Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
- 3
@Kollo: jumpujesz na dół pliku, sprawdzasz ile ma linijek, jumpujesz do połowy z linii (najczęściej skrót typu ctrl + l albo ctrl + j i wbijasz numer linii) i wtedy ustawiasz kursor i dajesz shift + alt + strzałka do góry czy jaki tam jest skrót na windowsie/linuxie (mac here) i powinno się udać.
- 0
@Kollo: najprościej to... skopiuj cały plik, a potem wywal połowę której nie potrzebujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dlaczego zdjecia sie tam "kompresuja"? To jakis natywny defekt HTMLowego bloku czy wykop na czyms oszczedza?
#webdev #programowanie #naukaprogramowania #informatyka ka
#webdev #programowanie #naukaprogramowania #informatyka ka
źródło: comment_1666595256c4HZrwWxc4H3QKUPrswRda.jpg
Pobierz- 2
@NewBlueSky: to jest celowe działanie programisty, nie jest to nic wbudowanego w przeglądarkę. Zobacz na link do zdjęcia. Wydaje się taki sam ale w przypadku tej gorszej jakości masz dodatkowy parametr w adresie. Jak usuniesz
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_1666578517AuacLBvG1J114qIQZkGnbs,w400.jpg
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_1666578517AuacLBvG1J114qIQZkGnbs.jpg
,w400 to dostaniesz obrazek w pełnej rozdzielczości i jakości:https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_1666578517AuacLBvG1J114qIQZkGnbs,w400.jpg
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_1666578517AuacLBvG1J114qIQZkGnbs.jpg
- 2
@NewBlueSky: Tak jak pisze @crazy_wolf - po stronie serwera są przygotowane różne wersje wielkościowe/kompresji obrazka i do HTML jest dobierany, w zależności od urządzenia lub miejsca gdzie jest wyświetlane, odpowiedni rozmiar.
- 2
#webdev #php #grafika #wordpress #html
Szukam fachowca do osadzenie strony/szablonu html do wordpressa, ewentualnie innego cmsa.
Chcę zachować w całości styl lub z minimalnymi zmianami a sam sobie nie radzę bo wszysko się rozjeżdża.
Poniżej zamieszczam jak wygląda w wersji statycznej.
W komentarzu pokażę, jak mi się rozjeżdża.
Szukam fachowca do osadzenie strony/szablonu html do wordpressa, ewentualnie innego cmsa.
Chcę zachować w całości styl lub z minimalnymi zmianami a sam sobie nie radzę bo wszysko się rozjeżdża.
Poniżej zamieszczam jak wygląda w wersji statycznej.
W komentarzu pokażę, jak mi się rozjeżdża.
źródło: comment_1666551728abO8PBzCF56K3sYxl8P4SB.jpg
Pobierz- 2
@uszanowanko: być może, ale dostałem stronę pod opiekę i wolę zachować klasykę.
- 0
Mireczki, szukam speca od front endu, który pomógłby mi ogarnąć kwestię ciasteczek podczas scrapowania. Nie do końca rozumiem, generowanie cookiesów i to jak mogę pythonem podbierać ciasteczka i przenosić między sesjami (np. pobrać selenium i wykorzystać w Pythonie). Z góry dzięki.
#programowanie #python #webdev #frontend
#programowanie #python #webdev #frontend
- 9
Przy okazji zakładania profilu zaufanego przyszedł mi do głowy zajebisty pomysł, żeby login był pojedyncza litera. Efekty: #nieprogramowanie #polska #webdev #heheszki
źródło: comment_1666540720lYpyFK43cWoX7YaN3YjpyH.jpg
Pobierz- 1
Jedno czego brakuje na Allegro, to takiego znaczka jak "20k+" jak dodałem na screenie:
Który informuje, ile jest pozytywnych ocen sprzedającego.
Widoczny procent to za mało, bo to może być 99 pozytywów, i jeden negatyw.
A sklep "98,7%" i "20k+" pozytywnych ocen, to już konkretna informacja.
Aktualnie jestem zmuszony zawsze klikać w ten przycisk, żeby podejrzeć ile tam jest pozytywnych ocen, żeby zrobić przecież tylko wstępną selekcję. Chciałbym móc ją
Który informuje, ile jest pozytywnych ocen sprzedającego.
Widoczny procent to za mało, bo to może być 99 pozytywów, i jeden negatyw.
A sklep "98,7%" i "20k+" pozytywnych ocen, to już konkretna informacja.
Aktualnie jestem zmuszony zawsze klikać w ten przycisk, żeby podejrzeć ile tam jest pozytywnych ocen, żeby zrobić przecież tylko wstępną selekcję. Chciałbym móc ją
źródło: comment_1666516046smzHAxNjkAZ3Lnj9tLLJ3A.jpg
Pobierz@look997: Nie no jasne ogółem rozumiem twój punkt widzenia, po prostu na moje regularne zakupy na Allegro jedyny problem na jaki natrafiam, to co jakiś czas to opóźnienie wysyłki po stronie sprzedawcy, niezależnie od kogo kupuję.
Allegro jako taki gwarant bezpieczeństwa jest dla mnie na tyle zaufany że wręcz postępuje zupełnie przeciwnie względem tego jak robię zakupy poza allegro w losowych sklepach internetowych.
Allegro jako taki gwarant bezpieczeństwa jest dla mnie na tyle zaufany że wręcz postępuje zupełnie przeciwnie względem tego jak robię zakupy poza allegro w losowych sklepach internetowych.
- 0
np. jeśli jesteś oficjalnym dystrybutorem marki Adidas i marki Termomix to handel prowadzisz na dwóch osobnych kontach i osobno robisz kampanie marketingowe.
@Wychwalany: Ok. Ale to nie bardzo ma znaczenie, bo to i tak duża skala.
Swoja drogą kiedys allegro wyswietlalo te informacje ale usuneli (liczbe ocen i czy swiezak)
@Wychwalany: No cóż, więc pewnie raczej tego nie przywrócą. :/
- 2
Właśnie odkryłem, że jak masz `
#html #frontend #webdev #programowanie #firefox #
, to możesz użyć link z hashem example.com#nazwa, tak jak dla - jest to odnośnik do konkretnego miejsca na stronie.
Metodę z atrybutem id oczywiście znałem, metodę z tag a atrybut name nie znałem.
W przypadku atrybutu name musi to być tag , w przypadku atrybutu id` nie ma żadnych ograniczeń.#html #frontend #webdev #programowanie #firefox #
Komentarz usunięty przez autora
- 5
siema mireczki z #programowanie i #pracait oraz #webdev będę rozglądał się za nową pracą, i tak obczaiłem dwie firmy:
1. #grandparade
2. #flyrlabs
Czy ktoś może pracuje tam i może powiedzieć jak wyglada praca, rekrutacja i jak z zarobkami?
Jeśli o mnie chodzi to mam 5+ lat expa głównie specjalizuje się w reaccie i JS (nodejs, next, nest itd) oraz troche devops i k8s
1. #grandparade
2. #flyrlabs
Czy ktoś może pracuje tam i może powiedzieć jak wyglada praca, rekrutacja i jak z zarobkami?
Jeśli o mnie chodzi to mam 5+ lat expa głównie specjalizuje się w reaccie i JS (nodejs, next, nest itd) oraz troche devops i k8s
- 1
@mirasKo-Kalwario: no to ja już mam mieszane uczucia, a opnie na google są podzielone strasznie
- 0
@isamaul: odświeże wątek - dalej tam pracujesz? widzę że używacie pythona w backendzie - używacie jakiegoś konkretnego frameworka? Nigdy nie dotykałem pythona myślisz że jest szansa na zatrudnienie dla kogoś kto do tej pory pisał głównie w JS/TS na fullstacka czy raczej powinienem celować we fronta ?
- 2
Na wykop.pl, lazy loading obrazków, miniaturek i awatarów wpisów oraz linków jest zbugowany, nie doładowuje w pełni widocznych obrazków.
Gdy używam Dodatków (UserScripts), które ukrywają niektóre wpisy (np. https://www.wykop.pl/dodatki/pokaz/933/), to obrazki, miniaturki i awatary POZOSTAŁYCH wpisów oraz linków nie ładują się, mimo że wpis jest już w całości w viewport-cie strony.
Problem pogłębia się, gdy w Firefoksie mam wykop powiększony do 133% (korzystam z wykopu w ten sposób).
Ewidentnie
Gdy używam Dodatków (UserScripts), które ukrywają niektóre wpisy (np. https://www.wykop.pl/dodatki/pokaz/933/), to obrazki, miniaturki i awatary POZOSTAŁYCH wpisów oraz linków nie ładują się, mimo że wpis jest już w całości w viewport-cie strony.
Problem pogłębia się, gdy w Firefoksie mam wykop powiększony do 133% (korzystam z wykopu w ten sposób).
Ewidentnie
- 2
Proszę o pilną poprawkę
@look997: czemu to mnie tak rozbawiło xDDDD
jak oni nie są w stanie dobrze napisać skryptu który ci pogrubia napis "Ulubiony" i jak wciśniesz za szybko to ci stronę psuje. A ty chcesz żeby lazy loading ogarnęli
- 64
Wersja webowa najnowszego wydania newslettera #unknownews:
➤ https://mrugalski.pl/nl/wu/zMdzkQDgHR8xgtRMslloTA
Tagi: #technologia #informatyka #ciekawostki #programowanie #webdev #linux #security
➤ https://mrugalski.pl/nl/wu/zMdzkQDgHR8xgtRMslloTA
Tagi: #technologia #informatyka #ciekawostki #programowanie #webdev #linux #security
źródło: comment_1666335268l2RrMUQp61sFg7UjorKOWx.jpg
Pobierz- 2
#kbin update (tag do czarnolistowania)
https://karab.in/
Szybki update:
- Poprawki na stronie rejestracji, logowania, przypominania hasła
https://karab.in/
Szybki update:
- Poprawki na stronie rejestracji, logowania, przypominania hasła
źródło: comment_1666300032sk2suP7dRiw62u772Ei0OK.jpg
PobierzPracuje na co dzień na kilku przeglądarkach i wkurza mnie ze mogę mieć tylko 1 domyślną dla wszystkich linków http(s) bo różne tematy robię na różnych browserach. Czy istnieje taka apka która by była domyślna i na podstawie reguł odpalała konkretną przeglądarkę czy muszę sobie sam taki skrypt napisać? #it #osx #macos trochę #webdev
#webdev #frontend #programowanie #programista15k #czcionki
Jak instalujecie czcionki? Użyłem w aktualnym projekcie @fontsource czyli instaluję czcionki z npm, a mimo to na początku ładowania aplikacji przez ułamek sekundy widzę domyślną czcionkę a potem dopiero tą poprawną, tak jakby ściągała się z zewnątrz. Myślałem, że skoro czcionka idzie z npm to potem siedzi w paczkach i będzie ładować się od razu, ale
Jak instalujecie czcionki? Użyłem w aktualnym projekcie @fontsource czyli instaluję czcionki z npm, a mimo to na początku ładowania aplikacji przez ułamek sekundy widzę domyślną czcionkę a potem dopiero tą poprawną, tak jakby ściągała się z zewnątrz. Myślałem, że skoro czcionka idzie z npm to potem siedzi w paczkach i będzie ładować się od razu, ale
- 0
@Aureos: jak wyżej napisał mirek masz ustawionego najpewniej swapa. Do tego mogą dochodzić komplikacje jeśli to jakiś gatsby, next, nuxt lub inny generator statyków, wtedy lepiej używać natywnych font loaderów.
- 0
Dodaję ciasteczka w UserScript dla wykop.pl w ten sposób:
I mam w konsoli taki komunikat:
document.cookie = us-blocklistSwitch=nieChcęBlocklistSwitch; sameSite: "Lax"; maxAge=${100*365*24*60*60}; path=/;I mam w konsoli taki komunikat:
Ciasteczko „us-blocklistSwitch” nie ma odpowiedniej wartości atrybutu „SameSite”. Niedługo ciasteczka bez atrybutu „SameSite” lub z nieprawidłową wartością będą traktowane według zasady „Lax”. Oznacza to, że ciasteczko nie będzie już wysyłane w kontekstach zewnętrznych witryn. Jeśli aplikacja wymaga dostępności tego ciasteczka w takich kontekstach, proszę dodać do niego atrybut „SameSite=None“. [https://developer.mozilla.org/docs/Web/HTTP/Headers/Set-Cookie/SameSite](https://developer.mozilla.org/docs/Web/HTTP/Headers/Set-Cookie/SameSite) zawiera więcej
źródło: comment_1666263106rz38n4kqn3aEexxTs5R9A4.jpg
Pobierz#internet #programowanie #programista15k #webdev
Dzień dobry,
czy ktoś z Was orientuje się, jak zrobić w Wordpressie lub Joomli (może jakiś plugin/moduł?) listę pytań, w której każde następne jest zależne od wybranej poprzednio odpowiedzi?
Mam na myśli takie bardziej estetyczne i zaawansowane "filtrowanie".
Przykład:
Dzień dobry,
czy ktoś z Was orientuje się, jak zrobić w Wordpressie lub Joomli (może jakiś plugin/moduł?) listę pytań, w której każde następne jest zależne od wybranej poprzednio odpowiedzi?
Mam na myśli takie bardziej estetyczne i zaawansowane "filtrowanie".
Przykład:
- 1
jak będziesz miał gotowe, to chce widzieć oferty z tym zaporożcem
- 1
@arturlukow: FluentForms
Mam strone z blogiem na #wordpress z +- 70 wpisami (regularnie dorzucam nowe) wszystkie wpisy i tresci są po polsku, chce zacząć docierać również na zagraniczny rynek po angielsku. Jak do tego podejść? Zrobić drugą analogiczną stronę i tłumaczyć ją na angielski czy moze wystarczy dodanie jakiejś wtyczki która automatycznie tłumaczy? Jak w takiej sytuacji (przy wtyczce) działa przenoszenie uzytkownika np. z USA na strone? Będzie miał wszystko po ang?
- 0
- 3
@XaDasz: To o czym mówisz to chyba small.pl
@XaDasz: Cześć, zapoznaj się z naszą ofertą https://hostido.pl/polecam/WYKOP mamy pakiet za 49 zł netto.
- 10
Cześć!
Szukasz hostingu www lub hostingu e-mail?
W każdym pakiecie hostingu www:
• LiteSpeed + LS Cache
• Powierzchnia
Szukasz hostingu www lub hostingu e-mail?
W każdym pakiecie hostingu www:
• LiteSpeed + LS Cache
• Powierzchnia
- 1
@ziuaxa: Nie bardzo rozumiem co masz na myśli „A co z Node.js zamiast PHP?”. Mamy Node.js, ale nie jest dostępne w każdym pakiecie dlatego nie zostało wyszczególnione.
- 3
@Jakubek69: @fan_comy: @wish666: @ziuaxa: @szuwarek-mini: @Buroczyna: @superglacial: Serwer, który ma największy uptime ma aktualnie 980 dni i 20 godzin. Najbliżej tego wyniku był @robert83
Zapraszamy do kontaktu na pw.
Zapraszamy do kontaktu na pw.























tool ma być pod WebOS. Czyli stronka gdzie mamy podglądy z czujników i możemy zarzadzać efektorami.
#webdev w czym to napisać by nie musieć się z tym cackać co chwilę i za 5 lat będzie można komuś oddać na utrzymanie a nie by NAPISAŁ OD NOWA bo cały ekosystem jest przestarzały już w diabli
webos to ten system do telewizorów lg?
czy chodzi ci po prostu o web?
@Michuy: masz jakis macalny albo filmowy przyklad na 300-400 cujnikow i efektorow? z jakas kontrola dostepu