Wpis z mikrobloga

Mirki z #cnc i trochę #fizyka mam pytanie!
Otóż mam ploter laserowy CO2, pracuję na nim w swoim domu, na kondygnacji 0. Niedługo będę zamieszkiwał wyższe kondygnacje (1 i 2) i nie chcę aby smród z wyciągu od lasera wpadał mi przez okno od kuchni. Czy są jakieś rozwiązania, by wyprowadzić odprowadzenie od wyciągu lasera aż pod sam dach (ok 12m)?
Dumałem nad lepszym wyciągiem i położeniem kanałów wentylacyjnych pod elewacją budynku, ale nie wiem jaki wyciąg oraz przekroje kanałów wentylacyjnych dobrać, aby spaliny nie utknęły gdzieś kilka metrów nad ziemią...

#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #wentylacja
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@daxter90: IMO w takim wypadku to trzeba by zainwestować w filtry, bo to nie tylko "smród" ale też pary metali a te na pewno są szkodliwe. Porządny wyciąg z filtracją ci potrzebny.
  • Odpowiedz
@Jontek6: wydaje mi się, że im wyżej dam rurę, tym mocniejszy musi być wyciąg. Jaki przekrój rury?
@a231: nie tnę swoim laserem metali, jedynie sklejkę, plexi, itp., aczkolwiek to też pewnie nie jest zbyt zdrowe. Polecisz jakieś konkretne filtry?
  • Odpowiedz
@daxter90: nie masz w piwnicy wolnych kanałów wentylacyjnych? Z kotłowni np? Jak nie to jedyne co przychodzi mi do głowy wypuścić rurę z drugiego końca budynku +filtry (może kuchenne węglowe się nadadzą)
  • Odpowiedz
@realizta: hmmm, pomysl z kominem jest nawet spoko, ale niestety nie mam wolnych luftów. Myslisz, ze przy gazowym piecu kondensacyjnym moglbym sie wpiąc w twn sam luft co rura kominowa od pieca?
  • Odpowiedz