berlinie i nie był to żaden problem, ale jednak inne dzieciaki
@erni13: Jak dla mnie szok, że Niemcy są w absolutnej mniejszości. Dla Niemców też jest to szok, bo coraz chętniej głosują na AfD.

Co więcej, sami Niemcy z mojej pracy, którzy powierzchownie są tolerancyjni i otwarci na obcych, posyłają dzieci do płatnych, prywatnych szkół. Ciekawe dlaczego.

Zabieram dzieci do Polski. Tam pójdą do podstawówki. Mieszkałem tutaj prawie 10 lat.

No i co ty na to?
@wujek_stiopa: A co ja mam na to? Przecież to twoje dzieci i twoja decyzja. Jak dla mnie to możesz je wysłać do Libańskiego przedszkola nawet XD

Ale masz rację, dbaj o ich rozwój i edukację, żeby nie było tak, że mieszkając w najbardziej multi-kulti mieście w Niemczech po 10 latach odkryją z szokiem, że do przedszkoli chodzą dzieci ludzi zza granicy

Bawi mnie zwyczajnie to, że wrzucasz tu mapkę która ma
@wujek_stiopa: Przecież po mapce widać mnóstwo rejonów gdzie odsetek dzieci nie-niemieckojęzycznych jest mniejszy niż 10% - może wystarczy zmienić przedszkole, a nie od razu się przeprowadzać do innego kraju?
@wujek_stiopa: Bo wypisujesz jakieś głupoty i jesteś strasznym hipokrytą.

Do czego mam się odnieść niby? Do tej mapki? No to się odniosłem. Twoje dzieci tak samo "psują" statystyki jak mali Libańczycy.