Przenieśmy się na Wenus ;)

Ten obraz ukazuje nam radziecki lądownik Wenera 13 na powierzchni drugiej planety od Słońca.
Wenera 13 wylądowała na Wenus 1 marca 1982 r. i dostarczyła nam pierwsze w historii, kolorowe obrazy z powierzchni Wenus. Z powodu ekstremalnych warunków (455°C) lądownik przesyłał dane jedynie przez 127 min (choć wstępnie planowano tylko 32 minuty).
Mimo tego to właśnie ona zebrała najwięcej informacji o Wenus ze wszystkich sond jakie do
ntdc - Przenieśmy się na Wenus ;)

Ten obraz ukazuje nam radziecki lądownik Wenera ...

źródło: comment_dkPthI46gR0xxnO4gdghNgcSYlUCS8uI.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

30 lat temu sonda kosmiczna Magellan wyruszyła w kierunku planety Wenus. Była to pierwsza sonda wyniesiona na pokładzie wahadłowca. Radar Magellana przez pokrywę chmurową Wenus zmapował powierzchnię planety.

Link do znaleziska: 30 lat temu Magellan wyruszył do Wenus

Interesujące? Dziękuję Ci za wykop!

#ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #kosmos #astronomia #fotohistoria #kosmicznapropaganda #eksploracjakomosu #astronomia #usa #
yolantarutowicz - 30 lat temu sonda kosmiczna Magellan wyruszyła w kierunku planety W...

źródło: comment_m7OhXTj1FoGRbKrIxUaoSBWe1wqeQLZC.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#astronomia #niebo #wenus #planety #fizyka #kosmos #ciekawostki

Mirki, wczoraj mi się nudziło, wziąłem lornetkę, statyw fotograficzny, telefon oraz taśmę klejącą i tak zaopatrzony wyszedłem na balkon. Oto efekty: Wenus (widoczna faza, słońce od dołu).
Naprawdę nie wiedziałem, że takie efekty można osiągnąć przy pomocy starego już smartfona... Aczkolwiek lornetka Nikon i statyw Manfrotto, choć kupione już dawno temu,
mike78 - #astronomia #niebo #wenus #planety #fizyka #kosmos #ciekawostki

Mirki, wc...

źródło: comment_aIDEGUA9koxM030J1GZ5NbmhcODhlBpR.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To już dokładnie 6 lat od tego magicznego poranka, kiedy to mogliśmy podziwiać wschodzące Słońce z Wenus na tarczy.
Zobaczyć to kolejny raz będzie trochę ciężko. Trzeba pociągnąć jeszcze 99 lat (,)

#fotografia #astrofoto #mojezdjecie #torun #wenus

Obserwuj #nightscapes
Polecam mój FB i Insta
Nightscapes_pl - To już dokładnie 6 lat od tego magicznego poranka, kiedy to mogliśmy...

źródło: comment_dmTGERIiKAj9WWYQZ4AyvJd2mMLTXjbY.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nightscapes_pl: O, Sianożęty. Jak z pogodą na zachodzie? Ja byłem w Jastrzębiej Górze, dwie z trzech nocy idealnie bezchmurne :-)
Widziałeś obłoki srebrzyste? Pokazały się w niedzielę przed pierwszą.
  • Odpowiedz