Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

GrubyRozowyKot
via Wykop Mobilny (Android)- 11

Adriian321
via Android- 6
@GrubyRozowyKot Mam takiego w pracbaza, to s-------n chodzi po podłodze i się kręci do okoła.
konto usunięte
- 0
@GrubyRozowyKot: piekny
- 2
Czy może ktoś polecić firmę zajmującą się wentylacją / klimatyzacją obiektów komercyjnych (1000 m2+) na terenie Łodzi? Ktoś coś? #pracbaza #klimatyzacja #wentylacja #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta #lodz
@Hekk@Hekken: wysłałam Ci info na pw. Jeżeli masz jakieś pytania to śmiało ;)
konto usunięte via iOS
- 1
@Hekken: ac klimat
#chlodnictwo #wentylacja #klimatyzacja
Potrzebuje schlodzic zamrazarke z agregatu prądotwórczego, na dwoch oddzielnych ukladach i sprezarkach. (max pobor 2,7kW)
Niestety, ale przy 35stopniach w pomieszczeniu, temp niechce zejsc ponizej -13stopni.
Mocy agregat ma pod dostatkiem 6kW nominalnie. Napiecie nie spada ponizej 220V, czestotliwosc fluktuje 47 - 53Hz...
Sprrzarka b.mocno sie grzeje, nie idzie dotknac.
Potrzebuje schlodzic zamrazarke z agregatu prądotwórczego, na dwoch oddzielnych ukladach i sprezarkach. (max pobor 2,7kW)
Niestety, ale przy 35stopniach w pomieszczeniu, temp niechce zejsc ponizej -13stopni.
Mocy agregat ma pod dostatkiem 6kW nominalnie. Napiecie nie spada ponizej 220V, czestotliwosc fluktuje 47 - 53Hz...
Sprrzarka b.mocno sie grzeje, nie idzie dotknac.
- 0
@Xargo1 dokladnie tez tak myslalem, ale nie mam dostepu do oscyloskopu zeby to potwierdzic - szukam kogos.
A co do tego fazowego regulatora, mial on mozliwosc regulacji ? Obcina skrajne zakresy splaszczajac je, czy jak ?
A co do tego fazowego regulatora, mial on mozliwosc regulacji ? Obcina skrajne zakresy splaszczajac je, czy jak ?
@Issac regulatory fazowe wykrywają przejście sinusoidy przez zero i od tego momentu odliczają wyznaczony czas (ale nie większy, niż okres przejścia sinusoidy ponownie przez zero), po którym odcinają zasilanie. Sinusoida nie schodzi wtedy płynnie tylko kończy się pionowym zboczem. Dla prostych urządzeń działa to nieźle (żarówki starego typu, grzałki itp), ale w silnikach takie odcięcie powoduje wyindukowanie dużego napięcia (w podobny sposób działają cewki zapłonowe) i duże problemy z działaniem. Teoretycznie
Mirki mam pytanie mam wentylator f100 średnica 10cm, do tego chce dac rurę 125 kupiłem redukcję redukcja kanału wentylacyjnego 125/100 ale mam problem. Wszystko jest na styk myślałemże ten wentylatro mi wejdzie do tej reduckji i będzie to się trzymało a muszę to dac praktycznie na styk i ciągle mi się rozruszuje. Myślałem boszką trochę zmiejszyć srednicę wentylatora ale ch... I pytanie jakz robić żeby on mi wszedł do srodka a nie
- 3
@patoologiaa: musisz mufkę zrobić. Redukcja i wentylator ma końcówkę męską (wchodzi do rury/mufy). Możesz uciąć kawałek rury fi100 i powinno być git.
- 3
@patoologiaa: Brakuje Ci mufy, możesz ją albo kupić jako gotowca albo zrobić z kawałka rury tak jak pisał @melba
- 3
Hej mirki, pytanie z zasady skazane na porażkę bo wszyscy wiedzą, że takie urządzenia mają zazwyczaj niewielki sens, ale i tak zadam. Jest ktoś w temacie kilmatyzatorów przenośnych i może zaproponować sprawdzoną firmę / model?
Aby nakreślić historię: dwa pokoje na poddaszu domu jednorodzinnego, powierzchnia podłogi 45m^2 każdy (ale chłodzić je chcę oddzielnie! dlatego mobilny :P), sufit na 2,5 metra, pokoje praktycznie w całości pod skosami więc ich objętość to jakieś 60% tego
Aby nakreślić historię: dwa pokoje na poddaszu domu jednorodzinnego, powierzchnia podłogi 45m^2 każdy (ale chłodzić je chcę oddzielnie! dlatego mobilny :P), sufit na 2,5 metra, pokoje praktycznie w całości pod skosami więc ich objętość to jakieś 60% tego
- 4
#majsterkowanie #trojmiasto #diy #budujzwykopem #wentylacja
Potrzebuje 1m rury do wentylacji PVC (może być z braku laku stalowa) o średnicy 160mm. Szukałem już w #bricomarche #leroymerlin i #castorama.
Wszędzie standardem jest 150mm i później 200mm.
Potrzebuje 1m rury do wentylacji PVC (może być z braku laku stalowa) o średnicy 160mm. Szukałem już w #bricomarche #leroymerlin i #castorama.
Wszędzie standardem jest 150mm i później 200mm.
Mirki majsterkowicze. Gdzie szybko tanio kupię redukcję do rury 125 cm na 100 cm. Ku... chodziłem chyba 3-4 sklepy z jakimiś szpejami do domów jakiś sklep typu majster nigdzie tego nie mają. Zależy mi na czasie temu nie chce z neta zamawiać ale chyba nie będzie opcji...
#remont #zakupy #majsterkowanie #diy #kanalizacja #wentylacja
#remont #zakupy #majsterkowanie #diy #kanalizacja #wentylacja
Mirki i Mirabelki,
Jest jakaś darmowa nakładka na CADa która zsumuje mi pole powierzchni kanałów i rur wentylacyjnych?
#autocad #instalacjesanitarne #wentylacja #projektowanie
Jest jakaś darmowa nakładka na CADa która zsumuje mi pole powierzchni kanałów i rur wentylacyjnych?
#autocad #instalacjesanitarne #wentylacja #projektowanie
- 0
@Matti_Hautameki: Nie trzeba do tego nakładki. Wystarczy znajomość funkcji cada i odpowiednie korzystanie z warstw.
konto usunięte via Android
- 0
@Matti_Hautameki wentyle, cadvent? Coś od lindaba też zobacz.
#pytanie #pytaniedoeksperta #elektronika #zakupy #wentylacja #pcmasterrace
Mirki gdzie po taniości mogę kupić taki wiatraczek/wentylator na USB? Bo miałem podobny ale mi się s--------ł a nie warto naprawiać bo kosztował jakieś 3euro a i tak dużo wycierpiał no i teraz przydał by się nowy... ʕ•ᴥ•ʔ
Mirki gdzie po taniości mogę kupić taki wiatraczek/wentylator na USB? Bo miałem podobny ale mi się s--------ł a nie warto naprawiać bo kosztował jakieś 3euro a i tak dużo wycierpiał no i teraz przydał by się nowy... ʕ•ᴥ•ʔ
źródło: comment_z2YqQi22b7uez7rH8EwkDHeUuXA19Wp4.jpg
Pobierz- 1
@MiaudoBrzuch: od chinczykow
@MiaudoBrzuch: parę dni temu były w Auchanie za mniej niż 25 PLN
#pytanie #pytaniedoeksperta #wentylacja
Hey Mirki,
Ze względu na to że jestem różowym paskiem i kompletnie się nie znam na temat budownictwa itp potrzebuję się dowiedzieć odnośnie pewnej sprawy. Mam w łazience piec dwufunkcyjny z otwarta komorą spalania tak mówili i teraz tak obok pieca pod sufitem mam tą kratkę wentylacyjną zwykłą prostą i teraz pytanie brzmi czy zamiast tej zwykłej kratki mogę tam dać wentylacje która
Hey Mirki,
Ze względu na to że jestem różowym paskiem i kompletnie się nie znam na temat budownictwa itp potrzebuję się dowiedzieć odnośnie pewnej sprawy. Mam w łazience piec dwufunkcyjny z otwarta komorą spalania tak mówili i teraz tak obok pieca pod sufitem mam tą kratkę wentylacyjną zwykłą prostą i teraz pytanie brzmi czy zamiast tej zwykłej kratki mogę tam dać wentylacje która
Mirki jaki program do mierzenia temperatur karty graficznej i procka z możliwością podkręcenia obrotów wentylatorków ?
Karta Nvidi
Procek Intel
Płyta MSI Z87-G43
Życzę miłego dnia
Karta Nvidi
Procek Intel
Płyta MSI Z87-G43
Życzę miłego dnia
- 2
Mi do karty strasznie pasuje MSI Afterburner, polecam i pozdrawiam
- 0
@Zygfryt_Janik: CPU-Z, GPU-Z, Core Temp, OCCT, SpeedFan
- 2
Klimatyzacja z osuszaczem
4pietro(ostatnie), blok, wentylacja w zimę czywiście działa jak się w jakiś dziwny sposób pootwierana okna... Więc zimna jest dużo wilgoci, a lato bardzo gorąco bo blok się nagrzewa...
48m^2 w tym dużo pokoj 18m
Możecie
4pietro(ostatnie), blok, wentylacja w zimę czywiście działa jak się w jakiś dziwny sposób pootwierana okna... Więc zimna jest dużo wilgoci, a lato bardzo gorąco bo blok się nagrzewa...
48m^2 w tym dużo pokoj 18m
Możecie
- 1
@Guines: no wszyscy normalni ludzie wietrzą zimą. Akurat otwarcie okien na kilka minut niewiele zmienia w kwestii strat ciepla ,bo wymianiasz powietrze, a cieplo to glownie energia zgromadzona w scianach i meblach, a nie w samym powietrzu
- 1
@Guines: tylko jeśli ma się kompletnie niesprawną wentylację i za bardzo uszczelnione okna, co również jest błędem
Mimo wszystko problem który chcesz rozwiązać na pewno nie zostanie rozwiązany jakimś cudownym pudełkiem, bo zużyte powietrze wciąż będzie zużyte (a to że wilgotne to już inna sprawa). Jako człowiek wydzielasz wilgoć, ale też oddychasz. Jak pozamykasz okna i będziesz liczył na pudełko, to sobie tylko krzywdę zrobisz. Okna trzeba po prostu otwierać
Mimo wszystko problem który chcesz rozwiązać na pewno nie zostanie rozwiązany jakimś cudownym pudełkiem, bo zużyte powietrze wciąż będzie zużyte (a to że wilgotne to już inna sprawa). Jako człowiek wydzielasz wilgoć, ale też oddychasz. Jak pozamykasz okna i będziesz liczył na pudełko, to sobie tylko krzywdę zrobisz. Okna trzeba po prostu otwierać
- 2
#kiciochpyta #mieszkanie #wentylacja
Jaki wentylator wybrać do pokoju żeby upały móc wygodnie spędzić przed kompem?
Jaki wentylator wybrać do pokoju żeby upały móc wygodnie spędzić przed kompem?
- 1
jest tu ktoś z uprawnieniami projektowymi do instalacji sanitarnych?
#instalacjesanitarne #sieci #wentylacja
#instalacjesanitarne #sieci #wentylacja
Mirki, czy ktoś ma korzysta lub korzystał kiedyś z przenośnego klimatyzatora w domu lub w pracy? Jeśli tak, czy był on faktycznie skuteczny, czy tylko wieje jak wentylator lub zimny nawilżacz? Bo zastanawiamy się z różowym nad zakupem takiego narzędzia - mamy małą sypialnię, naprzeciwko klatki schodowej z jednym oknem na wschód, czyli w ciepłe dni praktycznie niemożliwe jest wychłodzenie tego pokoju. Taka przenośna wentylacja to spoko pomysł, ale tylko jeśli faktycznie
- 2
@FredzioPedzio: nie drzwi a okno i są specjalne rękawy. Zwykła klima to lekko 3k i musisz mieć zgodę na montaż od spółdzielni.
- 2
Robi ktoś z Was zlecenia typu kosztorysy, projekty instalacji sanitarnych itp przez strony jak oferia lub oferteo? Robicie to na umowę zlecenie/ o dzieło czy może macie własną działalność? Ciekawi mnie jak zacząć sobie robić po godzinach takie fuchy żeby było prawnie i skarbowo wszystko ok. I jak tu z brakiem uprawnień projektowych, gdy jakiś projektant podpisuje wasz projekt to dajecie mu hajs i tyle czy też z nim jakąś fakturę czy
@piezometr: Do sporządzania przedmiarów i kosztorysów uprawnienia budowlane NIE SĄ wymagane.
- 0
@pumpkinguy: do kosztorysów oczywiście ze nie są wymagane, wiem o tym. Bardziej istotnie dla mnie jest jak się wkręcić i rozwiązać kwestie formalne ;)
3
Zobacz jak działa wentylacja mechaniczna z rekuperatorem.

Film szczegółowo opisuje zasadę działania wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, na przykładzie pomieszczenia mieszkalnego.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 2
Pytanie mam co do kotłowni w domku jednorodzinnym. Wśród starszych projektantów panuje dalej przekonanie o wymogu #wentylacja naturalnej w kotłowni jak mamy kocioł z zamkniętą komorą spalania i też do tego problemy związane z odbiorem. Jak to w końcu wygląda w rzeczywistości? Podobno nieźle trzeba się namęczyć nie wiedzieć czemu bo przecież warunki techniczne WYRAŹNIE powołują się na określone podpunkty z normy o kotłowniach gazowych z wyłączeniem podpunktów co do
@ozzi91: warunki powołują się na normę (gaz lżejszy od powietrza, bo jak rozumiem to o ten przypadek chodzi) to w normie masz zapisy, że zabrania się wentylacji wywiewnej mechanicznej w kotłowniach gazowych, niezależnie od jej mocy. Nawiew natomiast sobie możesz zrobić mechaniczny np. z rekuperatora albo "tradycyjny" zetką.
Według mnie nawet przy kotłach z zamkniętą komorą spalania ten zapis jest logiczny. Gaz jest paliwem wybuchowym. Wystarczy, że przewód się rozszczelni
Według mnie nawet przy kotłach z zamkniętą komorą spalania ten zapis jest logiczny. Gaz jest paliwem wybuchowym. Wystarczy, że przewód się rozszczelni
@ozzi91: z rurą gazową do kuchenki na wyspie to znam dwa patenty:
- po suficie w zabudowie gk z kratkami i z góry do kuchenki, przy czym widoczna część pionowa ukryta w rurze ze szczotkowanego metalu ;) w szafce zawór i przyłącze elastyczne. Chyba najbezpieczniejsze rozwiązanie do wyspy. Co ważne zgodne ze wszystkimi przepisami, sztuką budowlaną etc.
- jako ostateczność w podłodze, ale na krótkim prostym odcinku, przy czym wejście
- po suficie w zabudowie gk z kratkami i z góry do kuchenki, przy czym widoczna część pionowa ukryta w rurze ze szczotkowanego metalu ;) w szafce zawór i przyłącze elastyczne. Chyba najbezpieczniejsze rozwiązanie do wyspy. Co ważne zgodne ze wszystkimi przepisami, sztuką budowlaną etc.
- jako ostateczność w podłodze, ale na krótkim prostym odcinku, przy czym wejście
Czy w kotłowni z piecem gazowym może być rekuperacja? Jeśli nie to dlaczego?
Monter rekuperacji mówi że może być, a monter kotła że nie może.
@chafer
#rekuperacja #wentylacja #budownictwo #budujzwykopem
Monter rekuperacji mówi że może być, a monter kotła że nie może.
@chafer
#rekuperacja #wentylacja #budownictwo #budujzwykopem
@piperek: niech się spotkają na ringu, 12 rund, ten kto wygra ma rację
- 5
@piperek
WT 17:
§ 170.
[Wymogi dotyczące pomieszczeń do instalowania urządzeń gazowych]
1. Urządzenia gazowe mogą być instalowane wyłącznie w pomieszczeniach spełniających warunki dotyczące ich wysokości, kubatury, wentylacji i odprowadzenia spalin, a także dopływu powietrza do spalania określone w rozporządzeniu, w Polskich Normach i przepisach odrębnych.
WT 17:
§ 170.
[Wymogi dotyczące pomieszczeń do instalowania urządzeń gazowych]
1. Urządzenia gazowe mogą być instalowane wyłącznie w pomieszczeniach spełniających warunki dotyczące ich wysokości, kubatury, wentylacji i odprowadzenia spalin, a także dopływu powietrza do spalania określone w rozporządzeniu, w Polskich Normach i przepisach odrębnych.
- 65
Uff, skończyłem artykuł o wentylacji :)
https://www.wykop.pl/link/4318303/wentylacja-co-wybrac-wentylacje-grawitacyjna-hybrydowa-czy-mechaniczna/ - pomożecie wykopać?
Dopisałem jeszcze trochę na temat okapu w kuchni oraz gruntowym wymienniku ciepła. Dodatkowo poradziłem, żeby przy wentylacji mechanicznej dać wyciąg w szafce na buty i przy koszu na śmieci :)
A
https://www.wykop.pl/link/4318303/wentylacja-co-wybrac-wentylacje-grawitacyjna-hybrydowa-czy-mechaniczna/ - pomożecie wykopać?
Dopisałem jeszcze trochę na temat okapu w kuchni oraz gruntowym wymienniku ciepła. Dodatkowo poradziłem, żeby przy wentylacji mechanicznej dać wyciąg w szafce na buty i przy koszu na śmieci :)
A





























