@Portowiec: Dokładnie. Trochę mam bekę z ludzi którzy mieszkają na jakiś Pomorzanach, Warszewach czy Gumieńcach a mówią, że Prawobrzeże to nie Szczecin.

Dojazd do bramy portowej w 17 minut, W nocy dojazd też świetny bo 531 i 532 jeżdżą zamiennie i czeka się około 15-20 minut maks i nie trzeba na taksę wydawać. Dodaj do tego, że na takim Słonecznym/Majowym jest dosłownie wszystko czego potrzeba do życia od gastronomii, przez
  • Odpowiedz
#chiny #cny #waluty #kantor

Mirasy jadę do Chin. Jak najlepiej zaopatrzyć się w chińskie juany ? Kupic Euro/Dolary w Polsce i na miejscu przejsc sie do Bank of china? Czy kupic je już w Polsce?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ryzael: Jak znajdziesz kogoś, kto sprzedaje po powrocie z Chin swoje juany to wart kupićo. W polskich kantorach się nie opłaca, bierz tak jak piszesz dolary, albo euro i tam wymień. Ja miałem lepszy kurs na lotnisku niż w mieście, ale ostatnio, ktoś z wykopu pisał, że to się zmieniło.
Nie przyjmuj nigdy reszty w innej walucie niż juany, bo będą to najprawdopodobniej fałszywki.
  • Odpowiedz
To jest PLN do BTC!

W tą stronę może bardziej załapią ile cały czas tracą...

BTC najlesza walutą? Waluta przyszłości? Więc może zacznijmy do niego porównywać resztę shitów a nie odwrotnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Popatrzcie na ten wykres że świadomością że 99% społeczeństwa nadal trzyma oszczędności w takim gównie... Jeszcze inflacją okradani
  • Odpowiedz
@mampytanieotak nie dam sobie łapy uciąc, ale coś słyszałem, że Chiny czy Rosja mają rezerwy w dolarze i coś tam chciały z tym kombinować. Xd ale to takie januszowe teorie. Też polityka Trumpa ma wpływ na walutę. Ale mam nadzieję, że przyjdzie jakiś mądry Mirek i nam wytłumaczy. Dla mnie tani dolar to dobry dolar ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
Słyszałem że do egzotycznych walut jak Hrywna Ukraińska, Peso Filipińskie, Rupia Indyjska, Korona Szwedzka, Kuny Chorwadzkie, Korona Czeska, Ruble Rosyjskie itd. najlepiej jest płacić kartą debetową w PLN niż kartą walutową wydaną w Euro lub USD. Prawda to?
Wołam @ZespolmBanku bo u Was mam konto.
#pieniadze #finanse #bank #banki #podroze #podrozujzwykopem #mbank #waluty
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mampytaniepl Tak więc dla kart Visa, pobierzemy prowizję za przewalutowanie w wysokości 5,9 proc. wartości operacji. Przewalutowanie realizujemy po kursie stosowanym przez Visę.
W przypadku kart MasterCard, prowizja dla operacji w euro wyniesie 2 proc. wartości transakcji. Dla operacji wykonywanych w innej walucie niż euro i złotówki prowizja wynosi 3 proc. wartości transakcji. Jeśli dokonasz płatności kartą w walucie innej niż złoty i euro, wówczas kwota transakcji zostanie przewalutowana przez MasterCard
  • Odpowiedz
@LowcaG: Nadwyżka handlowa oznacza, że jest wyeksportowana nadprodukcja, czyli PKB (prawie: bogactwo) jest większe niż mogłoby wynikać z popytu wewnętrznego.

Nadwyżka handlowa powoduje, że gromadzony jest kapitał, który może być przeznaczony na dalsze inwestycje krajowe, czyli dalsze powiększenie PKB kraju ("kosztem" jeszcze bardziej powiększonego eksportu lub zwiększonego popytu wewnętrznego - zależnie od przewidywań przedsiębiorców) lub też na inwestycje zagraniczne (bezpośrednie lub spekulacyjne, np. w papiery wartościowe / derywaty).

Pieniążki można
  • Odpowiedz
Dziś usłyszałem w jednej z audycji radiowych, że frank ma szansę być najtańszy w historii - może zejść nawet poniżej 3 zł.
Gdzie są teraz frankowicze, którzy krzyczeli, że hurr, durr, co to ma być, niech państwo pomoże, kiedy szwajcar sięgał piątki? Halo, halo, teraz ja proszę o zwrot różnicy w kursie!
#waluty #ekonomia
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@adamdd:

Koniec dobrej passy złotego. O franku po 3 zł na razie można zapomnieć

Od początku roku kurs wymiany franka szwajcarskiego spadł o blisko 40 groszy. To na razie musi wystarczyć frankowiczom. Druga połowa roku powinna utrzymać notowania powyżej 3,70 zł. Na powrót do sytuacji sprzed 2009 roku trzeba będzie poczekać jeszcze wiele lat - ocenia Paweł Cymcyk, prezes Związku Maklerów i Doradców.

https://finanse.wp.pl/koniec-dobrej-passy-zlotego-o-franku-po-3-zl-na-razie-mozna-zapomniec-6157921475405441a
  • Odpowiedz
  • 2
Za parę dni lecę do Bułgarii, jak się najbardziej opłaca wymienić walutę?
Złotówki na lewy w Polsce czy zł na euro i u nich na lewy? Czy może próbować wymieniać już na miejscu ?

#wakacje #bulgaria #waluty
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#kiciochpyta #waluty #wymiana
Który kantor internetowy polecacie do wymiany złotówek na dolary? Chodzi mi o to by na koncie które mam podpięte do swojego konta złotówkowego mieć dolary i nimi zapłacić u skośnookiego majnfrienda.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach