Wpis z mikrobloga

Szukam ogarniętego gościa co pomoże zrobić porządek na serwerze, na którym są 3 strony www i co rusz się coś #!$%@? i po kliknięciu w różne elementy strony przenosi na gówno ze spamem. Przywracanie kopii strony pomaga na chwilę, malcare nie ogarnia nic, czasem wywala nawet logowanie do WP.

Pomoc oczywiście za coś więcej niż wpis do portfolio w postaci $$.

Znajdzie się tu ktoś? Bo już #!$%@? dostaję.

#webdev #www #bezpieczenstwowsieci #wordpress
  • 7
  • Odpowiedz
@endryoou: masz po prostu jakieś zainfekowane pliki na serwerze/gdzieś jest dziura i bot co jakiś czas wchodzi na stronę i znowu wyzwala skrypty, które infekują stronę. Ściągnij sobie wszystkie pliki, przeskanuj programem antywirusowym, sprawdź pliki ręcznie czy nie masz żadnych dziwnych krzaków a najlepiej postaw świeżego wordpressa, wrzuć tylko folder ze skórką i wtyczkami które uprzednio też przejrzysz.
  • Odpowiedz
@Rst00: dzięki za podpowiedź ale szukam osoby, która wie za czym się rozglądać i ja kto zrobić. Ja nie chcę naprawiać samochodu oglądając tutorial na YouTube. Ja chcę, żeby ktoś problem rozwiązał i mu za to zapłace.
  • Odpowiedz
@endryoou: Przywracasz prawdopodobnie kopię już zainfekowanego serwisu. Niestety może się okazać po analizie, że taniej będzie Ci nowy serwis postawić, niż wycinać coś co się dokleiło wszędzie gdzie mogło.

Wszystkie wtyczki aktualne.

Ale nie znaczy to, że nie dziurawe. Niestety jeżeli chodzi o WP to najlepszą metodą na taki włam jest wehikuł czasu i zapobieganie zamiast leczenia.
  • Odpowiedz