Wpis z mikrobloga

@lekkonieobecny mi się wydaje że przy brexit dużo firm się wycofało bo nie wiedziało co będzie dalej. A teraz powoli zostaje sporządzony projekt o wyjściu i niektóre rzeczy zostały już sprecyzowane co pozwala, przynajmniej niektorym, znów inwestować w UK. Ale to tylko moje zdanie ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Sabarolus: myślę że uk wychodzi z UE taktycznie . Nikt tam nie wierzy w przyszłość wspólnoty . O tyle że jej rozpad na pewno odbilby się bardziej jak wyjście , bo kiedy się fizycznie rozpadnie to uk będzie silne i przetrwa kryzys . Poza tym narzucone dziwne prawa przez Brukselę i dawanie na tace nie bylo po drodze . Myślę ,że chcą wrócić do dawnej świetności ,gdyż unia ich osłabiła ...
@pravy1990: tak właśnie będzie, oczywiście wewnętrzne tarcia pomijasz zupełnie. Biorąc pod uwagę jak duża część handlu odbywa się z UE wychodzenie z niej to głupota. UE narzuci duże cła i co wtedy GB może zrobić? To GB będzie bardziej zależało na wymianie handlowej z UE, nie odwrotnie...
@pravy1990: Mógłbyś wytłumaczyć jak będzie wyglądać rozpadanie się strefy euro w praktyce? Jakoś tak krok po kroku, jak to "się rozpadnie". Bo już tak od jakiegoś czasu wszyscy o tym mówią, a nic się nie dzieje. Kiedyś nawet widziałem artykuł poważnego dziennikarza w poważnej gazecie, że "euro upadnie w ciągu kilku dni". Minęło kilka lat. Nie znam się, a chciałbym wiedzieć.
@nietrzezwomyslacy: wszystko zależy jak bedzie wyglądać kryzys ekonomiczny,polityczny itp . Prawdopodobnie do rozpadu dojdzie przez wychodzące z Unii państwa Francja,Wlochy Holandia i oczywiście UK za to zostaną w niej zadluzona Grecja i szereg innych mniejszych państw liczących na dotacje ,ktorych może już nie być . Koniec ue to nie tylko problem gospodarczy choćby np drastyzcny wzrost cen sprowadzanych produktów spoza kraju ale także kryzys polityczny ,gdzie bezpieczeństwo PL będzie mniejsze .