• 4
#chlodnictwo #wentylacja #klimatyzacja

Potrzebuje schlodzic zamrazarke z agregatu prądotwórczego, na dwoch oddzielnych ukladach i sprezarkach. (max pobor 2,7kW)
Niestety, ale przy 35stopniach w pomieszczeniu, temp niechce zejsc ponizej -13stopni.
Mocy agregat ma pod dostatkiem 6kW nominalnie. Napiecie nie spada ponizej 220V, czestotliwosc fluktuje 47 - 53Hz...
Sprrzarka b.mocno sie grzeje, nie idzie dotknac.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@Xargo1 dokladnie tez tak myslalem, ale nie mam dostepu do oscyloskopu zeby to potwierdzic - szukam kogos.
A co do tego fazowego regulatora, mial on mozliwosc regulacji ? Obcina skrajne zakresy splaszczajac je, czy jak ?
  • Odpowiedz
  • 0
@Issac regulatory fazowe wykrywają przejście sinusoidy przez zero i od tego momentu odliczają wyznaczony czas (ale nie większy, niż okres przejścia sinusoidy ponownie przez zero), po którym odcinają zasilanie. Sinusoida nie schodzi wtedy płynnie tylko kończy się pionowym zboczem. Dla prostych urządzeń działa to nieźle (żarówki starego typu, grzałki itp), ale w silnikach takie odcięcie powoduje wyindukowanie dużego napięcia (w podobny sposób działają cewki zapłonowe) i duże problemy z działaniem. Teoretycznie
  • Odpowiedz
Mirki mam pytanie mam wentylator f100 średnica 10cm, do tego chce dac rurę 125 kupiłem redukcję redukcja kanału wentylacyjnego 125/100 ale mam problem. Wszystko jest na styk myślałemże ten wentylatro mi wejdzie do tej reduckji i będzie to się trzymało a muszę to dac praktycznie na styk i ciągle mi się rozruszuje. Myślałem boszką trochę zmiejszyć srednicę wentylatora ale ch... I pytanie jakz robić żeby on mi wszedł do srodka a nie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej mirki, pytanie z zasady skazane na porażkę bo wszyscy wiedzą, że takie urządzenia mają zazwyczaj niewielki sens, ale i tak zadam. Jest ktoś w temacie kilmatyzatorów przenośnych i może zaproponować sprawdzoną firmę / model?

Aby nakreślić historię: dwa pokoje na poddaszu domu jednorodzinnego, powierzchnia podłogi 45m^2 każdy (ale chłodzić je chcę oddzielnie! dlatego mobilny :P), sufit na 2,5 metra, pokoje praktycznie w całości pod skosami więc ich objętość to jakieś 60% tego
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pytanie #pytaniedoeksperta #elektronika #zakupy #wentylacja #pcmasterrace
Mirki gdzie po taniości mogę kupić taki wiatraczek/wentylator na USB? Bo miałem podobny ale mi się s--------ł a nie warto naprawiać bo kosztował jakieś 3euro a i tak dużo wycierpiał no i teraz przydał by się nowy... ʕʔ
M.....h - #pytanie #pytaniedoeksperta #elektronika #zakupy #wentylacja #pcmasterrace ...

źródło: comment_z2YqQi22b7uez7rH8EwkDHeUuXA19Wp4.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
#pytanie #pytaniedoeksperta #wentylacja

Hey Mirki,
Ze względu na to że jestem różowym paskiem i kompletnie się nie znam na temat budownictwa itp potrzebuję się dowiedzieć odnośnie pewnej sprawy. Mam w łazience piec dwufunkcyjny z otwarta komorą spalania tak mówili i teraz tak obok pieca pod sufitem mam tą kratkę wentylacyjną zwykłą prostą i teraz pytanie brzmi czy zamiast tej zwykłej kratki mogę tam dać wentylacje która
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki jaki program do mierzenia temperatur karty graficznej i procka z możliwością podkręcenia obrotów wentylatorków ?
Karta Nvidi
Procek Intel
Płyta MSI Z87-G43

Życzę miłego dnia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Klimatyzacja z osuszaczem

4pietro(ostatnie), blok, wentylacja w zimę czywiście działa jak się w jakiś dziwny sposób pootwierana okna... Więc zimna jest dużo wilgoci, a lato bardzo gorąco bo blok się nagrzewa...

48m^2 w tym dużo pokoj 18m

Możecie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Guines: no wszyscy normalni ludzie wietrzą zimą. Akurat otwarcie okien na kilka minut niewiele zmienia w kwestii strat ciepla ,bo wymianiasz powietrze, a cieplo to glownie energia zgromadzona w scianach i meblach, a nie w samym powietrzu
  • Odpowiedz
@Guines: tylko jeśli ma się kompletnie niesprawną wentylację i za bardzo uszczelnione okna, co również jest błędem

Mimo wszystko problem który chcesz rozwiązać na pewno nie zostanie rozwiązany jakimś cudownym pudełkiem, bo zużyte powietrze wciąż będzie zużyte (a to że wilgotne to już inna sprawa). Jako człowiek wydzielasz wilgoć, ale też oddychasz. Jak pozamykasz okna i będziesz liczył na pudełko, to sobie tylko krzywdę zrobisz. Okna trzeba po prostu otwierać
  • Odpowiedz
Mirki, czy ktoś ma korzysta lub korzystał kiedyś z przenośnego klimatyzatora w domu lub w pracy? Jeśli tak, czy był on faktycznie skuteczny, czy tylko wieje jak wentylator lub zimny nawilżacz? Bo zastanawiamy się z różowym nad zakupem takiego narzędzia - mamy małą sypialnię, naprzeciwko klatki schodowej z jednym oknem na wschód, czyli w ciepłe dni praktycznie niemożliwe jest wychłodzenie tego pokoju. Taka przenośna wentylacja to spoko pomysł, ale tylko jeśli faktycznie
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Robi ktoś z Was zlecenia typu kosztorysy, projekty instalacji sanitarnych itp przez strony jak oferia lub oferteo? Robicie to na umowę zlecenie/ o dzieło czy może macie własną działalność? Ciekawi mnie jak zacząć sobie robić po godzinach takie fuchy żeby było prawnie i skarbowo wszystko ok. I jak tu z brakiem uprawnień projektowych, gdy jakiś projektant podpisuje wasz projekt to dajecie mu hajs i tyle czy też z nim jakąś fakturę czy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanie mam co do kotłowni w domku jednorodzinnym. Wśród starszych projektantów panuje dalej przekonanie o wymogu #wentylacja naturalnej w kotłowni jak mamy kocioł z zamkniętą komorą spalania i też do tego problemy związane z odbiorem. Jak to w końcu wygląda w rzeczywistości? Podobno nieźle trzeba się namęczyć nie wiedzieć czemu bo przecież warunki techniczne WYRAŹNIE powołują się na określone podpunkty z normy o kotłowniach gazowych z wyłączeniem podpunktów co do
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ozzi91: warunki powołują się na normę (gaz lżejszy od powietrza, bo jak rozumiem to o ten przypadek chodzi) to w normie masz zapisy, że zabrania się wentylacji wywiewnej mechanicznej w kotłowniach gazowych, niezależnie od jej mocy. Nawiew natomiast sobie możesz zrobić mechaniczny np. z rekuperatora albo "tradycyjny" zetką.

Według mnie nawet przy kotłach z zamkniętą komorą spalania ten zapis jest logiczny. Gaz jest paliwem wybuchowym. Wystarczy, że przewód się rozszczelni
  • Odpowiedz
@ozzi91: z rurą gazową do kuchenki na wyspie to znam dwa patenty:
- po suficie w zabudowie gk z kratkami i z góry do kuchenki, przy czym widoczna część pionowa ukryta w rurze ze szczotkowanego metalu ;) w szafce zawór i przyłącze elastyczne. Chyba najbezpieczniejsze rozwiązanie do wyspy. Co ważne zgodne ze wszystkimi przepisami, sztuką budowlaną etc.
- jako ostateczność w podłodze, ale na krótkim prostym odcinku, przy czym wejście
  • Odpowiedz
@piperek
WT 17:
§ 170.
[Wymogi dotyczące pomieszczeń do instalowania urządzeń gazowych]
1. Urządzenia gazowe mogą być instalowane wyłącznie w pomieszczeniach spełniających warunki dotyczące ich wysokości, kubatury, wentylacji i odprowadzenia spalin, a także dopływu powietrza do spalania określone w rozporządzeniu, w Polskich Normach i przepisach odrębnych.
  • Odpowiedz
Uff, skończyłem artykuł o wentylacji :)

https://www.wykop.pl/link/4318303/wentylacja-co-wybrac-wentylacje-grawitacyjna-hybrydowa-czy-mechaniczna/ - pomożecie wykopać?

Dopisałem jeszcze trochę na temat okapu w kuchni oraz gruntowym wymienniku ciepła. Dodatkowo poradziłem, żeby przy wentylacji mechanicznej dać wyciąg w szafce na buty i przy koszu na śmieci :)

A
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach